Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyibe kerül egy fajtati...

Kb. mennyibe kerül egy fajtatiszta, törzskönyvezett Labrador szuka kölyök?

Figyelt kérdés
Minden álmom egy kb. 3 hónapos Labrador kölyök, akit már ilyen idős korától én nevelek. Családi kutyának szánom (ha jól tudom, a tenyészkutyának szánt kölykökért sokkal többet kérnek), és természetesen akár szerződésben vállalom az ivartalanítását amilyen hamar csak lehet, mert tisztában vagyok a késői ivartalanításból származtatható gondokkal. Kb. mennyit kérnek el ilyen esetben érte? Esetleg tud valaki egy megbízható kennelt ajánlani? Kérek minden kedves válaszolót, hogy ne offoljuk a kérdést menhelyes kutyusok ajánlásával, mert tisztában vagyok ezen lehetőséggel is, és most nem erre vagyok kíváncsi. Minden választ köszönök! :)
2011. aug. 17. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

70-120 között már kapsz normális helyről, szűrt szülőktől, szerződéssel.

Az h neked milyen alkati, jellemi, munkakészség preferenciád van, azt csak te tudhatod. Nézegess tenyésztői oldalakat, és amelyik szimpatikus, esetleg a kutyái megfognak, azokat látogasd meg és beszélgess vele. A lényeg h ne hamarkodd el a döntést!


(én csak azt tudom neked megmondani h én honnan hoznék labit, de az valószínű neked annyira nem feküdne, ráadásul kb 1000 euró körül vannak ott a kutyák)

2011. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Elsősorban nyugodt természetű kiskutyát szeretnék, aki a megfelelő mozgás után nem szedi szét az udvart, és tűri, ha egy kisgyermek nyúzza (persze nevelés kérdése is, tudom). Leginkább a zsemle színűek tetszenek, talán ennyi az összes elvárás, ami a külsejére vonatkozik, és mivel nem tenyészteni/kiállítási kutyának szeretném, ezért nem kizáró tényezők a "szépség hibák".
2011. aug. 17. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a kennelt ajánlanám nektek - igaz sárga kiskutya most nincs épp eladó, de szerintem többet nyom a latban, h milyen kutyát kapsz, és ebben a tenyésztőben maximálisan megbíznék, mert szívét lelkét beleteszi:

[link]


Illetve őket...bár róluk csak hallottam, személyesen nem ismerem:

[link]


De itt nézelődj még:

[link]

2011. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linkeket, elmentettem, mert egyelőre nem most esedékes a vásárlás, hanem egy kicsit később, de jól jönnek majd :)
2011. aug. 17. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még érdemes áttanulmányozni ezt az oldalt - főleg a "retrieverekről" részt - rengeteg hasznos tanács van a vásárlásról, a kölyöknevelésről, választásról, egészségről stb:

[link]

2011. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. aug. 17. 15:18
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

[link]


itt körül tudsz nézni :)

én 3 hónapja vettem fajtiszta, zsemleszínù, kan kölyök labradort, 8 hetesen, tenyésztőktől, törzskönyv nélkül, 15 ezer forintért ( természetesen adtak volna törzskönyvet, de mi nem kértünk , mert nem akartunk a semmiért fizetni, mivel nem kiállítási, sem tenyészeti céllal vettük :)

2011. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
15 ezer nagyon kevésnek tűnik. A törzskönyv csak 5-6000 ezer forint, szóval akkor is csak 20 körül lett volna. Biztos, hogy megcsinálták az egészségügyi szűréseket, és átment rajta a kutyus?
2011. aug. 23. 09:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

9.45: olyan tenyésztő aki tényleg ért hozzá, szereti a fajtát és az érdekeit nézi tenyésztésnél, megcsináltatja az eü szűréseket az örökletes betegségekre, ad garanciát, annál nem opció a törzskönyv, hanem JÁR a kutyához.


(ezen kívül a labrador egy fajta, éppen ezért fajtatiszta a kutya, valamint ha már ilyen kutyád van, akor tudd h nem zsemle színű, hanem sárga... és gondolom, ha már semmilyen tenyésztési célotok nincs vele - miért is lenne egy ismeretelen eredetű kutyával?? - akkor minél korábban ivartalaníttatjátok?)

2011. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ma 09:55

Sajnos sok kutyás könyvben is zsemlének írják nem sárgának, ezért írtam én is úgy :S De jó tudni, hogy a becsületes színe sárga, erre is figyelni fogok :)

2011. aug. 23. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!