Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves szűz nőstény...

Másfél éves szűz nőstény beagle kutyám mostanában sokat hány, így hirtelen egyik pillanatról a másikra, naponta többször is. Mi lehet az oka és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

A minap észrevettem hogy nagydolog közben is rátört, és nagyon megijedtem.

Pár konkrétum: Minden évben kap fogamzásgátló szurit, ~1hónapja kapta meg a legutóbbit. Nem az a vékony testalkat de kövérnek se mondanám. Olyan jóllakott kinézete van. Chappy száraz kutyaeledellel etetjük naponta 1x este.


Ilyen nyálkás, híg vízszerű az állaga és néha előfordulnak benne ételmaradékok.


2011. aug. 25. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
A szüzességnek ehhez semmi köze!A kutyák ha melegük van hánynak(ez elég ritka,de előfordul)
2011. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Táp mellett nem ártana neki, valami normális étel is. Mondjuk húsok, csontok, maradékok. Tápot az én kutyáim is mindig kihányták...
2011. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

- szemetet eszik

- hormonokkal nyomjátok tele

- nagyon meleg van

ezek közül bármelyik okozhatja vagy több együtt

2011. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

jobb lenne ha ivartalaníttatnátok.

nekünk is volt,hogy ilyesmit hányt,de 3nap után abbahagyta

amikor elvittük orvoshoz azt mondta,hogy lehet a száraztáp miatt,mivel megdagad a gyomorban és nagyon irritálja a gyomorfalat.próbáljátok meg mással is etetni

2011. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem mondani hogy egy ideig házikosztot kapott ilyen ételmaradékokat, csontvégeket, stb olyan kajákat amit simán sok kutya megirigyelne de akkoriban is hányt már tőlük ezért váltottunk száraz kajára.
2011. aug. 25. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont a gyomrával, emésztésével van valami gubanc. Nem ártana megnézetni.
2011. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is beagle kutyám van(szuka) és néha az enyém is hányt, de csak akkor ha sokat ivott, ilyenkor rászoltam, de mivel melege volt......De már nem szokott hányni. Ja és az őő......... is olyan volt az átlaga.
2011. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Viszont múlt héten minden nap csak tejet és kiflit vagy kenyeret adtam neki és azóta nem ....Próbáld meg te is hátha utána nem fog hányni.
2011. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

már jött értelmes válasz!

a hormonkezelések beszüntetése,

könnyen emészhető minőségi fehérje (tápváltás! csontok egyéb nehezen emészthető vagy fűszeres táplálék kiiktatása az étrendből!)

és ilyen melegben a kutya hűtése(pl.vizes törülköző a marjára és a hasára)

mindez együtt megoldást jelent illetve ha a kutyával élő emberek végre elkezdenek szakszerűen törődni társukkal (pl. minimum, hogy utánaolvasnak a kutya fizikai és pszichikai igényeinek és kielégítik azokat a lehető legjobb minőségben)

2011. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy fogadásom, hogyha vennétek normális minőségá érzékeny gyomrú kutyának való tápot, akkor megszűnne a porbléma. Ja és a hormonkezelést is be kéne fejezni, ez egyenes út a nőgyógyászati rákhoz.
2011. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!