Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálkoznak akiknek nem...

Miért utálkoznak akiknek nem tetszenek a társasági ölebek?

Figyelt kérdés

Pl: Egy yorkis képhez ilyen ilyen válasz:

,,Hát gyönyörűen néz ki szerencsétlen...gratulálni lehetne azoknak is akik kitalálták az ilyet..."


2011. aug. 23. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez már lerágott csont. Mindenkin találnak valamit amivel utálkozni lehet. Csúfolják a közepes kutyákat, a nagyokat, a kicsikat stb. Az én kutyáimra azért szólnak be mert nem elég kemények, nem félnek tőlük, de nem is "cukik". A "kemény" kutyáknak meg azért szólnak be hogy vigyék onnan azt a vadállatot, stb...
2011. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Miért foglalkozol azokkal, akik utálkoznak? :)

Te annyival több vagy, ők annyival kevesebbek. Én már meguntam a magyarázkodást, egyszerűen élvezem az életet a pöttöm kutyámmal!!

2011. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Kérdésben a válasz. Tényleg máshogy működnek, mint a standard kutyák - mondom ezt úgy, hogy van egy keverék kutyám és egy yorkim. Néha még én is elcsodálkozom, hogy ő is a farkastól származik :)
2011. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont.:)
2011. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom pontosan mire írták, magára a kutyára, vagy esetleg a ruhájára. Amúgy Cesar Millan is megmondta, aki konyít keveset a kutyákhoz, hogy a kutya nem arra való, hogy ölben hordozzuk és babusgassuk, mint egy gyereket. A kutya falkaállat és ez a hozzáállás elrontja. Ha esetleg nézed a műsorát, rengeteg ilyen példa van benne, hogy a kistestű hasonló és ilyen kutyák ruhákba vannak öltöztetve, kézben hurcolva, csókolgatva és elmondja, hogy ez mennyire rossz a kutyának és azt is hogy miért. Az embereknek szerintem ezért ellenszenves ez, csak sokan a kutyát szólják le a gazdája helyett. De én sem értek egyet vele, hogy kutyák direkt erre legyenek kitenyésztve, hogy valakinek a kisbabái legyenek. Ők állatok, nem embergyerekek. Sajnos a legtöbb így kezelt kutya viselkedési zavarokkal küzd, ami a kívülállóknak még inkább ellenszenves, hiszen látnak egy kis szőrcsomót masnival, rózsaszín pulcsiban veszettül vicsorogni és ugatni. Ez nem szimpatikus a rendes kutyatartóknak, ami nem is csoda. Amennyiben nem ilyen kutyáról van szó, akkor csak simán bunkóság bántani azt az állatot. De végülis amúgy is, mert az ember a felelős mindezért.
2011. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell utálkozni, kinek mi tetszik. Én macskás vagyok, de tény hogy elég vicces, hogy a cicám kétszer akkora, mint némelyik "divatkutya".
2011. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvadok el a kutyáktól, csak mert szőrös és ugat, de a sajátom szeretem.

A "társasági ölebeket" azért nem csipázom, mert mindig van egy divatos fajta, ahol tombol a beltenyészet, sorra jönnek szembe az utcán az ideggyenge tengerimalacok, amik indokolatlanul Rambónak képzelik magukat, és mindenkit szét akarnak tépni.

Személy szerint a gazdájukra szoktam ilyenkor utálkoni, mikor még neki áll feljebb, ha harapás távolságon kívül kerülöm ki a járdán, "Nem bánt, nem olyan a kis püntyülibüngyüli, ki ártatlan bogárkám, hát néééézd, nem szeret a néni..."

Blöeee...


Egyelőre nekem még nem okoz gondot különbséget tenni a morgás és a farokcsóválás, illetve a kutya és a kisbaba között.

A kutyával tehát az esetek többségében nincs bajom, inkább kikerülöm, de néhány gazdának ki tudnék osztani némi farbarugdosást.

2011. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Itt olvastam a második oldalon.
2011. aug. 23. 21:50
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert az ölebek irányába kialakult az a sztereotípia, hogy idióta, szőke, szoláriumozott "pi*sák" tartják, akiket a társadalom nem éppen kedvel...

Szerintem nem az állattal van bajuk az embereknek, hanem azzal, amit maguk elé látnak, ha gazdáikra gondolnak, ami nem teljesen helyes, hiszen nem egy amerikai filmben vagyunk.


Ezekkel a dolgokkal nem érdemes foglalkozni ki mit mond, a harci kutyákat is sokan bántják minden ok nélkül. Számomra minden állat szép, legyen az kicsi vagy nagy!


Hazudtam, a sáska nem szép!


Üdv, egy német juhászkutya tulaj :-)

2011. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
2011. aug. 23. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!