Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az hogy fajkutya?

Mi az hogy fajkutya?

Figyelt kérdés

Van fajtatiszta kutya, illetve a kutya maga a faj. De olyan, hogy fajkutya nincs. Olyan sincs, hogy fajfarkas...

Komolyan, miért nem lehet a szavakat normálisan használni? Nincs hozzá elég intelligenciája/tudása egyes embereknek? Vagy nem is tudják milyen szavakat használnak, csak használják?


2011. aug. 19. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Őő a fajtakutya az azt jelenti, hogy nincsen keveredve 2 fajta kutya. Tehát lényegében "tiszta" a kutya. Egyébként ezek a kutyák jóval drágábbak, főleg, ha valami nemesebb fajta.
2011. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezt én sem szoktam érteni, miért nem lehet megtanulni, hogy ilyen szó nincs....a másik kedvencem a fajtiszta :) aztán néznek értetlenkedve mikor azt mondom, hogy a keverék is fajtiszta, hiszen mind a két szülője kutya :D
2011. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló...kifejtenéd mit jelent az hogy nemesebb fajta??? Csak kíváncsiságból kérdezem. XD XD
2011. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves első! Látom, még mindig nem érted.....

NINCSEN olyan szó h fajkutya. A kutya rendszertanilag egy faj - mint a farkasnál aki a canis lupus fajba, köznapibban a farkasok fajába tartozik. Így a boxer, a csivava, a bernáthegyi, ezek keverékei és a keverékek keverékei is egy fajt alkotnak. A fajon belül vannak FAJTÁK: német juhász, komondor, dobermann stb. De ezek fajták, ezért fajtatiszták, és nem fajkutyák valamint nem fajtiszták.

Nem tudom ez így mennyire érthető??

2011. aug. 19. 12:28
 5/11 Tyler913 ***** válasza:
70%
Nos,azert,mert az emberek hihetetlenul hulyek,Neon.Neha mar annyira,mint egy kozlekedesi rendor.
2011. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Már, hogy ne lenne ilyen? A hibajavító se húzza alá egyébként.
2011. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Gratulálok.... ha a word hibajavítója nem húzza alá, akkor létezik.... omg. Sőt a google is hozz rá találatot.

Magyarázd már el, h mi a szó jelentése, biológiai és nyelvtani háttere!

2011. aug. 19. 14:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tévesen elterjedt kifejezés. Ez van... ha mögé gondol az ember, valóban hülyeség, de magyarázd már meg a fafejű laikusnak, meg a 70 éves Józsi bácsinak, hogy helytelen :D

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a fajtatiszta kutya kifejezés rövidítéséből, "összehúzásából" született ez a szó. Mondjuk akkor is inkább fajtakutya lenne a helyes, de én spec. még nem találkoztam ezzel a szóval :D Bár most nem húzta alá a mozilla.

2011. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért használja mindenki mert ez az elterjedt szó rá! rövidebb egyszerűbb. nem mindenki hülye, feltudják fogni az emberek hogyha mögé gondolnak akkor nemigazán értelmes a kifejezés arra hogy nem keverék a kutya, de nem ezzel lesznek elfoglalva az emberek h ezen gondolkozzanak, ez van elterjedve, értik az emberek h mire értik azt h fajtiszta. fajtatiszta....fajtiszta...1 betű, te ne legyél már ezen kiakadva h nem helyesen használják! minden ember így használja szinte, ha nem vagy vele megelégedve kezdj kampányolni, tévében leadni rádióban csengess a szomszédokhoz be, és az összes embernek add a tudtára :D sok sikert ^^ biztos meglesz egy hét alatt az h az egész ország felfogja és így használja h fajtatiszta ^^ :) vagy tudok egy egyszerűbbet, törődj bele ebbe a hatalmas nagy fájdalomba :( :D:D
2011. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Attól mert mindenki így használja még nem helyes. Az meg milyen indok már, hogy "így rövidebb" - rövidebb, de nem ugyanazt jelenti, ill. konkrétan nem jelent semmit. Ez sokkal inkább ilyen áltudományoskodás, meg puffogtassunk szakszavakat... csak épp nem sikerül. Én nem vagyok ellene a nyelvújításnak, de nem az értelmetlen hülyeségnek.
2011. aug. 25. 17:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!