Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tartás, gondozás,...

Csivava tartás, gondozás, etetés? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy csivavánk(11 hetes rövid szörü zsemleszinü lány). Már persze olvastam utánna de azért a személyes tapasztalatok is érdekelnek. Hogy lehet könnyedén nevelni és az ugatásról leszoktatni?? Milyen fajtájuk száraz kutyatápot adtok neki?? Mikortól vihetem ki sétálni idegenek közé?? Én délelőtt nem vagyok itthon délután 2-3 körül érek haza és addik a kis cseppséggel nem tudok foglalkozni ez baj??mit csináljak?? ÉS neketm milyen a csivavátok??? :)
2011. aug. 17. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem nem csivavám van de pár kérdésre tudok válaszolni...


amikor ugat akkor finoman oldalba bököd és mond azt hogy cst..ezt sokszor kell gyakorolni mire erről leszokik nekünk egy 10 hetes havanese-ünk van időnként ugat bár nem sokat én azt a módszert használom amit leírtam nekem beválik nála..


szerintem a eukanuba puppy( [link]


neki is jó lenne, nagyon pici szemű bekell áztatni egy kevéske vízbe és amikor már puha vagy félig puha akkor oda lehet adni a kutyusnak..de az étkeztetésébe legalább egyszer szárazon kapja a tápot..idővel pedig egyre kevesebszer kell beáztatni..de fontos hogy víz mindig legyen elötte..


sétáltatni pedig akkor amikor már minden oltása meg van akkor lehet mert az oltások után már védett a szervezete és nem fog betegségeket elkapni...de amikor viszed oltani az orvos mindent elmond...


hát míg picike addig nem nagyon kéne egyedül hagyni legalább az első 1- 2 hétben nem...


a szobatisztaságot bár nem írtad..ne kutya pelenkát vegyél mert az drága a gyógyszer tárba lehet venni tena pelenka alátét-et ugyan az mit a kutyapelenka csak sokkal olcsóbb .. mi 40X60-ast 50 ft ért vettük darabját..az egy kiskutyának bőven jó.. vegyél annyit hogy azokba a helységekbe ahol sokat vagy vele oda rakd...nálunk az előszobába van egy a nappaliba és tesóm szobájába mert északa ott van a kutyus...amikor vhova oda pisilt akkor ezzel a pelenaka álátéttel szívasd föl hogy legközelebb érezz a szagot...nálunk szombat óta van a kutyus és a dolgait legtöbbször a pelenkára végzi..de azért sokszor megy félre ..ez elég nehéz folyamat lesz...


arra a kérdésre hogy milyen csivavám van nem tudok válaszolni


nekem egy 9 éves bichon frise-em van és vettünk mellé egy most 10 hetes havanese-t :)


bármi kérdésed van írj privátba e-mailt..

2011. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vok:

bocsi rossz a link ez a jó : [link]

2011. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a választ :) holnap hozzuk haza a kiskutyust.Még semmit nem vettem neki majd azt is holnap fogjuk. Majd ha lesz egyéb kérdésem írok üzit :)előre is köszi
2011. aug. 17. 12:29
 4/6 A kérdező kommentje:
persze az első két hétben vele leszek mindig. Csak sulikezdéskor nem leszek itthon délelőtt.
2011. aug. 17. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok:


oké akkor nem lesz gond szerintem :)

2011. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kutya képzése



1. Szocializáció 16 hetes koráig:


Avasd be a kutyádat mindenbe, amibe lehet, a mindennapi rutinba.

Taníts meg neki alapvető dolgokat, amit a későbbiekben elvársz.

Pl: fürdetés, fésülés, porszívó zaja, más emberekhez, gyerekekhez való szoktatás, szobatisztaság.


->Le kell vinni:

• Amikor felkel

• Játszás után

• Evés és ivás után

• Mielőtt a kosarába helyezi

• Valahányszor észreveszed, hogy a padlót szagolgatja, és körbe-körbe járkál.


Ha baleset történik, akkor ne büntesd meg, hanem szó nélkül szedd fel, és vidd le.

Ha elvégezte a dolgát, hatalmas dicséret.


Tippek a kiképzéshez:

Irányítsd, ne erőltesd!

Arra törekedj, hogy élvezetes legyen a számukra.

A klikkeres kiképzés nagyon jól bevált. A klikkelő hang jelzi a jutalmat. Tudtára adod, hogy viselkedése jutalmat érdemel. Klikkelés után egyből jutalomfalat és dicséret.


Ha eljön az idő és kutyákkal ismeretedet, vagy bármivel, ha látod rajta, hogy fél, ne vedd fel, ne simogasd meg, mert ezzel a félelmét erősíted benne.

Az első perctől arra neveld, hogy akkor nyúlhat a kajájához, ha azt mondod "Tied".

2012. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!