Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én tenyésztenék ELSŐNEK...

Ha én tenyésztenék ELSŐNEK egy fajtát Magyarországon, akkor én sok pénzt keresnék?

Figyelt kérdés
Van olyan fajta, aminek nincs hivatalos Magyarországi tenyésztője. Ha Én kezdenék el elsőnek olyat tenyészteni, akkor az emberek CSAk tőlem tudnának kutyát beszerezni Magyarországon, és sok pénzt kérhetnék?
2011. aug. 18. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak a pénz miatt csinálod, bele se vágj, nagy csalódás érhet.
2011. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az elmélettel több gond van:

1, ha egy fajtát nem tenyésztenek egy országban, annak általában kereslete se nagyon van

2, ha külföldről olcsóbban behoznak egy kutyát mint innen nálad, aki ráadásul mint első tenyésztő nagy szekértelemmel sem bírsz, hát, hamar becsődölnél :)

2011. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez a fajta népszerűségétől a kutyáid minőségétől és a szűrésektől függ... pl vannak olyan fajták amiket csak 1-2 ember tenyészt mégse kellenek senkinek.
2011. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyen pénzhajhász tenyésztő lennél, akkor bele se vágj.

amúgy meg a kutyák fenntartása és ellátása kb. annyiba kerül, amennyiért eladnád a kölyköket.

komolyan, számolj utána.


tenyésztésből nem lehet megélni.

amúgy meg ha nem divatfajta, hanem pl. holland juhász, amiről a kutya nem tudja, hogy mi, akkor még sokat sem keresnék a kutyáidat...

2011. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Breton spániel tenyésztő sincs, nem kell senkinek ilyen kutya. Van kb 800 kutyafajta, ebből a többség (színte minden átlagember) kb jó, ha 100-at ismer.
2011. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

persze, lehetne belőle hasznod, ha rendesen csinálnád. normális tenyésztőként lenne úgy 4-5 szukád (akiket normálisan nevelsz és tartassz, és minimum egy nagyon jó vérvonalúak legyenek.) mire felnőnek ugye 2 év, na onnantól jöhetnek az almok. onnantól ugyebár jönne be a pénz, de kalkuláld bele hogy nem kevés el is megy, mert költened kell rájuk, ha nem költessz nem viszik el őket, vagyis csak max pár ezerért. közbe már fedeztethetsz a kannal, ami végülis tisztán hozná a pénzt. de ha nincs ilyen fajta magyarországon?? akkor kit fedeztetnél?

lehetne ezt úgy csinálni ahogy elképzeled, van aki csak ebből él. de az már minimum 10-15 éve a szakmában van, és olyan kutyái vannak amik 1. nem keveset érnek 2. eléggé jó vérvonalúak.

szóval hidd el, csak azért mert gondolsz egyet még nem fog neked ebből befolyni pénz.

2011. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Az ötleted hamvában halt.

Ezt csak elhivatottsággal és a fajta iránti szerelemből lehet csinálni. Egy Tenyésztő mindig azért dolgozik, h a fajtát jobbá tegye. Ezt pénzéhségből nem lehet csinálni - azt szaporításnak hívják, és abban a felállásban a kutyák érdekei le vannak szarva és az utolsó helyen vannak. Ha ezt akarod csinálni, remélem belebuksz.

2011. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt, marha nagy bukta lenne a vége.


Ha én beleszeretnék ebbe a fajtába (nem tudom melyikről van szó) és úgy döntenék, hogy szeretnék venni, akkor tuti, hogy külföldről venném. Nem vennék olyan tenyésztőtől, aki itthon az egyedüli tenyésztő.

2011. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!