Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha a kutyádat...

Mit tennél, ha a kutyádat elütné egy autó?

Figyelt kérdés

Te mit tennél ebben az esetben?

Ugyanis ismerősömmel történt meg nem olyan régen:volt egy nagyobb testű keverék kan kutyája,aki kiszabadult és elütötte egy autó.A kutyát el kellett sajnos altatni (természetesen a tulaj költségén),mert elég súlyosan megsérült.Az elütője viszont kifizetette a gazdájával az okozott kárt az autójában,ami egy elég drága hibridautó volt (elég drága kategória),aminek a lökhárítójában keletkezett kárt csak megjavíttatni ~80-100 ezer ha nem több.Ez így jogos volt,hiszen a tulajt terheli a felelősség a kutya miatt,de a vezető se volt túl nagy állatbarát...

Ja igen,és az orra előtt ütötték el szegény állatot.

Ti mit tettetek volna? Ez jogos volt?

Csak értelmes válaszokat kérek! Köszönöm!


2011. aug. 23. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szomorú eset, de szerintem ez így teljesen rendben van.
2011. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A felelősség , ebben az esetben a gazdára hárul, például nekimegyek egy ember tehenének autóval mert elém jött és nem tudtam mit tenni , koppra vágja az autót, plusz meghal a tehén is, de a gazdának kell fizetnie mert az állata miatt keletkezett kár, más ember tulajdonában.
2011. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vigyáznék az állatomra, mert ha elüti az csakis az én hibám. Elvégre általában nem a kocsis pécéz ki minket és hajt rá a kutyára direkt hanem a kutya meg az ő útjába akire nekem kell vigyázni.
2011. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok mindent nem lehet ilyenkor tenni , állatorvoshoz kell vinni a kutyát azonnal.Egyébként jogos volt a kártérítés , a gazdának jobban oda kellett volna figyelnie a kutyára.
2011. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Sírnák és aztán beb@sznám a szélvédőjét blokk téglával!
2011. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsóXD


ha úgy ütné el,hogy mittomén részegen vezet és ti sétáltok a kutyáddal és azt elkapja a kocsi akkor 1. szétverném a fejét 2. fizethetne

2011. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lakásbiztosításban évi 1 ezer Ft. körüli összegért lehet a kutyára felelősségbiztosítást kötni, bőven megéri.

Szerencsére nem volt szükségem rá, de az autós igénye jogos.

2011. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg jogos,de azt nem csinálhatod,hogy nekieesel,mert:

1.Miért nem vigyáztál a kutyádra?

2.Tönkre cseszted a kocsiját

3.Még testi sértésért is feljelenthetne

Ez van...

2011. aug. 23. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem véletlen van az autón fék!!!!! Nem tartom igazságosnak hogy még ő kér pénzt!(Főleg ha száguldozik mint a vadb@rmok)
2011. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

ma 18:08

Vezetsz Te autót? Ha az ember közlekedik, nem mehet 20-al, mert hátha kiszalad egy kutya.A megengedett 50-nél is már komoly sérülése lehet a kutyának.

A gazda kötelessége, hogy ügyel a kutyájára.

2011. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!