Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff a háznál és a cicám?

Amstaff a háznál és a cicám?

Figyelt kérdés

Tegnap örökbe fogadtunk egy amstaffot!15 hónapos,ivartalanított,gyönyörű szép kislány kutyus!

A probléma a következő!A cicánk (5 hónapos,kandúr) pöffeszkedik rá!Ezt tudjuk hogy normális és hogy idő kell mire megszokja a kutyust...

Abban szeretnék tanácsot kérni hogy hogy lehet a leggyorsabban és legkíméletesebben egymáshoz szoktatni őket?

Tudjuk hogy nem két nap,de felnőtt emberek vagyunk,napi teendőkkel és nem érkezünk 0-24ben minden mozdulatukra odafigyelni!:(

Az eddigi felállás az hogy én az egyik szobában a cicával vagyok,ott is aludtunk,a párom a kutyával a másik szobában és a lakás többi részében....résnyire kinyitjuk az ajtót néha,várjuk hogy a cica érdeklődjön...hol pöffeszkedik,hol le se sz*rja...ma reggel már odáig jutottunk hogy egy ágyon voltak,míg a kutyus fel nem ébredt!:)A cica nagyon bízik bennem,így ha ott vagyok ő is bátrabb!Jó ez a technika vagy valami más esetleg?

Köszönöm a segítséget!:)

Ja még mielőtt a kedves válaszolók eltemetnék a macskámat,csak jelzem hogy a kutya jámborabb mint egy birka...


2011. aug. 25. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a kutyát sokkal jobban féltném!! Nagyon vigyázz rá. Ha a macskának elege van, úgy odakarmol, hogy csak nézhettek hol a kutya szeme.. Ill hol volt!!!! Nagyon óvatosan kell... Jutalmazni kell a kutyát is, meg a cicát is.! Most kell megtanulniuk, pl hogy egymás tányérjai tabuk!!! Ha a cica odamegy a kutyáéhoz, le kell spricelni egy kis vizzel és mondani, hogy NEM! Ha a kutya csinálja ugyanezt, akkoris jöhet ez a módszer, kivéve ha a kutya élvezi a spriccelést. Akkor lehet rákiabálni, vagy elhúzni onnan és mondani, hogy NEM! A kutyának jutalommal kell elrterelni a figyelmét és úgy kell a macska felé hívni. Ha közel vannak egymáshoz és nyugodtak, kapjon mind2 egy kis darab sajtot, vagy kolbászt. Egyre közelebb kell őket szoktatni a másikhoz és nem szabad elkülöníteni., Így csak mind2 egyre kíváncsibb lesz és a kutyának nem lenne jó, ha felébredne a vadászösztöne... Szóval idő kell, türelem, tanítás, és jutalmazás, nameg nevelés! Hajrá, sok sikert! :)
2011. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nory0722 ***** válasza:
Ez jó taktika. A cicának van olyan helye,ahova elvonulhat,ha nem érzi magát biztonságban,és a kutyus nem éri el? A lényeg,hogy ne engedjétek,hogy fújjon a kutyusra. Ha fúj rá,a kutyát vigyétek át egy másik szobába. Esetleg ha a kutyus alszik,a macskát vigyétek abba a szobába,ahol ő van. Engedjétek,had szagolja meg,had közeledjen. 1-2 héten belül meg fogja szokni,ha nem lesz vele rossz tapasztalata. Legyen egy szoba,ahová csak ő mehet be,ahol etetitek,ahol aludni tud. Ha megoldható,vágjatok rá macskaajtót,de a kutya már ne férjen be. Így a macska tetszése szerint elvonulhat,vagy érdeklődhet a kutya iránt. Csak ne engedjétek,hogy a kutyus kergesse.
2011. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nory0722 ***** válasza:
Mivel a cica még fiatal és játékos,könnyebb a dolgotok. Még azt is csinálhatjátok,hogy valaki megfogja a kutyát,amíg te játszol a macskával. Így látja,hogy játszhat is előtte,nem lesz baja.
2011. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Na hát most a konyha asztalra feltettem a cicát hogy magasabban legyen,hátha úgy nem tart majd annyira a kutyustól!De a kutyus már morog...szerintem csak bosszankodik hogy nem érheti el a cicát,de nem akarom hogy elfajuljon esetleg....várom még a tanácsokat!

Egyébként természetesen mindent megteszünk annak érdekében hogy össze szokjanak!

2011. aug. 25. 10:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Na pont ezt mondtam én írtam azt a jutalomfalatosat. Nem szabad elkülöníteni Őket. attól csak mégjobban érdekli. !!! vegyetek egy macskamászókát amiben van egy olyan hely is, ahova be tud bújni, de a kutya nem tudja bedugni az orrát. Így ha akar elbújik előle, ha nem akar kinntlesz. Vagy az is jó, amit tanácsoltak, hogy egyik szobára tegyetek rácsot ahova a macska beér, de a kutya már nem és így elvonulhat a cica oda is. de ne pakold a macskát ide oda. Tudja Ő mit kell tennie, de nagyon vigyázz nehogy megkarmolja a kuytit. És ha a kutty morog, persze szólj rá, szidd meg és sok jutalmat kapjon a cica jelenlétében, h étrezze jó ha közel vannak egymáshoz! Sok sikert!
2011. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

tök jók amiket írtok csak épp nem kivitelezhető sajna!:S

A cicám ordít szabályszerűen a macskahordozóba....nem bírja hogy be van zárva!Ez kilőve!A kutyának nem tudom meg mondani hogy

"figyelj ilyet még sosem láttál de ne is akard megismerni mert nem szimpatizál veled"....:S

A cicám ahhoz képest hogy kicsi nagyon hisztizik...műbalhé mert ha a szobában van velem,dorombol,eszik,iszik,játszik....szóval marhára megviseli gondolom....:)

Legszívesebben összeengedném de féltem a macskát meg a kutya szemét is....ja és a hely a bújáshoz...hát ilyen hogy ágy alja max vagy szekrény alja de az a baj hogy a kutya úgy is kergetné,ami érthető még sose találkozott macskával!:S

Annyira tehetetlennek érezzük magunkat miközben mindent meg akarunk tenni azért hogy elfogadják egymást!A cica nem mehet mert belehalnék....a kutyát meg nem ezért hoztuk el tegnap....

2011. aug. 25. 10:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor kíváncsiság kedvéért szépen szájosár a kutyára és tutibiztosan lefogni a cica lábait, nehogy karmoljon és összeszagoltatjátok egymást... Muszály, hogy megismerjék a másik szagát. Azzal pedig, hogy az egyik szábára rácsot tesztek, amin a macska még befér de a kutya nem, nemtudom mi a baj. Ha ennyire nem jönnek ki először egy ismerős kutyájához kellett volna szoktatbni,.. Bátorság volt ez így... Mindenesetre nem egy nap, de nemis egy nónap alatt fog megoldódni ez a helyzet. :)
2011. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na hát nem sikerült!:( A cicus új gazdira talált ahol legalább nincs kutya!...
2011. aug. 27. 07:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja,azért köszönöm a gyors válaszokat!
2011. aug. 27. 07:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg tudtál válni a macskádtól ilyen hamar, ennyi összeszoktatási próba után?? Az előbb még azt írtad, h belehalnál... Érekes vagy... Szerintem nem fektettél bele elég energiát!!! HOgy lehettél ilyen elhamarkodott?? Ez nem egyik pillről a másikra oldódik, meg de hát te aztán megoldottad! Gratulálok, nincs lelkiismeret furdalásod????
2011. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!