Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutya a bűzmirigyének...

Szabó Krisztike kérdése:

Lehet a kutya a bűzmirigyének szaga? Ettől a teste is átveheti ezt a bűzt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizony lehet, nem is akármilyen. A szagot nem a teste veszi át, hanem a bűzmirigyből érzed.

Ha érzed, akkor érdemes dokival megnézetni, mert lehet, hogy nem ürül magától, és akkor időnként neki kell kinyomnia. Ha nincs kezelve, begyulladhat.

2011. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van ahogy előttem írták:)

Annyit hozzátennék, hogy kutyakozmetikus is ki tudja nyomni, fele annyi pénzért. (Sőt valaki ingyen is). Az állatorvos pedig kemény pénzeket is elkérhet ezért. (Nálam egy karomvágásért 5000.ft-ot elkért...)

2011. aug. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Második, ugye Te most csak viccelsz?? A mi állatorvosunk 700 forintért vágta le a kutyám körmét. A bűzmirigy kezelés pedig szinte mindenhol 2000 forint körül van. Szerintem -ha van rá lehetőséged- válts orvost.

Kutyakozmetikus elvileg kinyomhatja, DE! Az állat végbélnyílásába kizárólag állatorvos nyúlhat! A kozmetikus is meg tudja nyomni kívülről, de onnan nem lehet rendesen kitisztítani úgy, hogy minden kijöjjön. Viszont ha elkezdi nyomkodni, és nem ürül ki, akkor sokkal többet árt, mert be fog gyulladni.

Szerintem érdemes szakemberre bízni, nem hiszem, hogy olyan sűrűn kellene kezelni, és akkor már inkább szakember csinálja.

Az én kutyámnak viszonylag sűrűn kell, mert neki nagyon rosszul ürül:( Általában 4-5 havonta.

2011. aug. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen. nekünk az állatorvos ingyen szokta kinyomni
2011. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi állatorvosunk is ingyen nyomja ki.
2011. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!