Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék csinálni a kutyák...

Mit tudnék csinálni a kutyák érdekében?

Figyelt kérdés

Kicsit gondba vagyok, mert családban történt dologról szeretnék írni és nem azt kérdezni, hogy jelenthetem fel őket vagy ilyesmi.

Szóval keresztanyáméknak van két puli kutyájuk, az egyik olyan 4-5éves szuka aki láncon van megkötve kb 2éves korától.(hosszu lánc olyan 4.5méter lehet) A kutyát kb havonta viszik el sétálni de sztem még annyiszor se.

Azért van megkötve, mert széthúzgál mindent az udvarba... A másik kutya egy lassan 1éves kan puli, ő nincs megkötve az udvaron szaladgálhat őt még egyszer nem voltak sétáltatni. Végülis ez törvénybe nem ütközik(tudomásom szerint) de sajnálom a kutyust. Az unokatesóm 4 éves fiu és mindig ordít a kutyákkal meg megy nekik bottal(nem üti meg őket csak megijeszti), pedig a kutya semmi rosszat nem csinált nagyon rendes aranyos mind a kettő kutyus.

Mindig mondom uncsimnak, hogy játszon velük és ne ordibáljon de nem érti meg rosszul van nevelve.

Az udvaruk már körbe van kerítve a megkötött kutya semmit nem tudna széthúzgálni (amugy se csinálná ha meg lenne tanítva) mégse engedik el mert aztmondták rá, hogy hamis, ami azt jelenti, hogy ha jönnek a hozzájuk ugat...

Mondtam, hogy ott maradok egy hétig megtanítom a két kutyát, hogy kell viselkedni foglalkozok velük de erre azt mondják, hogy nem lehet mert ezek hamis kutyák nem lehet megtanítani őket semmire(a fiatalabbat kb 5 perc alatt megtanítottam arra, hogy ül és már a labdát is visszahozza nekem) A másik kutyussal is próbálok foglalkozni, de mindig azt mondják ne menjek oda mert megharap(én mikor ott vagyok a kutyusnál simogatom ölelgetem ő meg az arcom nyalogatja de ezt nem lehet akkor csinálni mikor ők ott vannak mert akkor ugat)


2011. aug. 18. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szegény szerencsétlen kutyák.. :( Nem tudnád őket magadhoz venni?

Az a baj, h a keresztszüleidet fiatalabbként nem tudod kioktatni, h szörnyű gazdák.. és nem is mondhatod nekik, h ne tartsanak kutyát..

Szegény kutyák sinylik meg, a pulik, meg tök játékosak..

A lánra vert kutyát sem tudod befogadni? :(

2011. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

két szobás panellakásba nemigazán lenne jó helye két pulinak(bár lehet jobb mint ott) és amuigy se adnák mert kifizették a sok pénzt érte...

egyszer csak ugy viccesen mondtam, hogy jaj olyan cuki vagy hazaviszlek és mondták, hogy juj szó se lehet róla nem adjuk oda mert kell a kutya a házhoz...

2011. aug. 18. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:

sajnos szegény kutyák elég rossz életük van ott ,nem tudom az ilyen ember mért tart kutyát..hamis kutya pedig nincs..a gazda a hamis aki nem neveli normálisan..ha minden ember normálisan foglalkozna, nevelné a kutyáját akkor nem lennének vagy legalábbis kevesebb számban lennének agresszív kutyák...a séta pedig nagyon fontos és még egy nagy kertesházban lévő csivavát is illene megsétáltatni...de azt hiszi vki hogy a van kertem akkor nem kell sétáltatni a kuytát..


hát itt tényleg csak beszélgetés segíthet mivel rokonod nem jelentheted fel de beszélni tudsz vele..többször meg kell próbálni hát ha... érveket kell mondani hogy azért rá szét mindent mert unatkozik és megvan kötve ha minden nap jól megsétáltatnák akkor kifáradna és nem rágna meg semmit... meg az idegeneket jó hogy meg ugatja hisz az a dolga hogy megvédje a területét de vezényszóra az ugatásról is le lehet a kutyákat szoktatni..

a leírtakból arra következtettek hogy a keresztszüleid jelenléte okozza a próblémát...a csodálatos kutyadokiban is próblémás kutyák vannak és az esetek 80 százalékában a gazda a felelős a kutya viselkedéséért...szerintem nézess meg velük egy csodálatos kutyadokit hátha máshogy látják a dolgokat hétköznaponként a natgeon 18:00 kor van...

2011. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

tudom szoktam nézni:)

megpróbáltam mindent, de aztmondják nincs idejük sétáltatni őket(csak kb napi 10órában otthon vannak) meg nem kutyatanítók ők hogy megtanítsák nekik a dolgokat

érdekes nekem életemben nem volt kutyám mégis ha menne ugatni a kutya a kerítéshez, halkan szólok neki és visszajön de ha a gazdik ott vannak akkor szinte megvadul de bántani egyik se bántott snekit még a kismacsk

kat is csak nyalogatják

...

2011. aug. 19. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!