Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi vélemények?

Leonbergi vélemények?

Figyelt kérdés

Milyen magas lesz egy leonbergi fejével kb?

úgy hallottam,nem olyan betegeskedő fajta ,elég jól eg van a gyerekekkel is,és szelíd a családban,de ennek ellenére elég jól őrzi a portát.

Vélemények,tapasztalatok?


2011. aug. 19. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Megbízható, jóindulatú, higgadt, csendes, hatalmas erejű kutya. Jól úszik. Elsősorban a tágas vidéki otthonok magányosan álló tanyák megbízható őre.kan 76-80 cm, szuka 70 cm felett, 45-50 kg, 10-12 évig él. Amúgy a marmagasságot a martól mérik abba nem számít bele a fej!
2011. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem messze tőlünk van egy családnál. Három 2-10 közti gyerekük van és a kutyus minden gond nélkül elvan velük. (Mellékesen az én foxim is különösen szereti a kisgyerekeket) Viszont ha arra sétáltatom a kutyám, olyan mint egy veszett fenevad ugat és kis híján kidönti a kerítést. Ha két lábon áll bőven magasabb nálam, én 170 vagyok.
2011. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt szerencsém egy(lány) Leohoz, imádtam!!! Sajnos csak két és fél évet lehetett nálunk , mert a szüleim nem tudták finanszírozni a költségeit, én meg akkor még nem voltam elég idős, hogy dolgozhassak. :(

Ha valaki elment a kapunk előtt azonnal odarontott és hangosan, szerintem elég ijesztően ugatott. Persze, ha valakit behoztunk azonnal kezesbárány lett, és eszébe sem jutott volna senkit sem bántani! A nyakamat a szájába mertem volna tenni, olyan óvatos volt. Volt, hogy kergetőztem vele és akkor is úgy harapott, olyan óvatosan, hogy éreztem, hgoy épphogy csak hozzámér finoman a fogaival, mindig nagyon figyelt, nehogy megharapjon. Ha valami nyomasztott, vagy szomorú voltam megérezte, és jött rögtön "vigasztalni" (tényleg egész más volt olyankor!) Ha meg pár napot távol voltam és hazajöttem ujjongó örömmel rohant felém és "letámadott". Hát bevallom volt, hogy a csekély hatvan kilójával felborított és úgy esett neki nyalogatni az arcomat, de én ezt szerettem benne! :D

Ha nem hanyagolod el, a vizet is szereti. Sajnos mi nem vittük elégszer, ezért kicsit óckodott tőle, de egyébként igazi kis vízimentő.

NEm tudok rá rosszat mondani, egyszerűen imádtam, gyerekekkel is elvan, szerintem. (Persze kicsit vigyázni kell, a nagy méretéből adódóan)

Szerintem tökéletes választás ajánlani tudom!! :D

2011. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

elsőnek,köszi,hogy kimásoltad a könyvből és tudtam a marját,épp ezért kérdeztem,hogy fejjel mennyi....

többieknek köszi.

2011. aug. 19. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!