Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugyanakkora-e az esély?...

Ugyanakkora-e az esély? Tenyésztett, VS. Szaporított kutya.

Figyelt kérdés
A tenyésztett kutya is ugyanúgy elpusztulhat valamitől, mint egy szaporított. Megmérgezhetik, elütheti az autó, ellophatját (barátnőmét ellopták), kullancsfertőzés, rozsdás szögbe léphet, stb.. Hogy ha nem valamilyen genetikai cuccban pusztul el, akkor is megvan ugyanúgy az 50 % esélye, hogy idő előtt elmegy, ill az 50 % esély arra, hogy szép és hosszú élete lesz. Ezért nem fogok válogatni. Amikor megtalálom azt a kutyust, aki elsőre meg tud fogni valamivel (a befogadott cicával igy jártam), nem fogom azt nézni, hogy tenyésztett-e, szaporított, vagy menhelyi. Csak viszem haza és nem filózok. Majd pedig egyekszem neki a legszebb életet biztosítani, legyen az bármilyen hosszú mert sose lehet tudni mit hoz a holnap.
2011. aug. 23. 12:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tedd azt, támogasd a szaporítókat, akik csak arra gnodolnak, hogy minél több magadfajtát verjenek át...


Mi a kérdés?

2011. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Minek annyi pénzt kiadni, ha nem muszály. Többit már leírtam.
2011. aug. 23. 12:18
 3/37 A kérdező kommentje:
Szaporítók mindig lesznek, nem lehet őket "kiírtaniTámogatni nem támogatom őket, nem ez volt a célom azzal, amit leírtam.
2011. aug. 23. 12:21
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha te így gonolod, hát hajrá. De nehogy feltedd majd itt a kérdést, hogy miért idegbeteg a kutyád, vagy miért bénult le.
2011. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
50%
Jó, vigyél menhelyről, de ne csodálkozz, ha beteg. Tudom már írtam, meg jöhetnek is mások, hogy ez nem így van, nem érdekel, láttam, és kész, nekem ez a lényeg. Menhelyen gyakorlatilag le se *khhmmm* az állatokat, van egy-kettő, ami kedvenc, aztán kész. Legalábbis Fehérváron így van. Gondolom a szaporítók is így gondolkodhatnak, hogy 'Nem tök mindegy? Csak adjuk el valakinek, aztán kész, pénzt vissza úgyse adunk.'
2011. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
És ha veszet drága kutyát, és ha elüti az autó? És le kell vágni két lábát?
2011. aug. 23. 12:24
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyat mondasz, ami BÁRMELYIK kutyával megtörténhet. Szerintem, ha ennyire sóher vagy ne is vegyél kutyát, hiszen úgyse éri meg...
2011. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Képzeld el hogy nekem tavasszal fog megszületni a kutyám minden fontosabb dolgot megvettem neki így is majd 30000 Ft volt és még fekhelyet nem vettem meg tálat..plusz a kutya 100000 Ft tenyésztőtől törzskönyvesen chip-pel útlevéllel kölyök kezdő csomaggal oltásokkal és megéri költeni rá..
2011. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni kell rá ... érdekes módon nekem vagy a környezetemben bárki kutyásnak soha nem ütötték el vagy mérgezték meg a kutyáját. Vigyázunk rá .. ha kullancs megy bele vagy szögbe lép (amit nem értek miért lenne halálos) akkor meg orvoshoz visszük, nem azt várjuk mikor adja be a kulcsot.
2011. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg. Bármelyik kutyával megeshet. Amugy nem sajnálom a pénzt az állataimtól, csak néha már idegesít ez a tenyésztő-cucc.
2011. aug. 23. 12:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!