Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2hetes kiskutyák anyukája...

2hetes kiskutyák anyukája elpusztult és cumisüvegből kapnak enni. Tacskó kölykök. Hány ml tejet kell nekik adni?

Figyelt kérdés
Az állatorvos 5ml-t majd 8-t mondott de folyamatosan ennének... Nem érzem elégnek a 8ml-t, mennyit kellene adnom nekik?
2011. aug. 24. 21:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Napközben kétóránként esznek, éjszaka kétszer.
2011. aug. 24. 21:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ennyire ragaszkodni kell a kijelölt adagokhoz. Nem tudom, hogy milyen tejet adsz neki, de a legjobb inkább a tejpótló tápszer, vagy a kecsketej lenne (utóbbit fel kell forralni).


Etesd őket nyugodtan, nem kell, hogy pukkadásig egyék magukat, de ha nincs pocijuk az 5-8 ml-től, akkor ne ragaszkodj hozzá.

2011. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
már kaphatnak áztatott táp és tápszer keveréket turmixolva (ha megtudják magukat tartani) az se baj ha még vakok akkor is kistányérral lehet próbálkozni mert ha félrenyelik a cumiból a tápszert tüdőgyulladás lesz a vége illetve a tápszerben nincs meg minden tápanyag és táplálkozásból eredő cataractája lesz a kicsiknek (szürke hályog)
2011. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kis shih-tzu-t neveltem, neki ő 1 óránként evett 8 ml, hiába kért többet, nem adtam, mert azt mondták, hogy megüli a gyomrát. Milyen tápszert adsz nekik?
2011. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tejet?! Semennyit! Kutyáknak való tejpótló tápszerrel kell etetni.
2011. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kecsketejet kap... a tápszert nem ették meg. A kutyás cumisüvegből volt h félrenyelt, így rendes cumisüvegből kapják ami teljesen jó és esznek... csak az nem volt biztos mennyit ajánlatos ha úgy néz ki kevés a 8ml...
2011. aug. 25. 07:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Vigyázz a kecsketejjel! Nemrég olvastam az "a kutya "című újságban egy husky alomról ami kecsketejen nőt fel és az egész alom kataraktás (?PRA-s?nem emlékszem és nem találom az újságot) lett. Kiderült, hogy arginin(ha jól emlékszem) kevés van a kecsketejben és ez okozta a bajt. Mindenképpen kölyökkutyának való tápszert(tejet) kell adni.

Ha megtalálom az újságot pontosítom! Illetve hátha valakinek szintén megvan vagy jobban emlékszik.

2011. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megtaláltam az újságot. Jól emlékeztem katarakta volt és az arginin hiány okozta. Azt írják,hogy csak egyetlen tápszerben van elegendő arginin és ez a Nurturall. Viszont nem tudom,hogy árulnak-e Magyarországon. Azt javasolják,hogy adjunk marhás vagy májas bébiételt a tejpótlóhoz,hogy még folyékony maradjon (ügyelni kell,hogy a ne ugorjon meg a kölykök vércukorszintje(ezt nem tudom,hogy hogyan) és minél hamarabb kezdj adni kölyöktápot. Kb. ennyit írnak.
2011. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A mi kis tacsink ma pusztult el... Vakkantott 5-öt, és elaludt. 😭🎚😩. Borzalmas volt!
2020. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!