Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le kutyusoma...

Hogyan szoktassam le kutyusomat erről a rossz szokásáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! kb 8 hetes a kutyám. már 4 hete velünk van, mert kidobták az út szélére testvéreivel, én pedig hazahoztam. Nagyon szépen fejlődik, ügyes duci kiskutya lett. csak van egy rossz szokása! Csak úgy tud játszani hgoy harapdálja vagy a kezünket, vagy a lábunkat. Igencsak hegyes kis fogaival, elég fájdalmas játék ez! Mit tegyek hogy leszokjon róla?
2011. aug. 18. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ezt csinálta és kb 1 éves korára "kinőtte".

Leszoktatni nem tudom hogy lehetne :(

2011. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha harap, koppints az orrára, mondd hogy nem! és hagyd ott egy kis időre, ne foglalkozz vele

egy másik módszer, ezt lehet hogy nem használ. az elve az, hogy a többi kutyustól megtanulta még "otthon", ha fájdalmat okoz nekik, visítanak. amikor megharap, fel kell visítanod, úgy, ahogy a kiskutyák szoktak, ezzel tudatod vele hogy fáj. nemtudom pontosan, ezt mikorra tanulják meg, és mivel 4 hetesen hoztad el, lehet hogy ez nem működik.

2011. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyszerűen, ha harap, akkor aztmondod, "nem!" ha nem hagyja abba, akkor rázd meg a grabancánál fogva. nem kell hosszan, csak erélyesen, hogy észrevegye magát.
2011. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én "kis"kutyám is ezt csinálja.:S

most lesz 8 hónapos és még mindig harapdál szeret a kezemmel "játszani" de az elején még nem is erősen de van amikor kicsit ráharap és azért fáj.. mindig mondom hogy "nem szabad" és megütöm kicsit az orrát de akkor annál jobban amikor megrázom egy picit még akkor is nem tudom leszoktatni róla..de ez nagyon idegesít..:S talán majd kinövi de azért próbálkozz, kicsit üss az orrára ha nem marad nyugton és azt szoktam hogy megfogom a nyakánál és lenyomom a földre, persze nem erősen..:) és akkor kicsit lenyugszik.:)

2011. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Üvölthettek enki lila fejjel, hogy "Nem", vagy kérlelhetitek szépen, hogy "ne csináld!" De ő ebből az egészből csak azt érzi, hogy az energiátok nem kiegyensúlyozott, ezért nem fogja abbahagyni, szóval felesleges hülye vezényszavakat iabálni, mert nem érti! Egyébként ez egy kutyakölyök szokás, elvileg kinövi, de lehetnek belőle problémák nagyobb korában. Most rávezetlek titeket, hogy hogyan kell: Nem figyeltétek még meg, hogy az anyakutya mit csinál a kölykeivel? Egy picit megharapja, vagy inkább megérinti valahol az oldalánál, nos ezt le kell utánoznunk, de van, hogy a kutya nagyon bedurvul, az anyjuk csak megfogja a grabancukat és a földre nyomja őket. Ha van valami kérdésetek írhattok ide: favaf@freemail.hu, mert kutyarehabilitációval foglalkozom!
2011. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha harap egy határozott magas hang és dermedj le mint egy szobor, fordítsd el a tekinteted és nem mozdulj...amikor abbahagyta akkor hagyd ott és legközelebb (akár pár perc múlva) te kezdeményezd a játékot
2011. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is csináltam ezt a lenyomásos dolgot a grabancánál fogva..:)

de sajnos akkor még jobban ugrál és valahogy odafordítja a száját és próbál harapni..:/ez nem jött be nekem..:S

2011. aug. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!