Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy ilyen...

Nagyon szeretnék egy ilyen kutyát mit csinálhatok?

Figyelt kérdés
Van két kutyám!És most leszek 8.-os!Ha jó lesz a félévim szeretnék egy amstaffot,pit bullt,staffbullt,bullterriert.Sokat foglalkoznék vele a meglévőkkel is foglalkozom és akkor is foglalkoznék!Ez nekem olyan természetes mintha innék egy pohár vizet.De a tanulássl is foglalkoznék!Most megyek (vasárnap) kutyasuliba a kutyámmal,így ha valami god lenne az új kutyussal meg tudnám nevelni! Anyukám belemegy szerintetek vagy nem? Mit csinájak?Álmom egy ilyen kutya!!!!!Már MOST elkezdtem férretenni a kutyára és az oltásokra esetlges betegségekre.Tudom,hogy anyukáméknál lakom és ott az lesz amit ő mond!De elmondhatatlanul szeretném!Azt mondta ha oda adom az eggyik kutyám bármilyen lehet!De ezt nem teszem!!!Tudom,hogy azt fogjátok mondani,hogy várjak míg felnövök,de épp ezért normális,kulturált emberek írjanak akik megértik!!!Köszi:)
2011. aug. 17. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyelőre felejtsd el. Foglalkozz a meglévőkkel. 1-1,5 év múlva gimibe mész...az nehezebb mint az általános, többet kell tanulni jóval. Kutyád még lehet annyi az életet során, h csak na...ám ha ezt a 4-5 évet elcseszed, akkor az az életedre is kihatással lesz - például arra a részére h nem tudsz olyan helyen elhelyezkedni ahol annyi pénzt keresnél ami elegendő lenne, h megteremtsd a kutyatartás (jelen esetben 3) feltételeit. Ne most akard!! Várjál! És ha anyukádnak van egy kis esze és felelősen gondolkodik a jövődet illetően, akkor most nem kapsz semmiylen kutyát.
2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi!Na végre nem egy hülye válasz :)
2011. aug. 17. 12:05
 3/21 anonim ***** válasza:

A meglévő két kutyádat bármilyen kutyákkal össze tudod engedni? Tudsz velük bármilyen ingerkörnyezetben póráz nélkül sétálni?

Mert ha nem, akkor egyelőre nem jó ötlet egy keményebb kutya beszerzése. Először érdemes eljutni a meglévő kutyákkal odáig, hogy minden hibát kijavítasz, minden rossz szokást megszüntetsz, és maximálisan kézben tartod őket. Amíg ez nincs meg, van velük feladatod bőven, dolgozz inkább azon. Ha a szüleid látják, hogy ez mennyire fontos neked, és mennyire megértél a feladatra, biztosan engedékeyebbek lesznek új kutya ügyben is.

2011. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


egyet értek az első hozzászólóval, és még hozzá tenném, hogy én is nagy kutyabolond vagyok, etológiát tanulok (állatviselkedés tan), ahol kifejezetten a kutyákon van a hangsúly.


befogadtam egy menhelyi kutyát tavaly, fél évre rá találtam egy másik kölyköt, akit szintén magamhoz vettem.

idáig tök jó volt minden, minden nap óriás sétákat tettünk, sokszor biciklivel mentem, hallgattak rám, elég volt pisszennem, ha rossz irányba indultak, vagy eltávolodtak, és máris jöttek vissza, mintha ágyúból lőtték volna ki őket.:)


szóval nagy volt az idill...


Aztán édesapám kedvéért elhoztunk egy közép-ázsiai kölyköt is...

Megint minden oké, cuki kiskutya, sétálni még nem jön, mert kicsi...

Aztán már jön sétálni...

Aztán egy ilyen kutyát már nem néznek jó szemmel, ha póráz nélkül viszem...


Akkor mindhárom kutyára innentől póráz.

Megszűnnek a biciklis séták...(pláne, hogy a káj-t fél éves korig nem is jó futtatni)

kutyák ingerültebbek, kiszökdösnek.

akkor 70.000 ft a kerítést megcsináltatni...

a káj már hatalmas.


jó, akkor elmegyünk kutyasuliba, hálistennek a kutyák ettől megint rendbe jönnek, de a biciklis séták már csak hétvégén jönnek szóba...


Azóta képtelenség a 3 kutyát egyszerre 1 embernek sétáltatni pórázon, tehát tulajdonképpen pozitívum, hogy elég nagy család összekovácsoló erő volt, hogy innentől közös feladat a kutyaséta, minden nap.


a legújabb az, hogy kocsiba be, ki a rétre, és rohangálhatnak, egerészhetnek kedvükre...



Na ezt azért meséltem el, hogy 3 kutya már sok.

kettővel nem nehéz elbírni, de én már csak ezért is várnék még a harmadikkal...


nagyon össze kellene tudni hangolni a család életét, hogy minden nap legyen legalább 2 ember, aki sétál a kutyákkal...:)



Amúgy sok boldogságot a már meglévő kettőhöz!:)

inkább értékeld Őket, sok gyerek még cicát sem tarthat, Neked meg két kutyus is megadatott...:)



(21 éves lány vagyok)

2011. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

12:20

igen amit írtál abból mindet meg tudják csinálni,de nem engedem őket minden kutyához az utcánkban a nagy komondór már nem egyszer megtépte őket így ez nem kockáztatóm bár az enyémek nem félnek tőle és nem lépnek fel támadóan de az a kutya antiszoci!És egy harapással végzett egy spániellel!

2011. aug. 17. 13:30
 6/21 A kérdező kommentje:

12:28

Köszi :) már 2x volt 3 kutyám egyszer egy staffbull :) azót a álmaim a staffik :)

2011. aug. 17. 13:34
 7/21 nory0722 ***** válasza:

Szia. Én most 20 vagyok,most készülök fősulira. Van 2 kutyám, 13 éves korom óta staffot szeretnék. Mivel még fiatalnak és tapasztalatlannak gondoltam magam,így 15 évesen anya azt mondta,próbáljunk ki egy benti macskát. Volt kutyánk mindig,mindet szerettem,de mind a családé volt,nem én neveltem kis korától. Kertes házban lakom,de a macskát bent tartottuk,így látta anya,jöhet e a kutya. 1 év után rábólintott,és kaptam egy ízig-vérig beagle-t(én választottam ezt a fajtát,gondoltam,ha ezzel elbírok,egy stafival simán menni fog). Rettenetesen makacs és akaratos,de mégsem olyan erős,mint egy staf. Lassan 4 éves lesz,van azóta egy befogadottunk is. Menhelyen vagyok önkéntes,és mai napig szeretnék egy stafit,de nem veszek,mert tudom,hogy 3ra nem jutna elegendő időm. Lehetett volna 1éve,de mivel találtunk 3 növendéket,és az egyiknek nem lett gazdija,így azt mondtam,oké,ha eddig vártam,várhatok még pár évet,nem fogom őt az utcára dobni,csak mert más fajtát akarok. Nagyon hálás kis dög,imádom,nem bántam meg,hogy megtartottuk.


Én azt mondom,amit írtam is előttem: várj még ezzel. Most jön a gimi,több tanulás,nagyobb feszkó,kevesebb szabadidő,bulik,fiúk... hiába mondod most,hogy nem mennél inkább bulizni,nem pasiznál,hidd el,nem így lenne!:) 2 még jó,2-t én is el tudok vinni egyedül biciklizni meg sétálni,tanítani,de 3 már sok lenne. Majd ha nagy leszek:) és lesz családom,férjem,akkor jöhet 3 is akár,mert nem leszek egyedül. Jelzem, lassan 5 éve van barátom,imádja a kutyákat ő is,többnyire együtt megyünk mindenhova(sétálni,suliba,kirándulni),de mivel még nem lakunk együtt,és még előttem az élet,így elég ez a 2 is. Önző lennék,ha vennék még egyet,csak mert rég szeretnék. Egyikre sem jutna annyi idő,mint most.

2011. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 nory0722 ***** válasza:
Ja igen,azt elfelejtettem,hogy ő tényleg az ÉN kutyám,mind a 2:) A zsebpénzem a közép kategóriás tápra és a konzervre elég. Kutyaruhákat,pórázokat...hasonlóakat készítek,hogy mindent megadhassak nekik: jutalom falat,oltások,orvosi kezelések,új játékok,felszerelések,suli... 2 kutyánál átlagban havi 12-14 ezer ft(ebbe benne van minden),ebből 7-et megkapok,a többit magam gazdálkodom ki. Ivartalanítást én fizettem,bármi 'apró bajuk' van,viszem a dokihoz,hasonlóak. Ezért is mondom,hogy ha vennék egy harmadikat,egyik sem kapna annyit,mint most. Se annyi pénzügyileg,se fizikailag nem lenne elég 3 kutyának ez.
2011. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Uhh, bocsi, de ezt muszáj ideírnom úgy érzem: hat éve könyörgöm egy goldenért, kertesben élünk, tópart, erdő mellett, apa mégsem engedi. Épp ezért esett kicsit rosszul, mikor olvastam, mit írtál ki ide, mert te míg mégegy kutyust szeretnél a másik kettőd mellé, addig az olyan emberek, gyerekek mint én fájva olvassuk az ilyen megjegyzéseket. Ha azt a kettő kutyust tényleg nem érzed elégnek, én tényleg csak sajnálni tudlak, mert szerintem a kutyusaidnak egyáltalán nem tenne jót, hidd el, féltékenyek lennének, meg már biztosan nem 1-2 évesek, kicsit befásultabbak, kicsit már kintebb vannak a szoktatási időszakból, legalábbis makacsabbak, nem annyira fogékonyak. Azalatt a hat év alatt mindent megtettem, hogy mindent megtudjak a kutyákról, a szokásaikról, mindent meg akartam tenni, hogyha meglesz a kutyusom, a lehető legjobb gazdi akarok lenni a világon. Eztmazért írtam le, mert meg akartam mutatni, hogy attól, hogy jelenleg nincs saját kutyusom, könnyen kiigazodom kutyapszihológiában, több kutyus viszonyt erősítettem meg gazdájával, szoktattam le nem kívánatos szokásokról. Összességében (szebben kifejezve, mert nem így akart kicsúszni) rendkívül irigyellek, és egyben sajnállak, mert a legnagyobb gondod, hogy nem elég jó neked két odaadó társ..
2011. aug. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Akkor lehet én most kinyitom sokak zsebébe a bicskát. Nálunk négy kutya van, plusz egy van még a nevemen, aki a telepen lakik ( nappal kenelben, éjjel szabadon ).

Othhon a két nagy dolgozik. Amikor otthon vagyunk, mindegyiket ki tudom vinni sétálni. A két kicsi jön az első kőrre, a két nagy, meg a másikra. Vagyis kétszer megyek sétálni egymás után. Amikor dolgozok ( a két naggyal )akkor csak az udvarba vannak ki engedve a kicsik. A telepen lakó kutya akkor sétál amikor megyek dolgozni, munka idő elött szoktam kivinni, de nyáron inkább hanyagolom, mert déli 12 órakkor nem szeret sétálni. ( tiszta feka )

2011. aug. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!