Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántít a kutyám?

Miért sántít a kutyám?

Figyelt kérdés
Tavasszal kezdett el sántítani, egyik napról a másikra! Egyszer kimentünk játszani vele, és láttuk, hogy felhúzva tartja az egyik hátsó lábát, és úgy járkál. Gondoltuk, lehet, hogy beütötte, mert már történt ilyen régebben. De már lassan ősz van, és még mindig sántít. Fürdetésnél is néztük, hol lehet a baj vele, de nem nagyon engedte. A napokban viszont, amikor egy kicsit elszundított, megtapogattam, és amikor a középső lábujja körül matattam, hirtelen felébredt, és elhúzta. :S De persze, amikor fut, akkor leteszi. Gondolkodtunk, hogy kihívjuk az állatorvost, csak még nem jutottunk el odáig. Anya szerint lehet hogy reumás, mert már kezd egy kicsit öregedni. Szerintetek mi lehet a baja? (A fajtája Pumi!)
2011. aug. 23. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hány éves?

Vidd el állatorvoshoz minnél hamarabb!

2011. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet reumas, vagy tuske ment a talpaba, vagy meghuzta, barmi. Allatorvos megvizsgalja.
2011. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Már készülünk rá egy ideje, mert nagyon furcsa, hogy ennyi ideig sántít... Egyébként kösz a tanácsot! :D
2011. aug. 23. 16:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kapkodjatok ennyire, jól át kell gondolni a döntést. Fél év nem biztos hogy elég...
2011. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Z.O.L: ha ezt úgy érted, hogy még miért nem vittük el, hát azért, mert drága egy vizsgálat az állatorvosnál, a szüleim éjjel-nappal dolgoznak, és már a szabadságuk is elfogyott! -.-" Azért!

Ui.: bocs ha félreértettelek

2011. aug. 23. 16:41
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia :))

Nekem egy goldenem van, ő is sántított 2× vittük állatorvoshoz ez ügyben. Szerencsére minden megoldódott már. Én azt javaslom hogy vigyétek el röntgenre a kutyust, a napkelet kisállat klinikát nagyon ajánlom. Én 30at fizettem összesen, de ebben benne volt a 9000Ft-os gyógyszer, meg egy 5000-es scalibor kullancsirtó nyakörv. Szoval ha kiszámolod 16000Ft volt a röntgen mindennel együtt. (bódítás, 3 röntgenfelvétel...).

Minél hamarabb próbáljátok meg elvinni.

Nem tudom hogy ebben az állatorvosi rendelőben van-e részlet fizetési lehetőség, de van olyan állatkórház ahol azt is meg lehet beszélni.

Remélem segítettem!

2011. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
17:12: nagyon sokat segítettél! :D Tulajdonképpen, ahol hallottam ilyesmiről, mind fajtiszta kutyáknál jött elő ez a betegség...Furcsa!
2011. aug. 23. 17:18
 8/15 anonim ***** válasza:

Milyen betegség? Azt sem tudjátok mi baja van.

Vigyétek el minél hamarabb dokihoz.

2011. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rajta vagyunk az ügyön! :D De itt a közelben van egy állatorvos, először azt fogjuk kihívni.
2011. aug. 23. 17:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Bőven lehet szalagszakadása is. Annak pedig az ízület látja kárát.

Sajnos, sok embernek nehéz a megélhetés. De fél éve elnézni, hogy a kutya nem használja a lábát.....?

Nem kihívni kell az orvost, hanem elvinni. Azt a pénzt , amit a kiszállásért felszámolna, rá lehet költeni a kutya kezelésére.

2011. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!