Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám orsóférget hányt,...

Keditt kérdése:

A kutyám orsóférget hányt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.3hete hoztunk egy kutyát a menhelyről.Állítólag volt féreg hajtózva 5.-hónapban.Hát ma reggel szépen hányt nekem és benne volt 4db.orsóféreg,eléggé pánikba vagyok most esve mert én 8 hónapos terhes vagyok van egy 6 éves fiam aki folyton a kutya nyakán lógott és van egy 16 éves nevelt lányom,szóval tele vagyunk gyerekekkel a kutya meg féreggel.... :( Kérdésem az,hogy ez a fajta féreg mennyire veszélyes ránk nézve,és a kutyára mennyire veszélyes ha ennyire tele van már vele?! 2 napon belül tudjuk csak dokihoz vinni a kutyust eddig nem volt rá pénzünk sajna. A kutya szeme is gyulladt szerintem mert folyton csipás és az egyik vállizülete sincs rendben,sántikál is miatta de nem gyulladás miatt mert nem fáj neki inkább valami születési rendellenesség lehet vagy esetleg ez is a féregtől... Várom hozzáértők válaszát! Köszönöm.
2011. aug. 24. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

a helyedben ellátogatnék a háziorvoshoz, legrosszabb esetben felír nektek humán féreghajtót.


a kutyának pedig vegyetek sos féreghajtót! és én megeresztenék egy telefont az állatorvosnak is (az ingyen van)

2011. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vegyél neki patikában féreghajtót. A cspára meg az a egoldás hogy kammillás borogatást teszel rá!
2011. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de ha ennyi gyerek van és mé terhes is vagy, körültekintőbben kell(ene) kutyát tartani. Mi is babát tervezünk, és edidg is és ezután is 3havonta féreghajtva van a kutyám és havonta fürdetve. Szóval vigyázzatok és mielőbb doki nektek is és a kutyának is! A gyerek meg azért ne egyen egy tálból a kutyával akkorsem, ha féreghajtva lesz. Szerintem...
2011. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyetek neki féreghajtót állatorvosnál vagy állatpatikában, mert az elég előrehaladott férgességre utal, ha a kutya férgeket hány, párszáz forint a féreghajtó, ennyire biztos van pénzetek.

A férgek átjuthatnak emberbe is, de nem valószínű, hogy elkaptátok.

A féreghajtást pár héten belül meg kellene majd ismételni, hogy a visszafertőződést elkerüljük. A kutya szemébe nyugodtan cseppenthetsz humán szemcseppet is, vagy ha nincs otthon, akkor kamillával át kellene mosni.

2011. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugodj meg, ilyesmi előfordul. Nagyon kevés féregfajta van, ami fertőz emberre, tehát kicsi az esélye annak, hogy bárkinek baja lesz.


Viszont érdemes ilyen helyzetben a féreghajtást alaposan csinálni, egyrészt azért, mert nektek fontos, hogy tuti legyen a teljes siker, másrészt a kutya valószínűleg nagyon férges, ha már férget hány.


Mindenképpen állatorvossal egyeztetve adjatok neki féreghajtót, mert ha nagyon férges, és túl erőset kap, akkor feltelhet a bele az elhalt férgekkel, és elzáródhat. Ha túl gyengét, akkor meg nem fog hatni.


Amire mindenképpen ügyeljetek: Minden nap felmosás, forró fertőtlenítő szeres vízzel, a kutya cuccait is minden nap mossátok el (tálak,játékok, stb). Érdemes a fekhelyét kimosni, kiporszívózni, ha másképp nem ecetes vízzel lefújva kicsit fertőtleníteni.


Nektek meg gyakori kézmosás, ne puszilgassátok a kutyát, stb. A kakát inkább a férjed szedje össze, stb.

Ha rendesen végigcsináltok egy féreghajtó programot a kutyával, és az alapvető higiéniára ügyeltek, akkor nagyon kicsi az esély, hogy közületek bárki is elkapja. Van olyan ismerősöm aki terhesen is végig kijárt a menhelyre kennelt takarítani, gondolhatod, hogy ott azért előfordulnak férgek. Semmi baja nem lett :)

2011. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most készülünk a patikába féreghajtóért a kutyának,a gyerekeknek pedig van is itthon mert felirattam még pár hónapja. Amúgy meg a fene sem gondolta volna,hogy kiadnak ilyen kutyákat,állítólag ott rendszeresen ellenőrzik őket és féreghajtást is kapott.Azt tudtam,hogy meg kell ismételni és,hogy ezt folyamatosan kell majd. A fiam egy tányérból nem fog enni a kutyával ennyire nem vagyok bolond és kutyázás után kezet is mos rendszeresen.Biztos ami biztos ma este elkezdem a gyerekeknél is a féreghajtót.És köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 24. 10:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló! Köszönöm az épkézláb válaszadást :) Sikerült megnyugtatnod :) És persze minden nap felmosok mióta kutya van de akkor a többire figyelmet szentelek és a fekhelyét is kifertőtlenítem meg a többit... Dokit felhívom! Köszönöm még egyszer.
2011. aug. 24. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy bármennyire is figyelnek a kutyákra a menhelyen, nem lehet mindent észrevenni ha többszáz kutyáát gondozol. Nyilván ott nem is lehet teljesen hatékonyan féreghajtani, mert akkor egyszerre kellene a teljes állományt. Meg nem mindenféle gyógyszer hat mindenféle féregre, és ugye mindig olyan gyógyszer van, amit adományba kapnak, vagy olcsón be tudják szerezni. Szóval ott nem tudnak 100%-os munkát csinálni.


Egyébként ha tudod irass fel a kutyának advocate spon-on készítményt:

[link]


Csak receptre adják, de jó nagyon sok külső és belső élősködő ellen, és egy hónapig véd.

2011. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha tudod,hogy nem lesz pénzed nem kellene kutyát vállalni ennyi gyerekhez. gratula.
2011. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!