Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó megoldás? Kiskutyám...

Ez így jó megoldás? Kiskutyám rágja a papucsokat, és arra gondoltam, hogy amelyiket elkezdi rágni, elveszem tőle, és azzal a papuccsal rácsapok egyet (persze kicsit) a fenekére. Használhat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
használhat, de azt javaslom hogy inkább agyj neki valami rágcsálnivalót. gondolok rossz ruhadarabra,kinőtt cipőre elszakadt kalapra,valami játékszer a boltól ami csipog,akármi.
2011. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. "Megharagszik" a papucsra és annál inkább rágja szerintem. Inkább csak vedd el, és szóval fegyelmezd, hogy "nem szabad!" vagy "nem!" és vegyél neki rágcsálni való játékot, műcsontot és add neki! Ha akkor is rágja a papucsot, újra fegyelmezd és mutasd neki a játékot, hogy azt rágja. Időbe telik, de megtanulja majd, hogy le van szidva, ha a papucsot rágja és hogy a játékot használja erre. Nekem az a tapasztalatom, hogy amivel megütöm a kutyát (nem nagyon természetesen), szivacsrúddal, újsággal, megjegyzi és az első adandó alkalommal mikor hozzájut, eszelősen bosszút áll az adott dolgon:)
2011. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tedd el a papucsot és foglalkozz vele többet. Legyen játék idő ahol kifárad. Az ilyen rágás nálunk akkor fordult elő 3 éves kutyánál, ha ki volt zárva a társaságból. Nem kellett vele foglalkozni, csak oda tudjon valakihez menni. Amint ez lehetséges volt megnyugodott és nem rágcsált és nem vitt el semmit. Nem lett akaratos kutya.

A verés (legyintés) az nem egy nevelési mód. Lehet, hogy játéknak veszi.

2011. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van neki egy plüss mackója, labdája, meg egy sípolós csontja (attól fél, ezért nem nagyon játszik vele). Vagyis ezeke a kedvencei.

Szinte egész nap vele vagyok. Van, amikor elvonul magának, és egyszer csak azt veszem észre, hogy a papucsokat rágja. De van, amikor fekszik rajtuk. Eleinte ha rágta a papucsokat, hangosabban rászóltam, de nem használ. Ezért gondoltam a kis odalegyintésre.. :)

2011. aug. 23. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Fáraszd le jól , és amikor a papucsokat rágná, akkor adj neki egy olyan játékot amit rághat :) én elpakoltam minden cipőt , hogy ne tudjon hozzá férni.

de rossz, nem használt papucsot se adj neki , mert nem tudja majd megkülönböztetni aztán nézhetsz ha az újat rágja meg :)

2011. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd el előle a papucsokat, ha nem vagy otthon, és ott van az út közepén a papucsod lehet, hogy nem fogja kímélni, legalábbis nálunk így volt sok mindennel.
2011. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk pont az használt, hogy megkapta az egyik megrágott papucsot.

Most van egy kiskutyánk ő nem rég jött rá a cipőrágásra, szét is rágott egy rosszabb cipőt, ő is megkapta, azóta a többit nem bántja. Ellopja olykor egyiket másikat, de csak eldugja, nem rágja szét.

Szóval nálunk mindkét kutyánál bejött az, hogy kaptak egyet amit rághatnak, viszont ha valamelyiket megláttam hogy rágja a cipőket, amiket nem szabad, akkor jól leszidtam. (nem ütöttem meg soha)

Teljesen rászoktak hogy a többit nem szabad rágni.

2011. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A többség cipőt már elpakoltam, de mindig marad elő egy-két.. :) Lehet, hogy megpróbálom, hogy odaadom neki egyik régit, hátha.. :)

Ha meg nem használ, akkor szenvedek vele, hogy leszoktassam.. :)

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 23. 21:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez jött be. Persze sok kitartás kell hozzá, de ha bejön, akkor miért ne... :) Eleinte persze amit szabad volt rágni az nem jó, mindig az a jó amit nem szabad, mint a kisgyerekek! Aztán következetesek voltunk velük, mindig kaptak szidást és eléjük lett téve az, ami az övék, el lett magyarázva, hogy ezt szabad rágni, blabla... :) Viccesen hangzik, de egy idő után beletörődtek, hogy a többi nem az övék.
2011. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pár szár ft-ért biztos lehet kapni izesített gumicsontot vagy ilyesmit. Adj neki ilyet
2011. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!