Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatásos az a módszer hogy ha...

Hatásos az a módszer hogy ha nem eszik a kutya, illetve csak bohóckodva eszi a tápot akkor csak 15 percig marad előtte a kaja minden étkezésnél, és ha nem eszi meg akkor csak a következőnél adjuk oda?

Figyelt kérdés
A kutyám nem hajlandó enni, illetve csak úgy ha pl dobálgatom neki a tápot, szétszórom, akkor felporszívózza. Persze husika az menne minden mennyiségben, tehát nem az étvágyával van gond hanem finnyázik. Hatásos ez a mószer? Mindenhol azt olvasom hogy így mutatjuk meg hogy mi vagyunk a falkavezérek és 15 percig van kaja, ha nem eszi elvesszük. Állítólag így pár napon belül remekül fog enni a kutya. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2009. ápr. 15. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz.

Én 20 percet olvastam.

A lényeg az, hogy a felnőtt kutya csak 1x/nap egyen, és ha nagytestű, akkor heti 1 nap diéta, ekkor csak vízet kapjon.

2009. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok kutyám vol már, de nekem eddig egyik kutyámmal sem volt evési probléma.

Azt semmiképp nem csináld, hogy dobálod neki a tápot, szétszórod stb.

Valóban jó megoldás lehet, hogy csak 15-20percig van előtte az étel, ennyi idő alatt meg kell ennie. Ha nem ette meg akkor elveszed előle, és a KÖVETKEZŐ etetéskor kiegészíted a szokásos adagra. Fontos, hogy ne adj neki többet, mint amennyire szüksége van.

Fontos, hogy napközbe ne adj neki túl sok nasit, mert akkor tele van a hasa folyamatosan és persze, hogy nem eszik normálisan.

Valamint lényeges az is, hogy mindig azonos időpontban kapjon enni!! Megközelítőleg azonos mennyiséget!

3hónapos koráig napi 3szor mindenképp

6 hónapos koráig napi 3szor, esetleg 2szer.

6-12 (nagytestűeknél 18) 2szer.

Felnőttkorban elég egyszer etetni.


Én a kutyámat nem koplaltattam sosem, de állítólag jót tesz nekik.

2009. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és evés közben ne zavard! Legyen egyedül közben!
2009. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Havanese kutyusról van szó, most 8 és fél hónapos. Már hónapok óta ezt csinálja, és napi egyszer hajlandó már csak enni, a reggeli evést önkénetesen elhagyta. Bár mint látjátok az esti sem nagyon megy. 6 halas Orijent kap egyébként. Van még két kutyám, egy westie (nagyon jó evő, 5 perc alatt eltűnik a táp a tányérjából), és még egy havanese aki szintén nem nagy evő, de eszeget, vele nincs (már) különösebb probléma. De ez a kicsi kifog rajtam. Egyébként nagyon szépen fejlődik, szerintem már nem is fog tovább nőni, elére a végleges súlyát, vidám, örökmozgó, hiperaktív. Ezért is csodálkozom miért nem éhezik ki estére, egész nap mozog. De ha egy kacsacombot tennék elé azt simán betolná:) Holnaptól akkor 20 percig lesz előtte a kaja, utána elveszem. Köszi mindenkinek a tanácsot!
2009. ápr. 15. 22:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy nasi nincs napközben, csak 2 naponta 2-3 darab ilyen kisméretű Select Gold jutalomfalat, de az is korán olyan 10 óra körül. Ha esetleg megeszi a vacsoráját akkor kap egy pici sajtot vagy répát, és ennyi a nasi. Szóval biztosan nincs tele.
2009. ápr. 15. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha a húst jobban szereti, mint a tápot, miért nem azt adsz neki?

Amúgy az is lehet, hogy unatkozik, és szeret játszani. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha játszva etetgeted. Az én kutyusom pl. imádta, ha az ölemben ült, és úgy adogattam a falatokat a szájába, vagy azt is szerette, ha dobtam neki, és a levegőben elkapta.

2009. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kutyasuliban a kiképző mondta h ahogy a kutya nem nyúl hozzá, azonnal el kell venni. aztán kb. 10-20p múlva adod oda neki ha akkor sem, akkor pedig a következő étkezésnél.
2009. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Beszámolok ma este hogyan sikerült:)
2009. ápr. 16. 08:42
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Odaadod, ha nem eszik, akár egy perc múlva nyugodtan vedd el és a köv. étkezésnél ismét próbáld meg. A falkavezérséghez semmi köze nincs, néha kicsit idegesít már ez a Fennel mánia.
2009. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyugi én is utálom Fennelt:) Nem onnan vettem, hanem máshonnan hallottam.
2009. ápr. 16. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!