Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami jó tippek kutyasétáltat...

Valami jó tippek kutyasétáltatáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos yorkshire terrierem és próbálom már a sétához szoktatni de nem megy valami jól :S. Hámot szoktam rátenni és amikor elindulák vele lefekszik, leül és utánna nem akar tovább menni. Tud valaki valami jó tippet mondani , mitől lenne könnyeb a sétáltatása?


2011. aug. 18. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívd oda magadhoz, húzz egy picit a pórázon.
2011. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
vidd ki egy parkba, ahol sok kutya van (első alkalommal akár a kezedben), utána szivesen fog odajárni haverkodnia tobbi kutyával.
2011. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt az én kölyökkutyámmal is. Én sütöttem vajas-fokhagymás csirkefalatokat (aminek jó erős volt az illata!) és azzal csalogattam, ha elindult és jött felém, kapott egy falatot. Aztán már rohant a végén magától, a jutalomfalatokat el is hagytuk, aztán már az volt a gond, hogy rángatja a pórázt (hiába kicsi, azért meg kell neki is tanulnia normálisan sétálni, most ezt gyakoroljuk). :-) És a póráz nélküli sétát is fogjuk majd. :-)
2011. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű, dobd le a földre a pórázt, aztán indulj el. Ilyen kölyöknél még működik a reflex h rohan utánad. És minden ellenkező híreszteléssel ellntétben először inkább póráz nélkül menjetek mindenhol - persze csak olyan helyen ahol biztonságos - és már amikor nagyobb akkor legyen pórázon de akkor attól a pillanattól elvárva azt amit egyébként felnőttként is elvárnál tőle.

Rengetegen elkövetik azt a hibát, h "jaj pici nem merem elengedni", de a pórázon rángat, ide-oda megy stb. Az ilyen embereknek később a behívás is gond és a pórázon való séta is.... Gondold át h te milyen kutyát szeretnél!

2011. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó tipp: húzd finoman magad után. Meg fogja makacsolni magát mint minden kutya a pórázra szoktatás során. Nem lesz attól baja ha húzod finoman magad után. Rájön idővel hogy jobb ha szedi a kis lábait, és akkor majd megtanul pórázon meni. Remélem nem teleszkópos pórázzal szoktatod... Meg a hámot is el kéne felejteni, mert a kutya sokkal jobban húz majd a hám által.
2011. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem apukám azt mondta hogy ne pórázon vigyem és nem is vittem pórázon de azért ott volt a kezembe a póráz vész esetére de amúgy tőlem5 méterre nem ment el
2011. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! :)A magamhoz hívást meg a póráz rántást már próbáltam és nem vált be .:S És sajnos a városban nincs ilyen park ahol kutyákkal eggyüt lehetne.
2011. aug. 19. 08:04
 8/8 A kérdező kommentje:
A csirkefalatos ötletet kipróbálom csak valami mással fogom majd helyetesíteni. :)
2011. aug. 19. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!