Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy Labrador?

Németjuhász vagy Labrador?

Figyelt kérdés

Tudom kismillióan megkérdezik naponta!


Nekem egy 6 hónapos kisbabám van.Mivel nemrég költöztünk kertesházba,szeretnénk kutyát.Férjem és az én nagy "szerelmünk" a Németjuhász,de kisgyermekes ismerősök a Labradort ajánlották kicsi gyerek mellé.Olvastam róla sokat a neten,így szimpatikus ez a fajta is.Németjuhászom pedig volt kettő is nekem.

Amik adottak:

-6 hónapos baba

-nagy kert

-sok séta,tanítás,játék


Szóval,kisgyermek mellé mit ajánlanátok?

Tényleg a Labrador jobb?Vagy lehetne végre Németjuhászunk is ahogy anno elterveztük a férjemmel?


2011. aug. 24. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nagyon jó kutya, de kisgyerek mellé én is a labit mondanám. Nyugodt, családi kedvencek. Jól tűrik a gyerekeket is. A német juhász is nagyon értelmes kutya, de azok, mégis csak munkakutyák és jó házőrzők.
2011. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
minden nevelés kérdése, labrador és a németjuhász sajnos tultenyésztett televannak betegséggel, ha nem lesz szerencséd egy ideggyenge kutyát vesztek ami megharaphatja a kisgyereket , szerintem keressetek egy olyan kutyát ami nincs ennyire tultenyésztve, nekem erre a célra a hovawart tökéletesen megfelel . " osszú szőrű, erőteljes testalkatú, közepes méretű kutya. Könnyen kiképezhető, fegyelmezett és éber, mindamellett jóindulatú és kiegyensúlyozott. A házőrzésen kívül mentő- és kereső feladatokra is használható. Könnyed mozgású, jó futó és ugró. Három színváltozata a fekete, szőke és rajzos. " ha bal oldat a keresöbe beirod hogy hovawart van 1 pár kérdés hogy milyen, ott is csak jo visszajelzések vannak.
2011. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszolónak: ez nem szerencse kérdése, csak megbízható tenyésztőtől kell kutyát venni, nem pedig kimenni a vásárra és elvinni az első labrador(nak mondott) kölyköt. Egyébként én is a labradort ajánlom. Igaz, hogy többnyire nevelés kérdése, de egy 6 hónapos babánál mégiscsak jobb ha olyan kutya van mellette, ami köztudottan barátságos, kedveli a gyerekeket.
2011. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mégmielőtt!

A kutya külföldi tenyésztőtöl lesz véve,pont ezen betegségek kizárása végett.

2011. aug. 24. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a Labradort mondanám. Jó tenyészetből választva tökéletes kisgyermek mellé, mert annyira nyugodt, és barátságos :) A gyermek nyúzhatja, ráléphet a farkára, nyugodtan tűri. A német juhász kevésbé, bár jó vérvonalból választva plusz megfelelő neveléssel ő is jó családi kutya, de ilyen pici mellett a Labrador jobb.
2011. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat..Akkor egyenlőre Labrador,aztán majd egyszer Németjuhász. :)
2011. aug. 24. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
A Labrador egy nagyon barátságos kutya, aki imádja a társaságot. Ha kicsit nagyobb lesz a gyerek, akkor szerintem a kutyus is örülne egy játszópajtásnak :)
2011. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én és a 2 testvéreim 3 németjuhász (1 fajtatiszta és 2 keverék) mellett nőttünk fel. A fajtatiszta szuka kutyust befogadtuk, mikor egyszer megjelent a házunk előtt. :) Akkor már valószínűleg a pocijában voltak a kiskutyái.

Nála barátságosabb, gyerekszeretőbb kutyát életemben nem láttam! Szegényt nyúztuk állandóan, de soha ránk nem mordult, mindig szelíd, hálás kutya volt!

Biztos nagyon rossz körülmények között élt azelőtt, mert eleinte félt tőlünk, és nagyon le volt soványodva.. Viszont nagyon hamar hozzánk szokott, minden probléma nélkül! :) Egyszer beszökött hozzánk egy nagytestű keverék, kan kutya, és nekünk akart támadni, de a németjuhász kutyusunk megvédett minket..


Én csak ajánlani tudom! Ha biztonságos helyről, tenyésztőtől veszed a kutyát, akkor az egyik legjobb választás kisgyerek mellé! :) Persze a labi is nagyon jó kutya, viszont nekem meg vele van rossz tapasztalatom..


Nagynénéméknek labijuk van, de őszintén szólva félek tőle, mert eléggé kiszámíthatatlan. Nem egyszer rákapott a nagynéném férjének a kezére. ( elvileg játékból, de ha a gyerek kezére kapna rá...ugyan úgy játékból??) Szóval, ők mindig megkötik a kutyát, mikor valaki megy hozzájuk, mert Ők maguk is látják, h a kutya kiszámíthatatlan..

2011. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 16:19

Akkor nagyon rossz helyről származik a Labrador. Náluk ugyanis követelmény, hogy TILOS agresszívnak és nyugtalannak lenni, és a felelőtlen szaporítás miatt jelenhettek meg ilyen kutyák. Nem véletlenül alkalmaznak főleg Labradorokat vakvezetőnek. Nekünk is van egy Labradorunk, nála nyugodtabb kutyával nem találkoztam (mondjuk direkt figyeltünk, hogy jó vérvonalból származzon). Mielőtt ivartalaníthattuk volna, átszökött a szomszéd elvileg fajtatiszta Labradora, és kiskutyák születtek. Egyet megtartottunk, de ő már sokkal izgatottabb, sőt, agresszív is, így a kisöcséimre való tekintettel el kellett ajándékoznunk, mert nem tudtuk megnevelni.

2011. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!