Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő étrend az a kutyának...

Megfelelő étrend az a kutyának, ha szinte csak agyonfőzött sertés- vagy ritkábban marhabelsőséget kap?

Figyelt kérdés
Mert szerintem nem igazán. Ha rosszul gondolom, javítsatok ki, de szerintem főképp rendes húsból kellene állnia a kajájuknak, és csak néha-néha belsőségből, az azért nem egyenértékű a hússal. Valószínűleg valamilyen táplálék-összeférhetetlensége van kutyánknak, csirkehúst már jó ideje nem kap, azóta javultak is a tünetei, de még mindig nem tökéletes. Én erre az állandó belsőség etetésre gyanakszom, meg úgy általában a sertésre is. Nem hiszem, hogy sok hasznos dolog marad benne, minekután kb. rommá kell főzni... Van allergiás kutyáknak való tápja is, de azt kb. hetente egyszer kap, azt is úgy, hogy eszik belőle egy kicsit, aztán az otthoniak megsajnálják, hogy nem ízlik neki, és kap valami mást, pl. felvágottat. (Ami szintén biztos nagyon jót tesz egy táplálékérzékeny kutyának a szójával, mesterséges ízfokozóval, állományjavítóval meg mittudomén még mivel...) Hát így persze, hogy finnyáskodni fog. Az a baj, hogy nem sokat vagyok otthon, van, hogy 2-3 napig nem megyek haza, így nem vagyok "résen", hogy beleszóljak...
2011. aug. 21. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
nem! nem tesz neki jót! néha kell neki száraz kutyaeledel, nagyon nem jó ha csak főzött húst kap, mi is elkövettük ezt a hibát, szegény nagyon megszenvedte. néha kaphatja de ne vidd túlzásba. füleg száraz kutyatápot és vizet kapjon. a túl sok zsiradékot megszenvedi szegény!
2011. aug. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 panettone ***** válasza:

A gyakori hús /értsd ez alatt a belsőség/ etetése okozhat bűzmirigy problémákat ami okozhat tápallergiát....ördögi körforgás...

a vége egy immungyenge állandóan beteg kutya kit a legkisebb fertőzések is levernek a lábukról!

A táp/főzött kaja plusz hús/belsőség kérdést nem kell ennyire túllihegni!

Beszélj a családdal, gondolom ők etetik, hogy ha már kidobták a pénzt a drága hipoallergén tápra akkor ne rontsák a kutya esélyeit azzal hogy nem etetik fel vele! Ha egy 3 éves gyerek chipset csokit és colat hajlandó csak enni....normális ember akkor is a sarkára áll!


Amikor otthon vagy akkor futtasd meg jól hogy olyan éhes legyen hogy megeyge a tápot és mielőtt elmész főzzetek együtt a blökinek és a szülők adják neki azt /bár ha szerencséd van és jól adod elő akkor elfogdják a tápot, csak mondjuk adj nekik egy kiskaput hogy amíg ez a zsák elfogy...csak addig...stb/

Nekem van egy /betegsége miatt/ vega kutyám a hús ugyan kell a kutyának de én örülnék ha legalább annyival kevesebbet érne mondjuk a sertés tüdő hogy ő megehetné!

:-) nem eheti, nyugodt lehetsz benne hogy az is elsőrangú fehérje forrás...különben az én kutyám nem kómálna be tőle!

Tehát ha főzni akarnak neki akkor ne legyen a kaja szín hús/belsőség hanem a fele legyen zöldség és a levet sűrítséjk neki rizzsel...ha nagyon főtt ételt akarnak adni akkor csinálják rendesen, majd ha látják milyen macera jól csinálni ráfanyalodnak a tápra.

Sok sikiert

2011. aug. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Zöldséget, rizst vagy tésztát eddig is kapott a kajába, arra gondolok, hogy a belsőségek, mint állandó fehérjeforrás kielégíti-e az igényeit? Nincs-e benne valamiből túl sok/túl kevés, ami okozhat allergiás tüneteket?
2011. aug. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!