Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a szituáci...

Mit gondoltok erről a szituációról? Én még mindig sokkban vagyok. Megtámadták a kutyámat.

Figyelt kérdés
Ma sétáltattam a kölyökkutyámat és az egyik szomszédnak a kutyája ki volt engedve, gazdája is kint volt beszélgetett egy másik szomszéddal.A kutyája elkezdett jönni felénk , gazdája pisszegett neki de nem hallgatott rá és nekiugrott a kutyám torkának. Páromban volt annyi lélekjelenlét hogy ráüvöltött a kutyára és belerúgott egyet és akkor az visszafutott :(... Annyira sajnálom azt a kutyát:( a gazdája nem neveli meg és ezért ő kap :(... tudom hogy ha a barátom nem tette volna amit tett akkor lehet hogy már nem él a kutyám de akkor is most kicsit furcsán érzem magam emiatt :(...
2011. aug. 24. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos amit cselekedett a barátod! Ha az én kutyámra támadna egy másik, akkor én is fel rúgnám, utána pedig a gazdáját is...
2011. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annak a kutyának nem nagyon lett baja. Talán egy életre leszokott az idegen kutyák megtámadásáról. A Tiednek viszont akár az élete is rámehetett volna. Helyesen cselekedett a párod. Ha az ehhez hasonló szituációkat nem akarod újra átélni, vegyél paprika, vagy bors sprét. Azt a támadó kutya szemébe spriccelve, megoldod a helyzetet és a kutya szeme is kitisztul egy idő után.
2011. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor jó ...csak annyira sajnáltam szegényt de közbe meg tudtam h így helyes :(
2011. aug. 24. 21:32
 4/9 A kérdező kommentje:
igen gondolkodok vmi ilyesmin mert ez így nem pálya :/...
2011. aug. 24. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Pár napja mi is hasonló szituációba kerültünk, szerencsére ott nem támadt az idegen kutya, viszont nagyon hirtelen tűnt fel, a gazdája kb 50 méterre volt tőlünk és nagyon idegesen szaglászta a kiskutyám, akinek láthatóan halálfélelme volt. Én is borzasztó ideges voltam, egy nagydarab kankutya volt a kiskutyám mellett, rajtam egy papucs meg rövidgatya, még belerúgni se nagyon tudtam volna mert akkor lehet én húzom a rövidebbet...


Tudod a te írásodból kimaradt, hogy mit gondolsz a felnőtt kutya gazdájáról.

Én nagyoon kiakadtam, hogy lehetnek ennyire felelőtlen emberek....

2011. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azóta nem is voltunk sétálni mert el kéne mennünk ezek elött, és többet nem szeretném átélni ezt a szituációt...
2011. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A paprika spray akkor már nem jó, mikor a másik kutya odaért, mert akkor a saját kutya is kap belőle. Minden közeledő kutyát meg nem lehet lefújni, mert a legtöbb csak ismerkedni szeretne és nem támadni. Az ismerkedésre meg minden kutyának szüksége van. Az természetes, ha egyik odaszalad a másikhoz és megszaglássza, még akkor is, ha tízszeres a méretkülönbség. Határozott, kemény fellépés a gazdi részéről, ahogy csináltátok, és fontos, hogy a saját kutyátok legyen jól szocializált és kiegyensúlyozott, mert azzal a verekedések nagy része megelőzhető!
2011. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 22:45

Tudod, ne szaladgáljon egy idegen kutya oda egy sétáltatotthoz sem. Azt meg bizony fel lehet ismerni, melyik megy oda csak szaglászni. Lényeges a különbség a közeledéskor.

A határozott fellépésen mit értesz? Amit a kérdező párja tett? Hiszen a kérdező pont ezt szeretné elkerülni, ha netán ugyanilyen szituációba kerülne.

Mert leírta érthetően, hogy sajnálta a támadó kutyát a rúgás miatt.

2011. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban fel lehet ismerni, de az a tapasztalatom, hogy a legtöbb kutyás nem ismeri fel. Csak azt látják, hogy amaz nagy és fut feléjük, majd levonják a következtetést, hogy támad. Meg merem kockáztatni, hogy az itt válaszolgatók többsége a saját kutyája jelzéseit sem ismeri rendesen! Az igaz, hogy nem kellene pórázos kutyákhoz póráz nélküli kutyát odaengedni, én sem teszem, még akkor sem ha egyesek a kijelölt kutyafuttatón pórázon sétáltatják az ebüket. Olyankor sajnos kénytelen vagyok behívni az enyémet és magam lett tartani, ha már a másik nem meri elengedni a sajátját. Határozott fellépés alatt azt értem, amit a kérdező barátja tett. Ha elég határozott, akkor még bele se kell rúgni a másik kutyába. Lehet magunknál tartani egy kavicsos palackot is, amivel az ellenséges kutya könnyebben elijeszthető. Neked van valami használható ötleted, ami a saját kutyára nem jelent veszélyt? Mert a paprika fújkálásból könnyen kaphat a saját kutya is, az meg nem épp jó kondicionálás, ha a kellemetlen következményeket egy másik kutya közeledésével köti össze.
2011. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!