Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam...

Melyik fajtát válasszam Amstaff, bulmasztiff, cane corso, vagy kanári szigeteki kutya? Melyiket könyebb nevelni, tanítani? Ha tudtok írjatok megbízhaó kenneleket is légyszíves.

Figyelt kérdés
A családban már volt kutya, de ez lenne az első saját kutyám. Nagy kert van, kisgyerek van a családban.
2011. aug. 17. 13:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Kedves 16:55-ös válaszoló érdekelne az a kanári szigeteki kutya, csak nem tudok privátot írni neked.
2011. aug. 18. 11:18
 12/15 anonim ***** válasza:

fuerzadeellastico@hotmail.com

a címem.

Erre küldj egy üzit, és akkor én tudok már válaszolni, és megadom a tenyésztő számát.

2011. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben ajánlom neked a kanári szigeti kutyát nekem is van 2 teljes mértékben igazi családi kutyàk nagyon szeretik a gyerekeket persze ez neveléstől is függ. De persze fontos hogy tenyèsztőtöl vedd a kicsit. A mozgásigényük elég nagy bár azzal sincs gondjuk a hàzba egész nap fekszenek. Nagyon könyen tanulnak!!!! És nem kifejezetten agresszîv kutyák bàr ez egyed függő. Ez a fajta inkább más kutyákkal szemben mondható dominánsnak. Én póràz nélkül tudom őket sètàltatni minden szavakra figyelnek. Most keztük ezt a fajtàt tenyészteni, nagyon nagy szerelmünk lett ez a fajta:))
2012. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Tudni kellene a körülményeket. Házőrzésre kell, sokat jársz túrázni futni, gyerekek mellé, vagy csak a megjelenése érdekel.

Nekem voltak Amstaff-jeim. Ők nagyon barátságosak voltak velünk, de a háziállatainkat sorra kinyírták. Egyébként nagyon kemény kutyák voltak, idegenként nem mertem volna bemenni hozzánk. Jelenleg Cane corso kutyánk van, de Ő csak látványra komoly kutya, egyébként a világ legszelídebb, legnyugisabb kutyája. Nagy haverságba van a macskánkkal és mindenkinek örül aki hozzánk jön vendégségbe. Rendkívül tanulékony, de nagyon barátságos, mint egy goldi.

Véleményem szerint minden csak nevelés kérdése. Egy tacsi is lehet vérengző, és egy pitbull is dajkálhat kisbabát, ha olyannak nevelik.

2016. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

14

A tacsi általában pont vérengzőbb :D

Sajnos az a tévhit tudatalatt az emberekben, hogy a kicsi kutya kevésbé tud idegesíteni, mert kisebb dolgokat tud tenni, emiatt kevesebbet is elég foglalkozni vele, és nem félnek tőle azok az emberek sem, akik a nagyobb kutyáktól rettegnek.

Minden kutya ugyanúgy kutya, ha családban nő fel, szobában, akkor sokkal könnyebben lesz jó és türelmes kutya, mintha az udvaron okítaná ki saját magát. Eltanulja az üdvözlést, a szeretet kimutatását, egyenletesebben, stabilabban mutatja ki az érzelmeit. Kevésbé hajlamos az érzelmi kirohanásokra, mint egy olyan kutya, amelyre rendszeresen órákig rá sem néznek.

Fontos, hogy minél többet legyen a gazdája és a családja mellett, minél többet lássa az emberi viselkedésformákat, hogy el tudja tanulni.

2018. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!