Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya, ami őrzi a...

Nagytestű kutya, ami őrzi a területet?

Figyelt kérdés

Nagytestű ebek közül,nagyon sok egy gazdás,én családba szeretnék olyan nagytestű ebet,ami hűséges a gazdájához és családjához,és soha nem fogja megharapni a család tagjait.

hallottam történeteket,kuvaszról,német juhászról,kaukázusiról,hogy megharapta a családban a tagokat.

Néztem beauce-i juhászt,mondjuk ő milyen jellemben?

kutyákkal,emberekkel jól kijön,harapós,vagy csak idegeneket harapja meg.


2011. aug. 24. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 4 kuvaszt és 1 kuvasz keveréket tartok. Gyerekkoromban is sok kuvaszunk volt. Soha nem bántaná a gazdáját. De aki a gazdáját bántja, azzal az élete árán is megküzd. Fantasztikus kutyák. A rossz hírek terjesztése a durva bánásmód miatt van, a verést, az elzárást a láncon tartást nem tűri. Ebben az esetekben elvadul. A gazdája közelében akar lenni örökké, szemmel tartsa. A kedves határozott nevelést meghálálja, soha nem bántja a gazdáját. Én nagyon tudom ajánlani a kuvaszt és a komondort is.
2011. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Üdv:)


én gyerek korom óta közép-ázsiaiakkal nőttem fel, most is azok vesznek körül.

nagy testű, a legjobb őrző-védő (régen még tigrisekre, párducokra is vadásztak vele - bár most a nagy szakértők fogadok mindjárt megmondják a tutit, hogy ez nem így van, de Te is utána olvashatsz:)).

jó idegrendszerű, alig 20 éve került ki Türkmenisztánból, ahol eddig nagyon szigorú szelekciónak vetette alá a természet és az emberek, szóval túltenyésztésről alig ha beszélhetünk, nem kell félni, hogy mindenféle betegsége lesz, vagy jaj, nehogy gyomorrontást kapjon...

(egyszer megmérgezték az egyik kutyánkat, az orvos azt mondta, más kutya belehalt volna, ő hányt egyet, egy napig aludt, aztán élt tovább vígan.)


Ez a kutya egygazdás, de elképzelhetetlen, hogy családtagra támadjon.


a kaukázusinál jóval durvább, erősebb kutya (erre is fogadok jön valami okos válasz...:)), de eléggé ismerem mindkét fajtát ahhoz, hogy tudjam, mit beszélek.


kölyökkorában kell odafigyelni, hogy jó minőségű tápot kapjon, esetleg tejsavót, néha nyers húst, és hogy túl ne etessétek, utána felnőtt korában meglepően kevéssel beéri!

(kölyökként is kevesebb tápot eszik, mint ami a tasakon fel van tüntetve adagként...)


viszont ez nem az a kutyafajta, amelyik lobogó füllel fogja visszahozni a réten a labdáját...:)



Egyet még nem árt tudni:

Habár nagyon hagyja magát nyúzni ez a kutya, a gyereknek is el kell magyarázni, hogy tisztelettel kell bánni a kutyával, nem szabad neki fájdalmat okozni...:)



itt egy kennel, ahonnan az ország legjobb kutyái közül választhatsz, de ha nem akarsz rá ennyi pénzt áldozni, szimplán hasznos információkat is gyűjthetsz a fajtáról.:)


[link]



kérlek, írj vissza, ha ezt a fajtát választottad, vagy csak szimpatizálsz vele!:)

2011. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már volt hasonló kérdés, és arra is azt válaszoltam, hogy a középázsiai pásztor ideális kutya ilyen szempontból. Sokat olvashatsz róla a neten. Mi "kezdő" kutyatartókként szavaztunk erre a fajtára, több szakember tanácsa alapján. Nagy területre, és a házra kellett vigyázniuk, és a gyerekek még kicsik voltak akkoriban. Nekünk az elsődleges szempont az ő biztonságuk volt, hiszen ez a fajta 70 kilósra nő középkategóriásan. Nagyon jó választásnak bizonyult. Azóta sok kölyköt vittek el tőlünk, és mindenkinek nagyon jó tapasztalatai voltak ezzel a fajtával.
2011. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19:19, míg írtam, befutott a te válaszod. Kérdező, bizisten nem beszéltünk össze.:-)) Örülök, hogy más is ilyennek látja ezt a fajtát, remek kutyák valóban.
2011. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

19:19 vagyok na vééégre találtam itt egy másik kájost!!!!:D:D:D


Látod, kedves kérdező, addig csapj le erre a fajtára, amíg nem kezdik elkapkodni!:D

2011. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 25. 09:23
 7/9 anonim ***** válasza:
21:33 :-)) Bizony, elkötelezett kájos lettem, pedig valójában nem vagyok nagy kutyabarát. De ez a fajta lenyűgöző azzal, hogy tiszteletet kelt, biztonságot ad, és végtelenül szeretetre méltó. Annyira jó megnézni, hogy a "mi" kölykeink mivé fejlődtek. Nem én kértem a gazdáktól, hogy küldjenek képeket, számoljanak be róluk. Egyszerűen, ők is büszkék arra, hogy egy gyönyörű, okos, és tökéletes kutyájuk van.
2011. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

08-24 19:19

nem vadásztak vele ezekre, hanem ezektől védték a nyájat. a kettő nem ugyan az, ha értelmezed is amit olvasol azon az oldalon, ami nagyon hasznos akkor te is értenéd.

2011. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szilvike55 válasza:
nekünk jühász kutyánk van. és egy szer sem harapott meg petig már felnött
2013. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!