Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolnak az önsétáltató...

Mit gondolnak az önsétáltató kutyák gazdái?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlen, amit néhány kutyatartó meg mer csinálni.. Sokan kiengedik egyedül sétálni a kutyájuk az utcára, úgy, hogy ők maguk még a kertből se figyelik a kutyát, jobb esetben néha-néha kinéznek a kutyára...


Pár napja a kuttyummal sétáltunk, és egy kihalt utcába értünk, mikor az egyik kertből a gazda kiengedte a nagytestű kutyáját, aki egyenes hozzánkk rohant. A gazda figyelte a kutyát, a probléma az volt, hogy olyan 50 méterről. Az volt a szerencsénk, hogy a kutya nem volt agresszív az én kutyámmal, nem is tudom mi történhetet volna... Természetesen vagy 10 perc telt el mire hajlandó volt visszahívni a kutyáját.

Nekem kistestű kutyám van, nem tudta volna megvédeni magát a kiengedett kutyával szemben. És ha én esetleg felkjapom a kutyám, akkor pedig én lettem volna veszélyben... Komolyan lassan már ki se merek menni sétálni a kutyámmal, pedig nagyon szeretünk...


2011. aug. 19. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyes emberek lusták kimozdulni megsétáltatni a kutyájukat,de vlkinek nincs ideje és úgy vállalt magára kutyát,vagy csak ilyen leszarom a kutyámat D:
2011. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen kutyák nem agresszívak. Akkor van probléma, ha egy póráz is van a kutyán és a gazdája sehol. Az ismerősünk is kiengedi a kaukázusi kutyáját sétálni. Kettő van nekik, de csak az egyiket engedik így el. Sőt, a szembe szomszéd is csak úgy kiengedi a hászkiját. Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen kutyusok nagyon megbízható jószágok és nem így kezdték a sétálást, csak rájött a gazdi, hogy így is lehet az együtt eltöltött éveik során.

Én nem merem kiengedi a dán dogomat, mert tuti kihívnák a rendőrséget egy akkora kutyára. Bár a póráz nélküli sétáltatást sem vállalom, mert még pórázzal sem lehet néha kordába tartani őtet.

2011. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És arra nem gondolnak, hogy:

1. Elütheti a kutyáját egy autó vagy bármi más baj értheti.

2. Megtámadhat egy másik kutyát vagy akár embert??

2011. aug. 19. 15:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is van kutyám, rádaásul nem is tudna nagy kárt tenni senkiben. Viszont egyrészt az ő biztonsága miatt, másrészt azért bármikor jöhet bárki az utcán, aki pl fél a kutyáktól és ha én nem vagyok ott, bármi megtörténhet.. Szóval én sose engedném ki egyedül csatangolni a kutyám, megyek vele mindig és mindig van rajta póráz, ha lakott területen sétálunk.
2011. aug. 19. 15:27
 5/11 Valaki Renáta ***** válasza:
Ezeket a kutyákat "gyűjtik be" a leghamarabb, mert szelíd?, vagy mert egy rosszakaró bejelenti, vagy egyszerűen csak nincs szerencséje. Már viszik is a sintértelepre.
2011. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát az hogy szelíd egy kutya, érdekes kijelentés. Én se tudom megmondani a kutyámról, hogy ha én nem vagyok ott bizonyos helyzetekben hogyan reagálni. Legalábbis nem lehetek biztos benne.
2011. aug. 19. 15:38
 7/11 Valaki Renáta ***** válasza:
Feltételezhető az ilyen kutyusok gazdáiról, hogy értük mennek keresgélni utcára, sintértelepre?....
2011. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám hogy szelídek.

Kérdezőnek éppen szimpi volt a kutyája és ezért nem kötekedett a másik kutya vele.

DE! Ha éppen nem szimpi a sétáltatott kutya, simán rátámadhatott volna, és ott rögtön szét is kapja!


A mi utcánkban is lakik egy kö...g román, ( nem vok rasszista, de ez NEM ember, hanem valami más faj ), és állandóan kiengedte a kutyáját az utcára. Sok kutyát megtámadott, az enyémet is, csak az én kutyámnak egy labi mix. a fél fogára se elég.

Többször is szóltam neki, hogy ne engedje így ki, mert nagy baj lesz belőle, nem érdekelte. Egyik nap munkából mentem haza, és naná hogy ott volt az utcán. Zsák utcában lakunk, nem tudok másmerre menni. Összementek a kutyák, a labi támadott, kutyám meg védekezett, de vissza is támadott, és már majdnem meg is folytotta. Közben hiába kiabáltam senki nem jött ki a házból, ezért bementem. Akkor nyitotta ki az ajtót a román lánya, de meg volt illyedve, és amúgy is kicsi lett volna ahhoz, hogy segítsen szétszedni őket. visszamentem a verekedő kutyákhoz, labi már hőrgött. ( sajnálom nem nyúlok verekedő kutyák közé )

közben mondtam kutyámnak engedje el, többször is, és végül is már kezdett fáradni, és a labinak sikerült kiszakítania magát. A labi berohant az udvar legtávolabbi részére, kutyámat meg behívtam, és hazamentünk.

Ennek aztán lett folytatása egy hét múlva, amikor is a kö..g román fejbe akart vágni egy baltával az UTCÁN, csak akkor is ott volt kutyám, és elém ugrott. Az Ő fejét érte. Ebből bírósági tárgyalás lett, és pénzbüntetést kapott, plussz kártérítést kellett fizetnie.


Mivel ebből tanultam, így vettem egy gáz riasztó pisztolyt. Rejtve lehet hordani az utcán. Ha nekünk szalad egy kutya, most már nincsen gond, kilövöm rá a paprikát vagy a borsot.

2011. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy mit gondolnak az ilyen emberek?!

Semmit mert olyan hülyék hogy az oroszlán sírva enné meg őket.

Én is voltam már hasonló szituban. Annyi különbséggel hogy már messziről láttam a nagy kutyát és sok méterrel lemaradva a gazdáját. A kutya lemerevedett és vadászópózban lesett minket. Kiabáltam a gazdájának hogy fogja meg, főleg ha kan mert az enyém is az. Ráadásul az enyém hiába kistestű egy másik kutyával szemben nagyon is vérmes ( a drágám nincs tisztában az erejével :-)

Féltem hátha balhé lesz és naná hogy a z enyém húzza a rövidebbet.

Esze ágában se volt megfogni a nagykutyát, sőt még neki állt feljebb hogy én most minek vettem az enyémet ölbe, stb. Rendesen kioktatott. Legszivesebben felrúgtam volna, de nem tette zsebre amit mondtam neki ezek után.

Az a baj hogy nagyon sok olyan embernek van kutyája akinek nem való, mert egy csöpp felelősségérzet sem szorult belé.

2011. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, óriási szerencsénk volt, hogy nem agresszívan lépet fel az idegen kutya az enyémmel szemben, bár hozzáteszem, én feszűltnek éreztem a helyzetet, egyáltalán nem csóvált az idegen kutya, idegesen szaglászta az enyémet, aki láthatóan halálra volt réműlve. rádaásul az idegen kutya nem csak a kutyámhoz hanem hozzám is nagyon közel jött, féltettem a kutyusomat és magamat is!


Egyébként szomorú vagyok, hogy ez nem gyedi eset, hanem ilyen sok barom kutyatartó van, aki a mások épségét veszélyeztetik!

2011. aug. 19. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!