Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell "trenírozni" egy...

Hogy kell "trenírozni" egy kutyát?

Figyelt kérdés

Felhívtam ismerősömet, hogy nem-e ér rá. És azt mondta, hogy "Most nem, trenírozom a kutyákat."

Ez mit jelent, és hogy kell csinálni?


2011. aug. 22. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Az jelenti tanítani foglalkozni vele.
2011. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lóbarát ***** válasza:

Tanítást jelent, én csak az "ÜL"-t tudom, a legegyszerűbb:

Fogj egy kis kutyakaját a kezedben, hagyd, hogy odamenjen a kutya, majd lassan emeld felfelé. A kutya emeli fel a fejét, és leül. Ezt ismételjétek el (ha leült persze add neki oda a jutalomfalatot), még párszor, majd később, mikor emeled, mondd, hogy Ül. Így megtanulja a kutya, hogy ha azt hallja, hogy Ülj, Ülsz, Ül, stb, akkor mit kell tennie. De a legfontosabb, ha megtette, amit kértél tőle, adj neki jutalomfalatot, különben nem bízik meg benned többet, "hülyének nézed", hogy máskor adtál mellé jutalomfalatot, most nem. :D

2011. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!