Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lett nekem 1 nagy fajtisz...

Ezioaudituredafirenz kérdése:

Most lett nekem 1 nagy fajtiszta roti kutya mellé egy kis fajtiszta tacskó hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

Mikor lehet a kis tacskót tanítani kezdeni , egyáltalán jól lehet tanítani?Kérlak írjatok le fontos tudnivalókat a kutyáról !

Előre is köszönöm!


2011. aug. 22. 09:33
 1/5 A kérdező kommentje:
a tacsko 6 hetes lány ,a roti bocs roszul írtam 2 van midkettő nagy egyik fiu másik lány.
2011. aug. 22. 09:43
 2/5 anonim ***** válasza:

a tacsinak még 2-3 hétig az anyja és a tesói mellett lenne a helye. még jó, hogy van nálatok más kutya is, ez valamicskét javít a helyzeten, de csak ha azok foglalkoznak vele.


kétlem, hogy így tk-s lenne, normális tenyésztő nem ad el ilyen korán kölyköt.



tanítani 3 hónapos kortól érdemes, de igazából én várnék a komolyabb dolgokkal 4-5-6 hónapos koráig. (ebbe az ül is beletartozik!)


az meg, hogy jól tanítható-e, nagyban függ TŐLED!

Sokszor a gazda hibája, hogy az egyébként értelmes kutya nem jól teljesít...

azt javaslom, járjatok kutyasuliba majd... olyan 5 hónapos kortól.:)

2011. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de a rotik már nagyok lány 2éves a kan az meg 11 honapos küröl ő még játékos de a szuka az ugatja nem tudom hogy szokassam hozzájuk fajta és méret miatt
2011. aug. 22. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.


szuka szukával még nehezebben szokott kijönni, mint kan kannal...


mindkettőt ivartalaníttasd...


egyébként elég gáz, hogy ugatja a felnőtt a kölyköt, ez nem normális viselkedés.

így, hogy nem ismerem a kutyákat, elég nehéz tanácsot adni, lehet, hogy féltékeny a szuka a kölyökre?...


nem tudom, milyen a kutya vérmérséklete?...


ha domináns, amikor morog, ugatja, NEM! ha nem hagyja abba, 2 ujjaddal megbököd erősen, határozottan a nyaka oldalát és NEM!

után ha szépen közelít, nagy dicséret.



ha alázatos a kutya, elég, ha leülsz kettőjük közé, simogatod őket egyszerre és kedveskedve beszélsz hozzájuk...

akár el is mondhatod, hogy nem kell féltékenynek lenni, mindenkit egyformán szeretünk, stb...


utána közös játék több labdával, hogy ne legyen irigykedés.

2011. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon sokat segítettél
2011. aug. 23. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!