Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja még mindig szét a...

Miért rágja még mindig szét a cipőket papucsokat a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy fekete bison havanese és saucer keverék, fekete,másfél éves kiskutyám. Azt hittem kinőtte de tegnap megint egy papucsom bánta pedig egy ideje már leszokott róla.Kicsi korában ha ilyet csinált oda tettem az orra elé és elfenekeltem ha ilyeneket csinált hogy megtanulja a rendet.De még mindig csinálja pedig már nem is olyan kölyök másfél évesen. Mit csináljak vele hogy ne szedjen szét papucsokat cipőket és zsebkendőket? Nem szeretek bántani senkit de ha ilyet csinál akkor kicsit elfenekelem de nem szeretnék ilyet csinálni mert sajnálom mert nagyon szeretem :(
2011. aug. 21. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban nőnek a fogai azért rágja szét a dolgokat. Majd kinövi de vegyetek neki kutya rágókát azzal ellesz és még a fogai is szép egészségesek maradnak tőle. :) Nekünk is bichon havanese kutyánk van szofi de mő már 1 éves múlt április 30.-án. :)
2011. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
adj neki enni többet :)
2011. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nory0722 ***** válasza:

Nincs eléggé lemozgatva. Sajna én is így járok mindig. A lassan 2éves szukánk csinálja ezt. Ki van ivartalanítva,2naponta visszük őket 8-10 km-es biciklizésre,a többi napon sokat játszunk és tanulunk. Van rengeteg játéka,nagy kert,de ez neki sajna nem elég,nagyon pörgős kutya. Mellette egy beagle van,míg ő meg nem jött,azt hittem,nincs nála pörgősebb kutya. Ha van időd,energiád,vidd hosszabb sétákra,fáraszd le,esetleg vidd reggel-este,hátha úgy levezeti. Nekem sajna reggel nincs időm,az esti neki meg elég,de addigra már szétrág egy-két cipőt.


Nem tudom elrakni előle valahová? Vagy még egy másik megoldás: Ha rajta kapod,üss kicsit az orrára,mondd,hogy nem szabad. Vedd el tőle a cipőt,és add oda a kedvenc játékát. Ha azt elkezdi rágni,dicsérd meg alaposan.

2011. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nory0722 ***** válasza:

Elsőnek: a kutyus 1,5 éves,nem fél éves. Ilyenkor már nem nőnek a fogai,nem azért rág.


Egyébként viszitek sétálni? Van elég játéka?

2011. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok : jaj tényleg! xD bocsi elnéztem de akkor is adjatok neki rágókákat adjatok neki száraz tápot is meg ilyeneket és mozgassátok le sokszor! :)
2011. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nory0722 ***** válasza:
gondoltam,hogy félre olvastad:)
2011. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen valóban nagy neki a mozgásigénye,egy jó pár kutyát simán le fut alig tudják utolérni,meg amúgy is izgő mozgó :) .Napi négyszer van lennt és a dunára viszem mert ott nagy a tér. Játéka? Hát talán több van mint egy gyereknek :D Van neki csipogós fütyülős csörgős zörgős énekelős sima meg minden amit el lehet képzelni. Sok van neki sőt rengeteg. Bár a mozgásigény az pedig olyan hogyha dolgozom akkor csak 2-szer van lent és akkor nem mindig olyan sokat de mihenst a szabadidőm engedi lennt vagyunk órákat és fut rengeteget. szóval nemértem. Kaját kap eleget.Naponta friss főt kaját táp pedi mindig van előtte. Vizet cserélek neki melegbe szinte 2óránként. :)
2011. aug. 21. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
ha már nyúlna a papucshoz, akkor kiabálj egy határozott nemet, de ha lekéstél, és már szétrágva találta, utólag ne büntess. ha nem arra hogy nem, nem figyel rád, akkor 2-3 óráig te se vegyél róla tudomást, ha ilyenkor is rág, akkor se figyelj rá, ne is szólj hozzá, csak a figyelmedet akarja majd felkelteni
2011. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbálom :) köszi :)
2011. aug. 29. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!