Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi mennyibe kerül?

Leonbergi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Leonbergit szeretnék venni,de csak otthonra hobby célra,akkor is ilyen 150.000 Ft-os áron vannak csak?

De gondolom hobbycélra kutya valamivel olcsóbb,nem?

Mondjuk itt van néhány link,ahonnan olcsóbb lenne kutya,és csak hobbycélra,ilyet szabad venni:

[link]

[link]


2011. aug. 25. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Alapból nem értem hogy mit jelent az hogy hobby célra...Kevesen vannak már szerintem akik azért vesznek kutyát hogy az dolgozzon nekik valamit (az őrző-védő feladatok ellátását én nem sorolom a munka témakörbe)...


És azért kell jó tenyésztőtől venni kutyát, hogy fajtiszta, törzskönyves kutyust kapj, ízületi, szív, tüdő, szem és légzési problémáktól menteset. Attól még hogy te teszem azt nem szeretnéd hogy a leonbergid őrizzen egy falka tehenet, ugyanúgy rossz lesz neked hogyha látod hogy szenved a kutyus különböző betegségektől.


A leonbergi amúgy meg egy abszolút "all around" családi kutya/kedvenc, szóval el sem tudom képzelni hogy mit csináltatnak azokkal a kutyákkal akiket nem hobby célra vesznek...

2011. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Jah, a kérdésedre nem válaszoltam végül:


Az expressz nem a legjobb hely kutyákat keresgélni, rengeteg a szaporító. Egy jó, egészséges erős kutyusnak (mint minden másnak ami jó) ugyanúgy megkérik az árát, hiába expressz, mint ahogy te sem adnád el mondjuk a 300ezres laptopodat 50ezerért. Ami olcsó vagy ingyen van, azzal általában valami nem kóser.

2011. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A mohácsi konkrétan egy törzskönyves szaporító, ezért is irtam, hogy vigyázni kell a kennelek listájával! A másik meg egy törzskönyv nélküli szaporító. Ne haragudj, de azt a 150 ezer forintot össze lehet spórolni fél év alatt abból a pénzből, amit a kölyök felnevelésére szánnál. Ugyanis az első évben muszáj prémium táppal etetni, ezen kívül kellenek izület erősítők, oltások, kullancs-bolha elleni védelem, illik kutyaoviba járni, a gyors növekedés miatt bármikor kialakulhat egy kis csonthártya gyulladás ami ekkora kutya esetében kapásból egy 10 ezer forintos Rimadyl kúrát jelent és akkor a vizsgálat költségét még nem is számoltuk hozzá. Tehát készülj fel, hogy a kis leó az első évben minimum 250-300 ezer forintban lesz a vételáron felül! Nagy kutya, nagy költség. A gyógyszerek is kilogrammra mennek.


A belinkelt hirdetők nem szűrették a kutyákat örökletes betegségekre. Egy diszplázia műtét 200.000 forint. Olyat válassz, ahol minimum a HD és ED szűrések megvannak. Idei évtől már az LPN1 szűrés is melegen ajánlott!

Ha ingyen szeretnél leonbergit, vagy leonbergi jellegű keveréket, akkor várj türelemmel, szokott lenni a fajtamentőknél is! Fél éve még én is tudtam volna ajánlani egy törzskönyves felnőtt kutyust.


Tájékozódj légyszíves a fajtáról és ne ugorj bele a szaporítók csapdájába! Ajánlok pár olvasni valót:


[link] Különös tekinetettel a "leovásárlás" menüpontra.


[link]

2011. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt én sem értem, hogy mit jelent a hobbi cél? Minden kiskutyára ugyan annyit költ a tenyésztő, ugyan azt az ellátást kapják, miért adná más áron őket? Ez a minimum ár. Az extrább vérvonalak drágábbak. Külföldön 1200 euro egy kiskutya.
2011. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

úgy értettem hobby célra,hogy mondjuk egy kis előre harapás,hátraharapása van,színhiba,stb.

De igazatok van,megéri megvenni a törzskönyves kiskutyust....

2011. aug. 25. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Színhiba? Leóknál nem szokott túl gyakran előfordulni. Legfeljebb olyan, hogy nem elég maszkos, túl kevés benne a fekete, de komolyabb színhiba ritka. Egy 8 hetes kiskutyáról pedig nem lehet megmondani, hogy pontosan milyen lesz felnőtt korában. A végleges színezete 2-3 éves kora körül alakul ki. Foghiba szokott lenni, de az is csak 5-6 hónapos kor körül derül ki, ha már kint van az összes maradandó foga. Az előre és hátraharapás szintén kialakulhat a helytelen táplálás következtében is, mert az alsó és felső állkapocs nem feltétlenül együtt növekszik és a növekedés ütemét a táplálék fehérjetartalma is befolyásolhatja. Nem állítom, hogy nem kaphatsz kicsit olcsóbban jó tenyésztőtől kiskutyát, de alapból a legtöbb tenyésztő 150-et fog mondani, aztán ha baromi szimpatikusak vagytok egymásnak, akkor előfordulhat, hogy enged valamennyit. Bár szerintem ekkora összegnél már pár tízezren nem éri meg kukacoskodni. Ráadásul, ha jó tenyésztőt választasz, akkor a kutya egész életében számíthatsz a segítségére, ha problémád, kérdésed van vagy ha elutaztok és panzióztatni akarod a kutyát.
2011. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
persze,most még úgy se aktuális,most még gyüjtök rá,aztán ha lesz rá elegendő pénzem megkeresek pár jó hírnevű tenyésztőt és majd aki legszimpatikusabb és jó idegrendszerű,szép kutyái vannak,akkor majd onnan veszek.
2011. aug. 25. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Lényegében azt akartam mondani, hogy mire találnál egy olyan kutyát, amelyiket valamilyen hibából adódóan kicsit olcsóbban adnának, addigra simán összegyűjtöd azt az árkülönbözetet, amiből kifizetheted a normál árat. Jól teszed, hogy nem kapkodod el! Nem tudom merre laksz, de érdemes figyelni a kiállításokat, és ha a közeledben van egy, akkor menj el és nézd meg a kutyákat! Mi például a nyaralást kötöttük össze kennellátogatással.
2011. aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Több mint 20 éve tenyésztünk Leonbergit. Látom, hogy ez a kérdés 2011-ben lett kiírva, azóta az árak is változnak, de mi most adtuk el ennyiért. Az ár függ attól, hogy egy kiskutya be van e chipezve, féregtelenítve, dysplazia szűrtek e a szülők, erős e a csontozata stb, kiállítási eredmények milyenek, esetleg szuka vagy kan. De hobby célra nem kell megvenni a többszázezer forintos kutyát, a 80ezer ft-os kutya is kutya, attól még. Külföldön már 1000-2000 Euró között mozog az ára, dehát ők megengedhetik maguknak.
2013. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég kamugyanúsnak tűnik amit írtál, főleg így kennelnév nélkül. Vagy nem magyarországon élsz. NEM függ az ár attól, hogy van-e chip, féregtelenítés és szűrések. Ez az alap. Enélkül nem beszélhetünk tenyésztésről. Ezeknek akkor is meg kell lenni, ha ingyen adod a kutyát. Ráadásul már nem elég a DP szűrés, kell más is. Kíváncsi volnék, hogy tudod-e mi? 80 ezerért legfeljebb a szaporítók árulnak kölyök leonbergit. Jelenleg Magyarországon 180-240 ezer körül van az ára. A "hobby cél" továbbra is értelmezhetetlen számomra. Ha terápiás kutyának szeretném, akkor az hobby vagy nem? Olcsóbban adod vagy drágábban? Nem tudok róla, hogy mostanában (utóbbi 1-2 hónapban) lett volna alom az országban.
2013. nov. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!