Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal, hogy...

Mit tegyek a kutyámmal, hogy rendbe jöjjön?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a kutya (golden retriever, 4 éves) egyre ingatagabban jár, nekimegy mindennek. Gondolom, a látásával is probléma lehet. Azután befeküdt végül az óljába, és gyorsan veszi a levegőt. Most, mikor ránéztem, már magatehetetlenül rángatózik. Soha nem fordult még elő ilyen, egyetlen kutyámnál sem, és hát eléggé megijedtem. Olyan gyenge szerencsétlen, hogy lábra nem bír állni. Így gyakorlatilag nem tudjuk elvinni a közeli kisvárosban rendelő állatorvoshoz. Talán hőgutát kapott? Vagy epilepsziás? Kérem, hogy akinek hasonló fordult már elő a kutyájával, az ossza meg velem a tapasztalatait, és persze azt is jó lenne tudni, hogy ebben a helyzetben mit tegyek? Mindenképpen hívjak állatorvost?

Előre is köszöntem a válaszokat!


2011. aug. 19. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

De te most komolyan már itt vagy a gyk-n, ahelyett hogy hívtad volna házhoz az állatorvost? Nyomod a gépet, amikor a kutyád szinte életveszélyben van?

Csak gratulálni tudok!

2011. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen nem fér a fejemben, hogy akinek ilyen rossz állapotban van a kutyája, nem rögtön az állatorvost hívja, vagy nem rohan vele rögtön a rendelőig.

Ha velem ilyen történne - soha ne történjen - eszembe se jutna a gyakorikérdések.hu, hanem rögtön csörögnék az állatorvosnak...

Gratulálok, igazán felelősségteljes gazda vagy!

2011. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
telefon és kihívod az orvost, vagy beteszed az autóba és irány a legközelebbi állatorvosi klinika
2011. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp hivj mielőbb állatorvost. Egy epilepsziás rohamba simán belehalhat a kutya. Ha meg véletlenül jobban lesz, akkor bármikor megismétlődhet a roham.
2011. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azonnal hívd az állatorvost!

Szerintem hőgutája van. Locsolgasd hideg vízzel, míg ki nem ér az orvos. Ha 41 fok fölé ment a tsthőmérséklete, akkor nem hiszem, hogy túléli.


Egyébként meg:


"Van, ahol a tűző napon, árnyéktól mentes helyen, láncra verve tartanak kutyát. Az így tartott állatok kis időn belül hőgutát kaphatnak, és el is pusztulhatnak. A felelőtlen gazda ilyen esetben az állatkínzás bűncselekményét követi el, amiért két évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható."


"Ha látjuk, hogy egy állat intenzíven liheg, a nyelve állandóan kilóg a szájából, színe sötétebb a megszokottnál, a baj lehet akár hőtorlódás vagy hőguta is. Nyári kánikulában az oldalán fekvő, intenzíven lihegő, eszméletét vesztett állat rendszerint hőguta áldozata. A gyors folyadékpótlás és az állatorvosi segélykérés életmentő lehet ebben az esetben."

2011. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hívd ki az orvost azonnal!
2011. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az első két turbóagyúnak: ítélkezés és okítás helyett normálisan is lehetne válaszolni, de nektek úgy látom, nem megy. Nem csodálom... Képzeljétek el, hogy nem nyomom a gépet, hanem eddig dolgozott az egész család, az állatorvos meg, mint kiderült, szabin van. És mivel én nem állatorvos vagyok, rákerestem neten a tünetekre, aztán gondoltam, gyorsan ide is kiírom a kérdést, hátha van, aki hasonló helyzetben volt már. Egyébként a kutya állapota stabil. Akik képesek voltak arra a hatalmas kihívásra, hogy normális hangnemben és stílusban adjanak választ erre a nyomorult kérdésre, azoknak tisztelettel köszönöm!
2011. aug. 19. 16:37
 8/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg soha nem volt láncon tartva, saját udvarrésze van, ahol azt csinál és oda járkál, ahová akar.
2011. aug. 19. 16:38
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem a láncon tartást büntetik okostojás. Hanem azt a gazdát, aki gondatlanságból hőgutát okoz a kutyájának. Nyílván nem magától került a kutya a tűző napra. Amúgy én még napszúrásra is gondoltam. Orvos úton van már? Mit értesz stabil alatt? Stabilan eszméletlen? Vagy stabilan mi?
2011. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy STABIL az állapota?

Bőven lehet epilepsziás roham is.

2011. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!