Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámal hogy...

Mit csináljak a kutyámal hogy poráz nélkül is tudjam sétáltatni? De ha meg elengedem akkor félek hogy elmegy.

Figyelt kérdés
Ha sétáltatom akkor félek hogy elmegy ha elengedném pedig látszik raja futna egy jót a haverok kutyáival. volt egy tacskó kutyánk meg egy nagy rottwailer azokal együtt szökött el a rénó is de visza jött, de a többi nem. Ezért félek hogy elmegy ha elengedem rossz érzés ugy sétáltatni hogy a többi kutya ott futkározik ő meg nem, meg ha megijed valamitől akkor elfut!??
2011. aug. 24. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindig kint a mezőn el engeden a kutyáimat futni ők egy 5 éves foxi és egy 11 hetes puli. Bármikor szólok visszajönnek. Ha te vagy a főnök akkor a kutyád mindig visszajön majd ha szólsz neki! Persze mikor elengeded egyből elfut az enyém is ezt szokta de aztán visszajön!
2011. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha erős a kötelék köztetek, visszajön. Nem is szóra, csak úgy követ. Ha szeret Téged ez nem tanítás kérdése, hanem egyértelmű!! De meg lehet erősíteni ezt szóra is, hogy valaki megfogja és Te egy jutalomfalattal elmész pár méterre és hívod a nevén és mondod, gyere ide! És aki eddig fogte elengedi Te megdícséred és kap jutalomfalatot ezt egyre nagyobb távolságban és később falat nélkül is tudnia kell.... Ügyesen Ha nem megy, egy kutyasuli segíthet! :)
2011. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha van ismerősöd akinek van vmi hatalmas elkerített kis mezője, vagy ilyesmi (pl. akik lovat tartanak, vagy más legelős állatot, azoknak szokott lenni nagy üres kerítéssel körülzárt legelőjük) és ott elengedheted a kutyusod biztonsággal, és meg is figyelheted hogy visszajön-e... de ha idádjátok egymást a kutyáddal, biztos hogy visszajön... de csak akkor engedd el pórázról, ha biztonságos, autók közelében, városban csak a profin kiképzett kutyát lehet póráz nélkül sétáltatni... ja, és a kanokkal nem lehet bírni ha tüzelő szuka van 1 km-es körzetben, úgyhogy ezzel is számolj...
2011. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez olyan furcsa, hogy valaki nem bízik a kutyájában.

Én a yorkimat a legeslegelső séta alkalmával elengedtem pórázról...idén meg még szerintem nem is volt rajta a nyakörve :D

Legyen sok közös program, érd el, hogy a kutya rajongjon érted, és szeressen hozzád visszamenni. Ha póráz nélkül sétál, és visszahívod, adj neki valami nagyon finom falatot.

Szerintem nem lesz gond, csak bízz benne, és ő is bízzon benned!

2011. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!


Vegyél mudit, azt le sem tudod magadról vakarni séta közben :)). Az enyém is percenként rám néz futkosás alatt :)).


Amúgy tényleg mezőn gyakorolj!


Nekem a beagle volt egy kicsit gáz, őt csak 1.5 évesen engedtem szabadon először. De utána 8 éves koráig szót fogadott nekem. Neked kell érezned, hogy mikor jött el az idő, hogy olyan a kapcsolatod a kutyáddal.

2011. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a jó tanácsokat hát meg is fogadom azt a mezőset emi nagy és el van kerítve de szerintetek nem befolyásolja a régi kutyáink amelyikekkel elszököt és utána visza jött azok nem folyásolják be? ha elegedem?
2011. aug. 24. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért légy figyelemmel hogy van aki sétáltat más állatot és nagyon nem örülnék ha megtámadná egy kutya egy másik állatot...Nekem görényeim vannak és én se és más göris sem örül ha el van engedve a kutya...már többször támadott meg kutya görényt és ha megöli akkor az a te lelkeden szárad...
2011. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Enyémen aztán nem mert a falunkban itt nincsen görény!
2011. aug. 25. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!