Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri foglalkozni egy kutyáva...

Megéri foglalkozni egy kutyával, ha versenyezni, és NYERNI akarok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ez nem csak a versenyről szól, mert a kutyának, és nekem is hobbi, kikapcsolódás, együtt töltött idő, foglalkozás, testmozgás.

De, megéri, hogy veszek egy kölyköt, azért, hogy majd ha felneveltem, versenyezni járjak vele, mert én szeretnék itthon egy szekrényt tele serlegekkel, díjakkal?

Mert gondolom, az összes versenyért fizetni kell, nem ingyenes.

Hülye ötlet?


2011. aug. 24. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Kutyát, ne csak azért vegyél hogy kihasználd. Meg közel sem biztos hogy te fogsz nyerni. Csak a serlegek miatt felesleges.
2011. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sztem megéri , de nem a serlegek miatt.Jobban megismered a saját kutyádat mint valaha , a felkszülés során pedig rengeteget tanulsz a kiképzésről (ha te csinálod) , és ha szereted csinálni akkor megéri a pénzt véleményem szerint.Egyébként meg a kutyának is jó ha van valami feladata , nem csak úgy van a szobában vagy a kertben.
2011. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan csinálják ezt. Az már más kérdés h te hogyan állsz hozzá egyébként, amikor nem verseny van és nem edzés. Ugyanis a kutyák idejük 80-85%-ában családi kutyák...

Milyen verseny egyébként? Mennyi tapasztalatod van benne és célzottan erre a kiképzésre? Ugyanis sokan ilyenkor elkövetik a hibát, h vesznek egy bizonyos sportra kutyát, de túl nagy elvárásokat támasztanak vele szemben pont azért mert ő erre lett, olyan vérvonalból stb és ezt a kutya vagy megugorja vagy nem... ill. a gazdi vagy belátja ezt és változtat vagy nem. Ezt tapasztalatból mondom.

A serlegek miatt ne vegyél kutyát. A közös sikerélmény miatt már inkább.

2011. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előképzettség és tapasztalat nélkül nem fog menni. Tehát hiába van például egy nagyon jó vérvonalból származó akármilyen (drága) kutyád, ha előtte még soha nem is kutyáztál és nincsennek korábbról kutyás tapasztalataid akkor nagyon kicsi az esélye hogy egyikről a másikra tehetséges kutyaidomár legyél aki seperc alatt díjnyertes kutyát nevel. A másik meg az hogy itt Magyarországon szerintem senki nem a díjakért csinálja, azokból itthon nem is lehet sokat összeszedni, max arra elég hogy a kutyád eltartsdd, de talán még arra sem.
2011. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy te serlegeket nyerj,ahhoz sokat kell tudnod a kutyákról.

Jó helyről és jó alomból kell kutyád választanod.

És sok időre van szükséged,nem fogsz 1 év alatt 10 serleget nyerni,ezt ne így képzeld el,nagyon sok szép kutya indul egy osztályba,ha hibátlan lesz a kutyád,akkor sem biztos,hogy a tiéd fog nyerni,mert lehet hogy lesz egy nevesebb tenyésztő vagy egy jobb kutya,vagy ugyanolyan kutya,aki mondjuk szebben megy.

Tehát ahhoz hogy te 1 kutyával sok serleget nyerj,ahhoz sok szerencse és tudás na meg idő kell.

2011. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
(szerintem a kérdező nem kiállításokra szeretné vinni hanem kutyás sportversenyekre)
2011. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én ilyen őrző-védő versenyekre gondoltam
2011. aug. 24. 17:25
 8/14 anonim ***** válasza:
És mennyi tapasztalatod van az "ilyen őrző-védő versenyekben"? És tudod-e h az nem csak őv-ről szól hanem engedelmesről és nyomkövetésről is.... a mondioring meg még összetettebb és még inkább "tökéletesre képzett" kutyát követel meg.
2011. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

hát ez elég érdekes megközelítése a kutyatartásnak...


és mi van, ha nem a kutya nyer?... jól összeszidod???

(láttam már ilyet, meg is ütöttem volna...)



lehet kapni serleget ilyen célra, vegyél 30-at, vésesd bele, hogy XY 1. helyezett, aztán veregesd meg a vállad...:P

2011. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Annyi tapasztalatom van, hogy láttam már pár versenyt, meg sok videót.
2011. aug. 24. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!