Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire visel meg egy kutyát...

Mennyire visel meg egy kutyát ha pár havonta másnál lakik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem eléggé. talán egy idő után bizalmatlan lesz.
2011. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

szerintem se jó ez a kutyának..épp hogy megszokja az új helyét,szagokat stb és már ki is szakítod onnan...mert azt mondom hogy tegyük fel példának van egy tesód és hol nálad van a kuytus hol nála vmi oknál fogva akkor ezt a két helyet megszokja egy idő után és nem lesz gond szerintem..de hogy mindig máshol legyen az már nem jó...


nálunk volt olyan hogy nyár elején történt egy baleset és a kutyámat(bichon)elkellet egy ismerősömhöz vinni egész nyáron ott volt 3 hónapot kertesházba ,mi panelba lakunk... és a kutyánknak furcsa volt nagyon hogy panelból kertesbe ment aztán 3 hónap múlva újra vissza már ettől furán érezte magát...állandóan leakart menni sétálni mivel sokat voltak vele kint a kertbe.. ez is elégé megviselte a kutyámat úgy hogy 2 napig mindig bepiszkított...szóval szerintem egy ilyen tor túra a kutyát nagyon megviseli..

2011. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 panettone ***** válasza:

Kutyája válogatja! Amúgy meg a kérdés mindig az mi a másik lehetőség?!


Nem kell ezt annyira túl misztifikálni, ha olyan helyzetbe kerül az ember hogy egy időre ( kb behatárolható pl 3 hó vagy fél év) kell átmeneti megoldást találni akkor jobb mint lepasszolni akár új gazdihoz akár gyepire vagy fajtamentéshez...

Ha nagy valószínűség szerint nem ide-oda kell majd élete hátralevő részében dobálni csak egy két ilyen periódusról van szó akkor egy kutya simán kibírja.

Nekem egy ideiglenesem se halt bele a bánatba hogy idekerült, sőt aki mondjuk udvarról/kennelből került ide a tutiba..:-) és abba se haltak bele hogy innen végleges gazdihoz mentek.

kérdés minidg hogy mi lenne a másik lehetőség...?

2011. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy van egy kutyám és valószínűleg kimegyek dolgozni fél-egy évre külföldre. A kutyát semmiképpen nem tudnám magammal vinni, tehát maradna az, hogy néha anyámnál, néha tesómnál lenne, attól függ ki van többet otthon.

Lehet havonta haza tudok jönni 1-1 hétre, ez még nem biztos.

2011. aug. 18. 21:09
 5/17 anonim ***** válasza:
Persze simán kibírja, de az egyiknél is szerintem nem kell váltogatni bár nem tudom, mit takar a melyik tud többet otthon lenni, mert ha csak arról van szó h 8-10 órát dolgoznak....hát minden kutya gazdája ezt teszi. Kivéve nyugdíjasok...stb.
2011. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem az a véleményem hogy nem minden kutya bírja ki. Szép is lenne ha a kutyának aki elvileg a hűség példaképe mindegy lenne hol él... Legalábbis nekem ez a véleményem. Az én kutyáim biztos nem örülnének és én ezt el is várom. Akkor semmi értelme nem lenne hogy én vagyok a gazdájuk mert bárki más is lehetne... Persze más fajtájú, jellemű kutyák jobban szeretik, de nekik olyan a szerepkörük. Én azért nem örülnék neki ha egy pásztor vagy őrző-védő kutya olyan könnyen bírná.
2011. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy ki minek örül vagy mennyire hűséges a kutyám. Nem is ez volt a kérdés...


Egyértelmű, hogy nekem és a kutyámnak is az lenne a legjobb, ha együtt maradnánk, de egyszerűen nem tudom magammal vinni, mert nem saját lakásban leszek vagy albérletben. Pénzt viszont muszáj keresnem.

2011. aug. 19. 01:00
 8/17 panettone ***** válasza:

Én erre változatlanul azt tudom mondani nálam cca 20 kutya váltotta egymást ideiglenseben...egyiknek sem lett semmi baja. Ráadsául a tied családon belül marad.

Keress pénzt anélkül etetni sem tudod majd őket, mehetsz ithon is albérletből albérletbe. z valahol az ő érdekét is szolgálja.

Mi számtalanszor kapunk olyan hívást hogy lednák a kutyát mert külföldre mennek, panelbe költöznek....ehhez képest ha a család vállalja az ellátásukat az 100* jobb.

2011. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Már nem azért de az ideiglenes kutya kissé más mint egy normális, normális gazdával lévő kutya, akit a gazda nevelt fel és sosem hagyott el és tanítja és kötődnek egymáshoz. Nem kéne egy lapon emlegetni őket. Azon senki sem csodálkozik hogy egy ideiglenes kutya nem problémázik, mire meg gazdája lesz addira már megszokta hogy kóborolt, bántották, menhelyen volt, ideiglenesnél és már nem lesz neki akkora gond váltani. De ez teljesen más egy rendes családban élő kutyánál.
2011. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 panettone ***** válasza:

:-) nem ismered sem az összes kutyát sem pedig a sajátjaimat vagy az ideigleneseimet. A legrosszabb eset 3 napi bánkódás volt olyan kutyánál aki egyenesen a gazdi kanapéjárók került át az enyémre.

Azt meg hogy nem kellene egy lapon emlegetni őket meg sem hallottam. Ha csak egy picit is gondolkozol nem hiszem hogy a kutya tudja hogy a búcsú egyóra, egy hét egy fél év vagy egy élet. Maximálisan alkalmazkodnak a megváltozott élethelyzethez.

Nem mondom hogy nem viseli meg őket, de nem fognak utánna menni Ferihegyre ás várni míg oda fagynak a bejárathoz.

Ha más módját nem látja annak hogy pénzt keressen és a család vállaja a gondozásukat akkor minek kötekedni?

2011. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!