Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kutyám hozzászok...

Hogy tudnám a kutyám hozzászoktatni a vízhez?

Figyelt kérdés
Az a gond hogy a kutyám fél a víztől.De csak akkor ha fürdetni akarom,locsolom stb.nemrég múlt 1 éves szerintetek már késő hozzászoktatni?Vagy vigyem el valami tóhoz vagy valahova hogy megszokja?
2011. aug. 20. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A locsolást szinte kivétel nélkül minden kutya utálja, az enyém is, viszont ha tavat lát, abba rohan bele, szóval a kettőnek semmi köze sincs egymáshoz. Ehhez nem igazán lehet hozzászoktatni őket, maximum jutalmazhatod, miközben locsolod, de megszerettetni soha nem fogod vele.
2011. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :) ez gyors volt :D akkor ha elviszem valami vízhez akkor nem kell aggódnom hogy nem megy bele?
2011. aug. 20. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya szeret belemenni a vízbe, ezt fajta és egyedfüggő. Először próbáld egy olyan kutyussal együtt vinni a tiédet, amelyik szeret pancsolni, valószínűleg a tied is követni fogja be a vízbe.
2011. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem németjuhi kutyám van, ő sem szereti a vizet....

Én úgy oldottam meg, hogy bementem vele a vízbe, és húztam a porázzal bele, eleinte nem tetszett neki, de utána úgy uszkált mint a nagyok :)Ha van lehetőséged , akkor vidd el valamilyen tóhoz. Vigyél neki ropit, ha benne van a vízben, akkor jutalmazd meg, és mond neki, hogy jó kutya vagy :)

2011. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Az enyém meg locsolób.uzi, kocsit mosni, kertet locsolni képtelenség tőle, de egy leállító pofonnal megtanulta, hogy kinél lehet játszani és kinél nem. Nálam lehet, így a kutyafürdés megoldható, de csak óvatosan.

Viszont a vízbe nem megy bele, csak lehasal a szélére és onnan iszik. A pontos okát még nem tudom, mert olyan még nem volt, hogy én is bementem, és utánam jön-e.

2011. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!