Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három fajta. Melyiket válassza...

Három fajta. Melyiket válasszam/választanád?

Figyelt kérdés

Cocker spániel, Golden retriever, Westie terrier. Kertes házba, de bármikor ki-be mehetne. 18 éves vagyok, volt már kutyám, tehát nem vagyok kezdő.

Másik fajta is szóbajöhet.


2011. aug. 18. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a goldit.De westie se roszz
2011. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A spánielt!!!!!! Nincs is náluk aranyosabb a világon!
2011. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Westie terrier nagyon aranyos :D
2011. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem labrador retriverem van és nagyon szeretjük, ezek a kedvencek hajlamosak a hízásra, de csak ha a gazdi is úgy akarja, a miénk hiába rövid szőrű így is vedléskor tele van vele az udvar, tehát egy golden retriver nem tudom mennyit hullajthat=/ Nagyon komoly vadászösztöne van, a kerti tujákba nálunk előszeretettel fészkelnek madarak, azoknak a fészkét leverte és 2 macskát megölt, az egyiket belekergette a kútba a másiknak eltörte a lábát, de később meghalt, sajnos ők ilyenek ez a vérükbe van, akkor még kicsi volt, de nem uszította senki. Szerintem bármilyen rossz is legyen nagyon szerethető "kis dög" szeretnek kertészkedni, nálunk rendszerint reggelre beültette a lépcsőt virágokkal. Nagyon szeretnek sétálni, unokatestvéreimnek is vettünk egyet, illetve itt a környéken többeknek van és mindenkinek pozitív véleményük van róluk, a éjszakák általában csendesek tőle, alszik a helyén és nem nagyon szólal meg ha nem észlel semmi különöset, szóval szerintem a goldi is jó választás lenne. =)
2011. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mind a 3 divatfajta és alig idősebb 100 évesnél.

tehát bármelyiket is válaszd, ajánlott tenyésztőtől, nem szaporítótól, mert nagyon csúnyán mellé lehet fogni...


ha szabad mást ajánlani, menhelyi keveréket vinnék haza.

lerágott csont, tudjuk miért, életet mentesz, blablabla...


sokkal könnyebb dolgod lenne vele, értékelné az új helyét, és meg is hálálná, és valami egészen más csillog a szemükben, ha a gazdára néznek.


ha fajtatiszta kell:


- basenji

- beagle

- belga juhász

- dalmata (nagyon okos, jó kutyák, de ugyan olyan divatkutya volt, mint a golden, tehát vigyázni kell, honnan hozza az ember.)

- bármilyen vizsla fajta

- írszetter

2011. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 panettone ***** válasza:
www.spanielmentes.hu ha nincsenek kiállítási, tenyésztési ambicióid....amúgyén a méret miatt döntenék a spani mellett, univerzális arra még pont méretes, hogy bent legyen velem a házban és arra pont elég kicsi hogy kényelmesen vihessem magammal mindehova utazás, nyaralás. Ezzel nem azt mondom hogy a többi nem felel meg ezeknek a kritériumoknak , csak nekem ez a méret lenne az ideális.
2011. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20:56 basenji mi? olvastál már arról a fajtáról valamit, milyen? mert ha itt ajánlgatod nem nagyon hiszem.
2011. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan a west highland terriert :)
2011. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

kedves basenji kritikus...


és te láttál már kettőnél több kutyát?...

ha igen, nyilván tudod, hogy MINDEN fajtából van ilyen-olyan-amolyan vérmérsékletű.


nekem közép-ázsiaim van, azt is ajánlottam volna, de mivel finoman szólva nem úgy tűnik, hogy ilyen kaliberű kutyát szeretne a kérdező, nem tettem.


az én kájom ha akar, bejön a konyhába, sokszor alszom vele, úgy szeretget, hogy a fogaival finoman rágicsál, egy öleb.

volt már kájom, az teljesen más természet volt, nem volt ilyen bújós.

(persze attól még, hogy velem ilyen a kapcsolata, az idegenektől ugyanúgy véd.)



na szóval ha BÁRMELYIK általam felsorolt kutyafajtából választ, szinte biztos, hogy lesz az alomban legalább egy kölyök, akin már látszik, hogy igazi kis öleb.


egyébként meg nem is értem, mi a baj a basenjivel...

kifejezetten kedves kutyák, egyre többen tartják!

és mivel ugatni nem tud, a szomszédokkal sem lehet gond...


annyi csak, hogy vadászkutya, de a spániel is az.


akkor mi a gond?


miért is olyan húdekutya a basenji??

fejtsd ki, kérlek, mi az, amire nem gondoltam?

2011. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!