Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám viselkedése egyik...

A kutyám viselkedése egyik napról a másikra megváltozott velem szemben. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Először félni kezdett tőlem, nem bántottam pedig sose. Még sportoltunk is együtt, mindnenap sétáltunk, csomót játszottunk. Imádtam/om őt. Amúgyis egy kicsit félős kutya volt, idegen kóbor kutyáktól rettegett, mert sokszor megtámadtak. Mostanában főleg, és hát ordítva toporzékolva kergettem őket el, és erre megijedt tőlem. Gondolom ez miatt is félhetett. Hát hagytam, majd csak kzelít magától. Így is lett, majd elmentem két hétre nyaralni. Hazajöttem. Se kép, se hang a kutyám tudomást sem vett rólam, mint akinek nem léteznek. Ma már addig fajult, hogy elállta a kijáratot a házból, aludt. Arrébb akartam húzni, erre megmorgott vicsorogva. Mi ez? Eddig nem vol sosem ilyen, és csak velem csinálja. Mással barátságos, játszik szótfogad. Nekem nem, kaját sem fogadja el.

Szenvedek miatta :(.


2011. aug. 17. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

morgás a falkavezérség miatt van, kutyasuliba menj el vele, és alakíts ki magánszférát, ő is ezt csinálta. ha odamegy hozzád, zavard el, csak akkor mehet oda, ha hívod:D

addig is: [link]

2011. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én eddig is ugyanezeket csináltam, ugyanígy majdnem ahogy a linkelt oldalon fent van, 2 éve folyamatosan és nem volt problémánk belőle, egyik-napról a másikra hirtelen változott és nem értem miért, mert ugyanúgy viselkedtem továbbra is. Az ajtós dolog semmi, mert nem is jön elém, levegőnek néz, tehát nekem nincs kivel ne foglalkoznom.
2011. aug. 18. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Megijedt tőled, van ilyen. Én is ijesztettem be bizonytalan kutyát úgy, hogy a másikra szóltam rá, ő még csak közel sem volt, mégis bepánikolt tőlem. Szerencsére a gazdája észrevette, és ott helyben volt lehetőségem kioldani.


A lényeg: guggolj le, ofrdíts neki hátat mutass minél kisebb testfelületet felé, és nyújtsd ki a kezed benne egy falattal. Ha nem meri elvenni, dobd el a falatot. Ha onna felette, a következőt picit közelebb dobd. Ha már közel jön, próbáld kézből. Aztán úgy, hogy rá is nézel. Aztán csald magad elé. Fokozatosan állj fel, jutalmazd a nyugodt viselkedést. Szépen fokozatosan vissza tudod építeni a kapcsolatotokat. Lehet, hogy egy óra lesz, de az is lehet, hogy egy hónap ha nagyon megijedt.

Biztos, hogy a morgás is azért volt, mert megijedt tőled. Ne aggódj, helyre fog ez jönni, csak nagyon vigyázz, hogy ne ijeszd meg újra mostanában.

Ne mozogj frontálisan hozzá, mindig kerüld el, ha utánad megy jutalmazd meg, de ne emelkedj fölé, ne csinálj semmi olyasmit egy ideig, amit fenyegetésnek érezhet.

2011. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Helló


Találkoztál addig az időig valamilyen más kutyákkal? Ha igen

akkor talán megérezte rajtad a másik kutya vagy macska illatát és azt hiszi ezzel hogy idegen vagy, vagy ellenség. de az is lehet hogy a fajtája ilyen agresszív és mikor idősödik annál jobban felejti mi történt vele. amugy mi a fajta neve?? de lehet az is hogy bántotta valaki és agresszív lett mert vélt. szerintem vidd el állatorvoshoz és ő talán segíteni tudd.


Sok sikert:)

2011. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Már nem szeret téged. :(((
2011. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeség, de szerintem megsértődött, hogy "elhagytad", mikor nyaralni mentél :)
2011. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is hallottam már olyat,hogy megsértődött a kutya a gazdira,mert az elment nyaralni.Ő ezt úgy veszi,hogy elhagytad,ki kell engesztelni:)
2011. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!