Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható őrző védő eb?

Megbízható őrző védő eb?

Figyelt kérdés

Sokat hallotta,hogy német juhász,rottweiler,doberman megharapta a gazdáját.

Terület örző kutyák közül komondorben és orosz fekete-terrierben gondolkodunk.

Ők megbízható terület örzők?

nem harapják meg a gazdájukat.

5 évs fiú

vagyok,több kutyám volt már.

volt puli,kuvasz,csaucsau,tacskó.

ezek közül legnagyobb a kuvasz volt őt is eladtuk 10 hónaposan,különböző okok miatt.

szerintetek tudnék ilyen nagy kutyákkal később bánni?

vagy nekem kisebb fajta kutyák valók.

Mert azért egy orosz fekete terrier és egy komondor bőven 60-65 kg felett vannak.


2011. aug. 21. 17:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

15 éves fiú*

bocss a hibákért,gyorsan írtam

2011. aug. 21. 17:18
 2/14 anonim ***** válasza:
őő a komondor ink harap mint a német juhász van egy gyönyörű igaz történetem ami a családal történt meg egy német juhásszalha érdekel szólj am semmi kép ne legyen kaukázusi medve ölő mert az h valakinek megjön a mensie vagy vért érez megvadul mint a cápa ő a német juhász az jó csak járjon kutya suliba és az egyik ismerősömnek van kutyasulija linkje:
2011. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

sarplaninac?

az mekkorára nő?

2011. aug. 21. 17:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha a 10 hónapos kuvasszal nem bírtatok, akkor semmilyen kutyát ne vegyetek. A pásztorkutyát pedig tényleg felejtsd el, nem nektek való.
2011. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az OFT nem kifejezetten területőrző kutya, hanem inkább őrző-védő testőrkutya. A súlya kb. 35-45kg között van, az 50kg-ot ritkán haladja meg.

A komondor pásztorkutya, igazi területőrző, de ŐV-re nem alkalmas sem a mérete, sem a pásztorkutya jellege miatt. A súlyuk kb. 45-70kg között mozog.

2011. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Olyan, hogy kaukázus medveölő nincsen. Kaukázusi juhászkutya a magyar elnevezése. Ez pedig butaság, hogy ha vért érez vagy egy nő menstruál mellette akkor megvadul...
2011. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A sarplaninacok kb. ugyanolyan méretűek mint a kaukázusi juhászkutyák. Még a kinézetük is hozzájuk hasonlít a legjobban.
2011. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Neked a plüss kutya való! Egy 10 hónapos kuvasszal nem bírtatok. Pedig nekem eddig 3 kuvaszom volt és mind a 3 nagyon kezelhető és okos kutya volt. Szóval én semilyen kutyát nem ajánlok neked max kistestűt de azt is meggondolnám!!!
2011. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

különböző okok: nem azt jelenti,hogy nem bírtunk,

hanem egészség ügyi gondjai voltak,mert nem jó tenyésztőtől vettük,hanem egy szaporítótól.

de ti egyből elkezdtek okoskodni,már bocsánat.

kedves 71%-os válaszoló OFT nem tudom honnan nézted de nem 35-45 kg,könyvekben rosszul írják,általában 60 kg feletti súlyúak,majd ha láttál egyet élőben,akkor majd szólj.

2011. aug. 21. 19:50
 10/14 anonim ***** válasza:
semelyik kutya nem harapja meg a gazdáját,ha FOGLALKOZNAK vele,és nem b@sszák ki a kertbe és csak annyi kontaktja van az emberrel h reggel-este kaját visznek neki.ha nem tudtok elég időt rászánni az ilyen domináns kutyák nevelésére,akkor ne pislogjatok,ha megtámadnak.
2011. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!