Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sarplaninac tapasztalatok?

Sarplaninac tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sarplaninac tapasztalatok.

Hűséges a gazdájához?

Vagy harapós?

tapasztalatok,vélemények?


2011. aug. 24. 13:17
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
esetleg valakinek nincs olyan képe,ahol egy sarplaninai juhászkutya és egy kaukázusi van egymás melett?
2011. aug. 24. 13:18
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

A gazdájához hű, de nem igazán idomítható. Nagyjából a kuvasz balkáni megfelelője, marhapásztor kutya volt.

Agresszív, túlzottan is őrzi a területét, és elég sok közöttük az idegbeteg.

Hatalmas a mozgásigénye, és ha nem tud eleget mozogni, attól is egy-kettő bekattan.

2011. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
ok,köszi.
2011. aug. 24. 13:38
 4/27 anonim ***** válasza:

Pásztorkutya. Küllemre és viselkedésre is hasonlít a kaukázusihoz, átlagosan talán valamivel kisebbek.

Régen ismertem egyet, az osztálytársam kutyája volt. A család viszonylag tudta kezelni, de azért voltak gondjaik vele.

Mostanában egyet láttam csupán, a Ráday utca környékén szokta sétáltatni egy hölgy. Kb. 70cm marmagasságú és olyan 50kg lehet, azt hiszem kan. A gazdája elég mogorva, mikor barátságosan érdeklődni próbáltam kissé fennhordott orral egy-két választ adott csupán. Amikor megálltam, a kutya morogni kezdett, tehát védi a gazdáját, viszont láttam hogy ismerőseivel simán beszélget, míg a kutya nyugodtan áll mellette, úgyhogy jó idegrendszerűnek tűnik.

A hölgy állítása szerint 70kg, de ez túlzás, mert azért ránézésre megmondom, hogy egy kutya kb. milyen magas és tömegű. A hölgy szerint a kau 120kg, úgyhogy ebből is látszik mennyire nincs tisztában ezekkel a dolgokkal.

2011. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erős bennük a védőösztön, nem kifejezetten családi kedvencnek való. Más kutyákkal nehezen jön ki, így kutyás társaságba se nagyon szoktak vele járni.

Kivételek persze mindig vannak, itt van egy állítólag kezesbárány gazdikereső szuka:

[link]

2011. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
22%
Családba semmiképp sem való, egyemberes kutya.
2011. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%
Már bocsi de 2 sarpom volt az 1 85 cm marmagasága volt és emelé még járult80-85 kg izom.Az 1 tévhit hogy idegbetegek csak meg kell válogatni hol veszed mert a minőség nagyon fontos! A családomnál sem volt próbléma családtagként kezeltük semmi gond nem volt vele a többi kutyával is kijött.
2012. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy újabb gazdi, aki ránézésre mond 85 centit és 85 kilót egy olyan kutyára, ami még a standard szerint sem közelíti meg ezt az értéket... Magasságra esetleg a feje búbja, súlyra meg max. akkor, ha közel duplájára van hízva.
2012. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsi de lemértük a súlyát is lemértük nem tom mi ebben a furcsa vannak egyedek amik ekkorára megnőnek! De természetesen nem ez a standard
2012. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ha akarod képet is tudok nyomatni!
2012. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!