Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapós kiskutyám van. Van...

Harapós kiskutyám van. Van remény?

Figyelt kérdés

Van egy fantasztikus kiskutyám. Nagyon szeretem, szeretjük a kis gézengúzt, de ezzel a harapós korszakkal nagyon meggyűlik a bajunk.


8 hetes korától kezdve szinte mindennap megharap. Már lassan 3 és fél hónapos és még mindig!

Rnegeteg módszert kipróbáltunk, a leghatásosabb talán tényleg az, hogy amikor elkezd harapni, erőteljesen mondjuk neki, hogy "NEM!" és otthagyjuk egy időre. Ez szokott működni, esetleg aznapra fel is hagy a harapdálással, de másnap ugyanúgy harap tovább. Rádaásul nem is igazán harap, inkább támad. Én bízom benne, hogy csak játékból teszi ezt és nem azért mert utál, de kicsit kezdek kétségbe esni, hogy nem érünk el vele semmi javulást. Kutyasuli szeptembertől lesz, most még csak kutyaovis foglalkozások vannak, ha oda elmegyünk nem tudom mennyire segít ez a problémánkon.


Mit gondoltok, a ti kiskutyátok is ilyen volt kiskorában? Kinőtte?


2011. aug. 21. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden kölyök ilyen.

Az én bolognesém 8 hónapos és játékból harap.Persze amikor eldurvul rászólunk.

Sokat sétálj,játssz vele!!!

2011. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kutyaóvoda. Ne várj szeptemberig.Talán jó helyre mész és segíteni fognak megoldani a problémádat.
2011. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hali minden kiskutya harapdál.Enyém is ilyen volt.Mára már 10hónapos.4-5hónapos korig ez lesz amíg fogváltás van...de anno a kutyariasztó sprayt is alkalmaztuk.Hamar kinövik.Bár méha nem árt picit ütéssel is nevelni.Na nme nagyot kell ráütni.
2011. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

milyen okok állhatnak a mögött, ha egy kutya harap?


- Harapós kiskutyából általában harapós nagykutya lesz


- Dominancia és vezető szerep hangsúlyozása


- Figyelmeztetés, a tényleges támadás előtt apró harapások


- Biztonság, védelmezés


- A jó és pozitív tréning hiánya


- Félelem


- Fizikai fájdalom érzete: ha a kutya beteg, abban az esetben előfordulhat, hogy megharapja a családtagokat, vagy a gazdát.


Hogyan taníthatod meg egy kiskutyának, hogy ne harapdáljon?


Tedd azt, amit az alomban a testvérei tennének. Azaz, kiálts fel fájdalmasan és menj el. Nem célszerű a kiskutyát korán elhozni az alomból, mert itt meg tudja tanulni az alapvető helyes viselkedést. Ezzel a rossz viselkedés teljes figyelmen kívül hagyása nevelési módszert alkalmazott.


Másik lehetőség, a „Nem!” parancsszó használatával, majd gyengéden fogd meg és tartsd össze a pofáját.


Szóval te jó úton haladsz, csak ne hagyd abba. Sok sikert a szerepek kialakításához.

2011. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a termék leírásnál ne ijedj meg a végén leírtaktól mi fehér falra fújtuk és nem hagy nyomot
2011. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit tenni hívd Cesar Millan-t :)
2011. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az összes kiskutya ilyen..enyém is egy agresszív kismalac volt azt hittem sose változik meg.elvileg amikor lecseréli a fogait onnantól nem harap..ez 6hónapos kora körül van.vagy az is segíthet ha megharap erősen,akkor élesen visítasz egyet,ahogy ők tudatják egymással játék közben is ha durvák.olyankor meglepődik,és leáll-néha ezt csináltuk is vele és bevált-
2011. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az Angol c spánielem ugyan ez volt. Egyszer ahogy harapdált, a tenyerembe esett a foga. :)

Én mindig befogtam a száját, és addig nem engedtem, hogy kinyissa, amíg meg nem nyugodott, vagy néha már felsírt. Most már játék közben, ha a szájába nyúlok is, kilöki a nyelvével a kezemet és nyalogatja. Azóta egyszer sem harapott, még játékból sem. :)


Szóval nyugi, ki fogja nőni!

2011. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám is ilyen. Kinövik féléves korukra, de azért nem szabad hagyni, hogy csinálja.
2011. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!