Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem ért a fajtákhoz,...

Aki nem ért a fajtákhoz, fajtáéhoz az honnan tudja, hogy ez a fajta "veszélyes"?

Figyelt kérdés

Olyan emberek szoktak beszólni, akik szerintem még a vizslát, meg a pulit sem ismernék meg, ha nem mondanák neki.

És ezek az emberek szoktak beszólni, hogy "ez azt a fajta, amelyik veszélyes, amstaff, pitbull, rotweiler, dobermann, bull terrier, harci kutya, emberevő, gyerekevő..."

Ism,erősöm se tudta, hogy amstaff, amíg megnem mondtam, azóta jön a "harci kutya, veszélyes"


De, azt mégis honnan tudnák, ha még a fajtát sem tudják pontosan, csak egyből harci kutyázzák?


2011. aug. 23. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak a negatív - sokszor téves - dolgok terjednek ezekről a fajtákról. Mint tudjuk, az emberek nagyon pletykásak, és különösen fogékonyak a negatív pletykára. Inkább terjesztik azt, hogy a Marika fia megbukott matekból, minthogy a Marika fia a legjobb az osztályban matekból. A negatív mindig jobban terjed. Sajnos a média is felfújja ezeknek a kutyáknak a rossz hírét... Sok emberek tudatlan, tájékozatlan a Kutyák világában, és rögtön elhiszi azt, amit hall, majd szívesen tovább is adja.

Sajnálom ezt én is, imádom az amstaffokat. Nagyszerű kutyák. :)

2011. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
... nem elég nyilvánvaló, hogy miért...? Mert ezt a képet terjesztették el a fajtáról. Ha neked azt mondják, hogy a viza egy nagyon veszélyes hal, ami képes megölni egy embert, és te még életedben nem láttál vizát, nem is tudod, hogy nagyrészt növényeket eszik, akkor tartani fogsz tőle.
2011. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Tudod,feltalálták a TV-t az internetet (médiát) és itt bármit megtesz bárki a pletykákért!És vadállatként tüntetik fel őket!:( Meg ezek a kutyák (van amelyik nem)jól örzik a területüket,és ugatnak,morognak...Erre az emberek azt hiszik a kutya éhes meg akarja enni őket...Ez HÜLYESÉG!
2011. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Disi válasza:
Nekem is Staffim van, egyszer azt mondták rá, hogy húsevő. Mondtam, hogy szereti azt is, de főleg tápot kap :))))))))))))))) Igen ez a médiának köszönhető. Én ismerem a fajtát és imádom, és mindenkinek el szoktam mondani, hogy ezt a fajtát kisgyerek mellé is ajánlják, mert mindent eltűr neki. Ráadásul rettentő jó házőrző, és senki nem mer bemenni a kapun, mert a kutya nem ugat, csak odarohan megkérdezni, hogy téged kihívott. A szüleimhez egyfolytában benyitogattak. Most már nem teszik. Nem bántott senkit a kutya, csak elindul feléjük, erre mindenki kihátrál... Imádom az okos, érzelmes tekintetét, még bocsánatot is tud kérni. Ódákat tudnék zengeni róla, de ha valakinek nincs, nem ismeri meg, el sem tudja képzelni, hogy milyen értelmesek.
2011. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sajnos a soko hülye aki egy macskát nemtud megkülömböztetni a kutyától
2011. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

a média már csak hab a tortán, én azt imádom, hogy sok ember hogy tartja a kutyáját...


a kutya (ha csak nem defektes) nem hülye. a gazda a hülye meg az ember aki hergeli...


pláne nem értem, annyian akarnak felvágásból harcikutyát, és akkor beújítanak egy pitbullt, egy staffot, stb...

direkt hergelik is...


de próbálnának ilyet csinálni egy kangallal vagy kájjal...

megérdemelnék, amit utána kapnának...

(egyébként érdekes, hogy ezekről az igazán harci kutyákról nem nagyon terjednek rémhírek, pedig kicsit durvább kutyák, mint a boxer és társai. bár igaz, nem is olyan elterjedtek...)

de azért az ősi összetartás bennük jobban dolgozik - szerintem.


na őket pl (kangal, káj) a húdeveszélyes kutyák közé akarják sorolni...

ilyet tényleg csak az csinálhat, aki nem ismeri a kutyákat.

kire veszélyes? mert hogy a gazdájára nem, az biztos.

másra meg hadd legyen már veszélyes, ha a házamat védi.

2011. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!