Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kifogás, neveletlen kutyára...

Jó kifogás, neveletlen kutyára a "nincs rá időm" szöveg?

Figyelt kérdés

Sok ember ezzel mentegetőzik amikor a kutyája összeugrál, meg szétszed mindent, oda pisil, ugat egész nap, mindent támadna.

Ha megkérdezem, hogy miért nem szoktatod le, miért nem viszed suliba, miért nem foglalkozol vele, miért nem neveled.

Akkor egyből rávágják, hogy "nincs rá időm, dolgozom, fáradt vagyok, gyereket nevelek" stb

Ez gyenge kifogás?


2011. aug. 22. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Manapság az embereknek valóban nincs sok idejük ilyen dolgokra, viszont akkor ne tartson kutyát.
2011. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát nézd...:)


minden relatív...


egyrészt nyilván nem jó kifogás, mert minek vállal be egy kutyát, ha nincs ideje vele rendesen foglalkozni?...

másrészt ki tudja, hogy került hozzá kutya, lehet, hogy csak jót akart...

az élet sajnos nem fekete és fehér, nem olyan kiszámítható, mint szeretnénk.

Sokszor pedig mi magunk vagyunk felelőtlenek.


Én ezért szorgalmazom, hogy MINDENKI, aki kutyát fogad be (legyen az keverék, menhelyi, fajtatiszta) kötelezve legyen egy 1-2 napos alapozó tanfolyamra, ahol felkészítik a kutya érkezésére, a legfőbb tudnivalókra...

Így is lesz sok majom, de talán kevesebb...

2011. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Az én személyes kedvencem:

"Ilyen a természete."

2011. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekünk nagyon jól megvolt a kutyánk, kertesházból panelba költöztünk. mondanom sem kell, költözés, munkahelykeresés, vita a régi tulajjal, ügyvédekkel, azt sem tudtam, hol vagyok, munka után ikea, ahonnan este 10kor záráskor zavargáltak ki minket(és nincs az a pár, ahol ne lenne pokol az ikeás cuccok összeszerelése), úgy jártam dolgozni, hogy dobozok közé estem be hulla fáradtan, majd rohantam ki a kutyával, aki azthitte az ő területe, és mindent ami élt és mozgott, ugatott. feszült voltam, nem hatottam rá sehogy, a kutyus háttérbeszorult. az első 4 hétben nézett ki így a dolog, akkor kb mindenki megutált minket. utána jöhetett a suli, és ok minden, de igenis van, hogy nincs ideje a másiknak.
2011. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ezt nem olyan kutyás mondja, aki befogadott, vagy menhelyről szerzett kutyát.

Neeem, ezeket olyanok mondják akik 40-50 ért vettek kölyköt, aztán nem foglalkoztak vele, mert azt hitték, majd magától is nevelődik a kutya.

2011. aug. 22. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:

9.17: itt most nem az átmeneti időszakokról van szó, hanem azokról akik permanensen nem csinálnak semmit és mindig ez a válasz.

A legjobb hír, h az adózással ellentétben, a kutyatartás NEM KÖTELEZŐ!!! Ezt kéne mindenkinek szem előtt tartania, mielőtt bármilyen kutyát bevállalna.

2011. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, gyenge kifogás. Én is tarthatnék kutyát, a körülmények megvannak hozzá (kert, pénz stb.), szeretnék is, mert gyerekként nem lehetett, most felnőttem, megteremtettem a feltételeket, de lassan születik a második babám, nem lesz időm foglalkozni egy kutyával. Így nem veszek kutyát, majd ha már nagyobb lesz a gyerek. Ez van.


Másik kedvencem, amikor úgy adják elő, hogy hát ez ilyen fajta, nem lehet nevelni. Simán szemberöhögöm az ilyet.

2011. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy,hogy kimondja,mert igen gyenge kifogás.Tök mindegy,hogy kennelből vagy menhelyről van a kutya,nemkell külön szedni őket,ha nincs ideje,hogy nevelje meg foglalkozzon vele ne legyen kutyája.Nyílván van olyan,mikor az emeber kevesebbet tud a kutyával foglalkozni,közbe jönnek a dolok,betegség,váratlan vendégek stb-stb.De az nem indok arra,hogy jópár éven át ne tudjon a kutyával foglalkozni!!!!Felvágásból nemkell kutyát tartani,nemkell menhelyről elhozni egy kutyát sem csak azért,hogy dicsekedhess azzal,hogy megmentettél egy kutyát.Ez a véleményem és még hoszadalmasabban is kitudnám fejteni:)
2011. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!