Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet a pincsit a...

Miért nem lehet a pincsit a nevén hívni?

Figyelt kérdés

Minden egyes embert akit ismerek, nem azt mondja a kutyájára, hogy pincsi, hnaem pekingi PALOTAkutya!


Ó, én kérek elnézést, mikor lepincsizem a kutyájukat. De mégis miért nem lehet így nevezni? Miért PALOTAkutyának kell nevezni, mert olyan előkelő ez a fajta?


2011. aug. 17. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert nekik így tetszik és a Pincsi(Majom pincsi) a majomra emlékezteti őket és annyira szeretik a kutyust,hogy nem akarják hogy valaki lemajmozza meg a Pincsi olyan lenéző szó.Bár nekem tetszik a pincsi elnevezés és a palota pincsi is szal ez csak 1 szó :)
2011. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ponthogy nem a pincsi a neve :) majd a te gyerekedet meg kismajomnak fogják hivni. jédikmá hogy csimpaszkodik, édes kismajom!
2011. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én pekingi palotapincsinek hívtam, amúgy simán lepincsiztem mert az aranyos, meg hát ő pincsi volt. :)
2011. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mivel a fajta neve nem pincsi, hanem pekingi palotakutya....
2011. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert az a neve, h pekingi palotakutya. Olyan fajta kutya h pincsi NEM LÉTEZIK!!

Téged se Nyünyükének hívnak hanem a neveden.

2011. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
örülj hogy nem puncinak hívják, te neked nemsok gondod/dolgod lehet h ezen agyalsz
2011. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tényleg? Akkor ki találta ki ezt a szót, és miért csak ilyen fajtára hallottam eddig? Azt hogy pincsi, még senki nem mondta egy rotira, dobira, németjuhászra, tacskóra, beaglera...stb.


És a legtöbb képtalálaton a "palota kutya" jön be:

[link]

2011. aug. 17. 12:12
 8/11 anonim ***** válasza:

ez a majompincsi

[link]

ez pedig a Kínai palota kutya.. csak a köznyelvben lett pincsi...de nem az

[link]

2011. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nyuszika. az internetre bárki azt ír, amit akar


a pekingi pincsi standardját, ha belinkeled, akkor viszont megeszem a sapkámat ;)

2011. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod, a német juhász sem farkaskutya.

Ha valaki érzékeny arra, hogy a kutyáját a fajta nevén nevezzék, az miért is irritál Téged?

2011. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!