Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy teljes ivartalanítás...

Egy teljes ivartalanítás megváltoztathatja a kutya személyiségét? (szuka)

Figyelt kérdés

Erről elég sokat olvastam, de még így sem tudom, hogy van e hatással a szuka kutya személyiségére (viselkedésére) a teljes ivartalanítás. Valahol azt írják, hogy van ilyen, de ritka (ez mindegy, ha beleesik a kutyám abba néhány %-ba...), valahol azt írják, hogy ilyen nincs. Nektek mi a tapasztalat? Ebben a hónapban lesz ivartalanítva szuka kutyám, most egy éves és az ivartalanítás teljes lesz, tehát mindent "kipakolnak" (petefészkek, méh..) És azt olvastam, hogy azoknál a kutyáknál, ahol a petefészkeket is kiveszik, gyakran előfordul a hormontermelés hiánya miatt, hogy a viselkedés megváltozik. Viszont máshol meg azt olvastam, hogy a mellékvesék átveszik ilyenkor a hormontermelést és így nem változik a viselkedés. (mind állatorvos által írt cikk).


Valaki? Tapasztalat? Vélemény? :-( Tanácstalan vagyok, hezitálok, hogy mi legyen, teljes ivartalanítás, vagy részleges (csak méhet veszik ki, petefészkek maradnak). Erről meg azt olvastam, hogy szintén veszélyes a kutya egészsége szempontjából (bent hagyni a petefészkeket), mert begyulladhat, daganatos betegségek alakulhatnak ki...stb). ?? :-(


2011. aug. 17. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

néhány kutyus nyugisabb lesz, más változás nemigen van


ha meg nem vennék ki a petefészkét, akkor megmaradna az esély a petefészek daganatos betegségeire

2011. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Személyes tapasztalatod esetleg nincsen? Mert az, hogy nyugisabb lesz, az nem új információ, és hogy a petefészkeket nem tanácsos bent hagyni...


:-(


Főleg személyes tapasztalatok érdekelnének

2011. aug. 17. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 3 ivartalanított szukám van...semmit se változtak...nyugisabbak se lettek
2011. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És teljes ivartalanításuk volt?


(sok gazdi nem is tudja, hogy pontosan mit pakoltak ki a kutyájából, egy kérdés volt erre a bizonyíték pár héttel ezelőtt).

2011. aug. 17. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:
mindent kivettek ehhez ragaszkodtam....de szerintem már a legtöbb helyen így csinálják bár most van egy új eljárás amikor a méh egy darabját benn hagyják, olyan kicsi a darab, hogy nem tud elrákosodni de megakadályozza az inkontinenciát.
2011. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én szuka kutyám sem változott meg szerencsére. Mondjuk én abban hiszek hogy ennek köze van ahhoz, hogy teljesen kifejlődött mielőtt megműtettem.
2011. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!