Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásnak milyen kutyafa...

Kezdő kutyásnak milyen kutyafajta javasolt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Olyan, amely nem törekszik dominanciára, falkavezér szerepkörre az átlagnál jobban.

A szukák ilyen szempontból könnyen kezelhetőek. A dominancia fajtajellegzetesség is, örző-védő vérvonalú ebeket nem szabad választani csak úgy, és kerüld a terrier jellegű fajtákat is. Golden retriever, Labrador Retriever, a szetterek, beagle, busset hand..

Viszont mivel mindenféle kutya számára fontos, hogy értsük a falkanyelvüket, a kutyasuli szükséges az abszolúte kezdőknek. Aki ezt nem fogadja el, annak nem való kutya. Viszont nagyon közel hozza az új családtagot és a gazdit egymáshoz a közös tanulás. Mások biztosan írnak még tippeket a fajtákra vonatkozóan. Én állatorvosként még annyit tennék hozzá, hogy egy legendásan békés fajta nem megfelelően tenyésztett változata is lehet idegrendszerét tekintve makacs, harcias, szófogadatlan, félénk. Azt szoktam javasolni, hogy ha nincsen pénz ellenőrzött(!!!) tenyészetből kiskutyát szerezni -ennek számos egyéb előnye is van- akkor érdemesebb menhelyről keveréket kihozni a "békés", könnyen kezelhető fajtajellegzetességekre tekintettel. A keverékek génállománya jobb eséllyel frissebb, mint az ellenőrizetlen kutyagyárosok tömegigény, divathullám miatt futószalagon "gyártott" egyedei.

Sok örömöt a kutyázáshoz!

2009. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, majd csak későbbi terv, de ha összejön a megfelelő saját lakás (panelba nem szeretnék), akkor egyértelműen kezdőnek számítok, szóval már jó előre szeretnék felkészülni.
2009. ápr. 16. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Busset hand XD Jézus:D
2009. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Se a basset, se beagle nem ajánlott első kutyának.

A retrieverek már inkább - bár abból is láttam már nagyon elcseszetteket, akik annyira a gazdi fejére nőttek, hogy kezelhetetlenek voltak.


Én sokkal inkább azt mondom, hogy olyan kutyát válassz (fajtaleírások gondos böngészése után, tenyésztőkkel és tulajdonosokkal való beszélgetés után), amelyik illik az egyéniségedhez. Akkor nem cseszheted el nagyon.

Az a legrosszabb amikor az emberek nem az igényeikhez és elvárásaikhoz mérten választanak kutyát - számtalan példát lehet fellelni mindenhol sajnos ezekre.

2009. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen Cavalier king charles spániel. Ez a fajta talán a legkönnyebben kezelhetőbb, nem törekszik falkavezérségre soha, alaptermészete pedig kedves, végtelenségig szelíd. Még olyan cavalier valószínűleg a világon nem volt aki emberre támadott volna, tehát én jó szívvel ajánlom első kutyának! (3 Cavalier büszke tulajdonosa)
2009. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Amennyiben örökbe is fogadnál akár fajtatiszta, akár keverék kutyát:

Érdemes ellátogatni egy menhelyre és ott a tapasztalt menhelyi önkéntetől tanácsot kérni. Ők személyre szabottan és az adott tartási körülményeknek megfelelően tudnak kutyát ajánlani. Van rá lehetőség, hogy az ember többszöri alkalommal kimenjen és ismerkedjen a kutyás élettel és az adott kutyával. Nagyon jó egymásra találások szoktak így születni.

2009. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyire vagy kezdő. ezt úgy értem hogy én már 10 éves korom óta(most vagyok 20) bújom az olyan lapokat, oldalakat és könyveket amik a kutya megfelelő tartásáról, tanításáról szólnak. beszéltem már sok kutyással és mozogtam is velük együtt mielőtt a kutyusomat (8 hónapos kan stafforshire terrier ) megkaptam volna.pedig nem nevezhető egy könnyenkezelhető kutyusnak és mégis eddig nagyon jól haladok a nevelésével.kutyasuliba is járunk.4 hónapos kora óta. rendkívül szófóadó és barátságos kutyusokkal és persze emberekkel is.
2009. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
vadász kutyákat nem igazán ajánlanék, terriereket sem nagyon.viszont a pászorkutyák szerintem elég jók lehetnek egy kezdőnek. végülis akkor egyiket sem:) minden kutyához kell tapasztalat "szakértelem" különben tényleg fejére nőnek az embernek. beagle, retriver...ezt tényleg nem.
2009. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
El kell dönteni hogy hová is szeretnéd , kertbe vagy lakásba. Mekkorát szeretnél kicsit vagy nagyot, mire szeretnéd használni stb, ha ez megvan akkor majd minden méetben találsz megfelelő társat, de a pásztorkutyák a legegyszerübben kezelhetők pl: a Belga Juhász. Szerintem kezdő kutyásnak tökéletes. Kinti, és megfelelő mozgatással benti kutya is lehet, okos figyelmes, nem túl érzékeny kutyák, és van hosszú szőrű, meg rövidebb szőrű is.
2009. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a németjuhászt ajánlom. Viszont sok dolog múlik a nevelésen. Mindegy hogy első vagy többedik kutya, a lényeg a következetesség. Ha egyszer megbünteted valamiért (pl. hogy bejön a lakásba) akkor utána ne akard a lakásban simogatni, vagy ott etetni
2009. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!