Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya trainer szeretnék...

Kutya trainer szeretnék lenni, hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Kutya trainer szeretnék lenni,most vagyok 13 éves

Nyolcadikos leszek,és ki kell választani hogy milyen iskolába szeretnék menni

És hát nem igazán tudom hogy mennek az ilyen dolgok

Vannak ilyen iskolák ahol ezt tanítják?

4-es átlagom volt most hetedik év végén

Vagy mennyek el egy gimibe és utána?

Segítsetek :)

Köszi


2011. aug. 21. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Válassz ki egy kutyasulit amelyiknek tetszik a módszere, és te is azt szeretnéd alkalmazni. Lesd el minden apró mozdulatait a kiképzőnek, mondd el, mi a célod, egy jó kiképző ilyenkor nagyobb figyelmet fordít rátok.
2011. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem egy olyan szakma, amiből meg lehet élni, és nem is nagyon van hozzá hivatalos szakképesítés.

Nekiállni úgy lehet, hogy teszed a dolgod, mész gimibe, jól tanulsz, és mellette hétvégente először saját kutyával dolgozol. Összehozol magasabbszintű vizsgát, közben ismerkedsz, kapcsolatokat építesz, tanulsz, és folyamatosan fejleszted a saját kutyádat.

A népszigeti kutyasulinak van oktató képzési rendszere, oda tudsz menni elméleti tanfolyamokra. Ismerek olyan csajt, aki már az éretttségije előtt csoportvezető lett, tehát semmi sem lehetetlen, viszont azt tudnod kell, hogy ez csak hobbinak jó, meg zsebpénz kiegészítésnek. Nagyon kevés szerencsés van, aki ebből meg tud élni.


Ha meg érdekel az állatok viselkedése, akkor biosz szak, utána etológia.

2011. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menjél gimibe és utána tovább. Tanulj valamit, és mellette legyen egy kutyád, amelyikkel eljársz egy iskolába. Az évek múlásával sokat fogsz tanulni a kutyázásról.Van OKJ-s képzés kiképzőknek. Kell egy hivatás, szakma ,amivel fenntartod majd magadat, mert a kutyák képzéséből eleinte nem lehet megélni. Később is csak nagyon keveseknek sikerül.
2011. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Szoktam nézni ilyen kutyás műsorokat pl.Póráz két végén

Victoria Stilwell módszere nagyon tetszik

A kutyámat is az ő módszere szerint tanítom :)

2011. aug. 21. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj, és mellette menj el önkéntesnek egy menhelyre, mert ott szerezhetsz a legtöbb tapasztalatot a kutyák idegipusairól, mellette segitesz is. ott megtanulod, hogyan kezelj egy barátságos, egy félénk, vagy egy agresszivebb kutyát. Az, hogy Te kiképzel egy saját kutyát, és azt jól megcsinálod, szinte semmit nem jelent. Egy kiképzőnek rögtön az elején fel kell ismernie, hogy ahhoz az adott kutyához melyik az a tanitási módszer, ami neki megfelel. Elvégzel el OKJ-s tanfolyamot, ahol megtanulod, melyik "gyakorlaltnak" mi a tanitási módszere, de neked ezt majd kutyánként kell alkalmaznod, esetleg nem mindig azzal a módszerrel, ahogy az a könyvben meg van irva. Én ezt tanácsolnám:)
2011. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!