Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondhat ilyet egy állatorvos:...

Mondhat ilyet egy állatorvos: kiskutyát 6 hetesen elhozni?

Figyelt kérdés

7 hetesen hoztam volna el egy kis labradort, de ma felhívott a csaj(nem tenyésztő...), hogy az állatorvos(!)szerint már 6 hetesen is elvihetők...Nyilván kételkedek, nyilván én is olvasom mindenhol, h 6hetesen még nem lehet, de esetleg hallott valaki már ilyenről?

Vagy csak "le akar koptatni" a tulaj?!(amit nem hinnék, de hát ki tudja...)


2011. aug. 19. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

f@sznak veszel szaporítótól kutyát! szerinted, ha alapból hazudozik, akkor majd pont most mondd igazat? ...nem mellesleg 7 hetesen is korai lenne...


amúgy meg nem akarja az első 2 oltást beleadatni, gondolom a chip sem lesz benne, pedig kötelező

2011. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vihetők el 8 hetes koruk előtt. Nem vagyok orvos, de tudom. Hívd vissza a csajt, kérd el tőle az állatorvos telefonszámát, nevét stb. És mond meg neki, hogy azért szeretnéd elkérni, mert érdekelne ez meg az .... találj ki valamit és figyeld a nő reakcióját. Valószínű nem lesz meg a doktor címe, se telefonszáma, de még a nevét sem fogja tudni :)
2011. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondhat olyat, de akkor az elég felelőtlen állatorvos. Hat hetesen igaz, hogy már nem nagyon szopiznak, talán ez lehet az egyik ok, amiért az a tévhit alakult ki, hogy már 6 hetesen el lehet választani az anyjától a kölyköt.

Éppen el lehet, csak egyáltalán nem egészséges! Még tanulnia kell, fejlődnie, az anyja mellett van a helye legalább 8 hetes koráig, de vannak olyan tenyésztők (!), akik 12 hetes korukig az anyjuk mellett szeretné tudni a kicsiket.

A kérdésedben egyébként nem értem, hogy ... azt mondta a csaj, hogy 6 hetesen elvihetők. Aha, és? Már elvitték őket, vagy mi?

2011. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira ragaszkodni a 8 héthez. Nagytestű kutyák kölykei sokkal hamarabb leválasztódnak az anyáról, mint a kicsik.Az orvos valószínűleg az ÁV törvény alapján is mondott véleményt, ahol 6 hét az elvihetőség határa.

A kutyákkal való viselkedést meg megtanulja a kölyök az oviban.

Kérdezőnek meg annyit, ha nem tenyésztő, nem kellene onnan kutyát hozni.

2011. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hat hetesen lehet az első oltást beadni, addig az anyatej biztosít védelmet. Elhozni el lehet ugyan a kölyköt, de nagyobb a kockázata, hogy elkap valami fertőző betegséget, ami általában halállal jár.

Tenyésztők azért nem adják 12 hétnél előbb oda a kölyköt, mert három oltassal de min. kettővel lehet elhozni tőlük, de van olyan tenyésztő is aki előszűrést végeztet a kölyköknél, és csak utána adja oda.

2011. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!