Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Kiskutyám evett egy...

SOS Kiskutyám evett egy ismeretlen gombából, amit a földön talált?!

Figyelt kérdés

Éppen a kertben végébben bóklászott, amikor észrevettem, hogy valami nagyobb dolog van a szájában. Gyorsan elvettem tőle és egy barna színű, félig már elrohadt gomba volt. Nem ismerem a gombafajtákat, fogalmam sincs, hogy ehető vagy mérgező volt.

Körübelül 6 cm magas volt az egész gomba a tönkje vékony, és a kalapja szépen lefelé ívelő. Hülyeségemben mikor kivettem a szájából, eldobtam jó messzire, így most már nem találom...


Mikor kivettem a szájából, még egybe volt a gomba, úgy tűnt nem evett még belőle, max megszopogatta, de biztos nem lehetek ebben.


Mit figyeljek a kiskutyámon, lehet baja tőle? Elvileg jól van, nem látok rajta semmi szokatlant, leszámítva, hogy miután kivettem a szájából a gombát, kb két perccel hirtelen nagyon élénk lett, túlságosan is, belecsípett a karomban mikor kiakartam szedni a sárból, ahova belefetrengett..


Mit gondoltok, menjünk állatorvoshoz?(Ha nem muszáj, inkább elkerülném a dokit, elég drága és feleslegesen nem tudok erre költeni, csak ha tényleg szükséges.)


2011. aug. 20. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A helyesírásért elnézést, kapkodva írtam ki a kérdést...
2011. aug. 20. 09:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak gombák amik 24-50 óra múlva mutatnak hatást, de akkor már nem lehet a mérget kitisztítani a szervezetből, KÉSŐ. Tessék keresni a neten vagy megkeresni azta gombát és elmenni dokihoz, vagy utánanézni milyen gomba!
2011. aug. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendben, mindjárt kimegyek és újra körülnézek a kertben, hátha megtalálom..


Egyébként én abban bízom, hogys ha mérgező lett volna, akkor otthagyja, nem veszi a szájába.. Vagy ezt a kutyák nem tudják megállapítani?

2011. aug. 20. 09:15
 4/11 anonim válasza:
gyilkos galóca volt.
2011. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta keress rá a gombára az interneten. Ha mérgező volt akkor gyorsan hívd ki az állatorvost vagy menj el hozzá!
2011. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem ilyen volt? ha igen akkor nyugi nincs baj :D ezt emberi fogyasztásra is szokták használni, ez nő leginkább a kertekben. De persze ez csak az én válaszom nem vagyok sem orvos sem gombaszakértő!!:S

2011. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Barna volt az egész gomba.. Lehet, hogy eredetileg fehér színű gombáról van szó és csak azért volt barna mert elrohadt, nem tudom.. Egyelőre hiába keresem a kertben, nem találom....
2011. aug. 20. 10:04
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem hiányzott a gombából semmi, ahogy láttam, tehát elvileg nem lehet baja, nem?

Attól, hogy a szájába vette, kaphat mérgezést??

2011. aug. 20. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ha rosszul van úgy is látod rajta, akkor elviszed dokihoz. Remélem nem lesz semmi baj
2011. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nem lenne annyi mérgezéses eset, ha éreznék a mérget a kutyák. Sajnos. Meg kellene találnod a gombát a kertben. Vagy nézegetni a neten a gombafajtákat, hátha felismered az egyiket. Vagy írd be keresőbe, hogy "mérgező gombafajták" így máris le van szűkítve a kör. Ha nem találod, én a biztonság kedvéért elvinném állatorvoshoz a kutyát.
2011. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!