Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ivartalanítás után?

Mit tegyek ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Az egy és fél éves szuka kutyám, most lett ivartalanítva, (délelőtt) és Most 6 órakor attunk neki tejesvizet (tejjel elkevert víz)Egy picit langyosat, hogy megne fájduljon a torka. De egy grammot sem iszik. (egy picit raktam az orrára, de nemkívánja, pedig egész nap nemivott) Ez az egyik baj.

A másik: Az hogy a doki, nem adott a fejére tölcsért, és félek, hogy pár nap múlva mikor viszketnek a varratok, nehogy szétráglya. Bár majd megkérdezem, a dokit, lehet, hogy olyan a varrat, ami magától kiesik. És még az is baj, hogy úgy volt, hogy a konyhában pihen, mde ott jövünk megyünk, éés nemtudott volna pihenni. Levittük a pincébe, van alatta egy bunda, és azon pihen. úgy jó, vagy hozzuk vissza a konyhába? ( és nagyon szeret gyorsan futni. Ugye mikor jobban lesz sem lesz másmilyen a viselkedése?)


2011. aug. 19. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem kell neki tejes víz. Elég a sima víz, rakjátok elé, ha szomjas lesz iszik. Az enyém sem ivott sokáig, aztán meg annyit, hogy végighányta a házat.


Tölcsért nem ártott volna kérni, mert ez is kétesélyes. Vagy rá se fog nézni a sebére, de az is lehet, hogy igen.


Szerintem a konyha jobb ötlet volt. Sokkal megnyugtatóbb a kutyának ha a gazdái a közelben vannak, és bármi történik ott vagytok a közelében.

2011. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, holnapra sokkal jobban lesz, kb. 1 hét és alig fog emlékezni a műtétre.

Gallér helyett javaslom, hogy vágjatok szét egy rossz lepedőt ruhaszerűre. A hátán meg lehet kötni. Egy nap alatt szétszedi, de simán vágsz másikat. Sokkal kényelmesebb mint a gallér, nekünk bevált.

2011. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
0%
te figyu dédelgesd a kutyusodat hogy jobban éreze magát
2011. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora a szukád, de egy kiselejtezett poló bőven elég. A pólót a feneke felől tedd rá. A nyaka megy a kutya fenekére. Úgy tud pisilni is. A póló másik végét rögzíteni kell hám szerüen. Én közöző pólyával oldottam meg. ( géz )

Jó ha van váltás póló, hogy a seb mindig tiszta maradjon.

Nekünk volt gallér is, de nagyon rosszul érezte magát így végig pólóztunk.

Vegyél Kék Lukács krémet, és azzal két három nap múlva lehet kenegetni. Merövidíti a gyogyulás időt.


Első nap még kómásan:

[link]


A szügyénél nem lóg a géz, hanem alulról is rögzítve van a trikó. :

[link]

2011. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 19. 20:33
 6/15 panettone ***** válasza:

Kár ezt ennyire megbonyolítani :-)

ha bent van a helye vigyétek oda vissza, ha nem akkor a konyha tökéletes /amúgy én hoszútávon ott tartanám vagy ha oda kevesebbet jártok a fürdőszoba/

VÍZ!!! Nyugott hely, a tölcsér lett volna a legjobb de ha nem nyalja a sebet akkor polo, ha hétfőn elkezdené birizgálni akkor TÖLCSÉR! Ha nyalogatja és 10 napnál hamarabb kiszedi a varratait szétnyílhat a seb és akkor sokkal tovább kell kezelni.

Enni egy ideig olyant kapjon ami nem keményíti meg a székletét, esetleg ha tápos akkor érdemes kiscit beáztatni majd a tápját.

Ha akarsz csodaszert adj neki árnikát az gyorsítja a sengyógyulást

jobbulást

2011. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van egy társa, ezért, nem lehet kint. És azért van a pincében
2011. aug. 19. 20:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne neki a konyhában szem elött. Nem fogja zavarni a jövés menés hidd el. Tegyétek olyan helyre a konyhába ahol nincs útban. És legalább jobban tudtok rá figyelni.

Amikor az én szukám volt ivartalanítva, pont a szobám ajtaját festettem. Egyáltalán nem zavarta.

Ha sétálni kiviszitek, azt csak hosszú pórázon. NE engedd bírkózni a másikkal, és NE engedd futni!

2011. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
bocsi de nem vinném a konyhába,ott a rendesebb helyen főzni és enni szoktak és nem beteg állatot kezelni ,ápolni a kutyának nem kell tejet adni ugyanis nem jó a gyomrának!
2011. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Van ahol csak enni szoktak a konyhába, és van ahol be mehet a kutya macska is.

Nálunk a nappaliból nyílik a konyha, és ott ápoltuk a beteg kutyánkat. A nappaliban. Most hogy ki lett kezelve, java részt a konyhában tartózkodik, ott ahol mink is vagyunk.

te lehet hogy sóval eszed a levest, más viszont borsot is tesz bele.

2011. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!