Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem hajlando enni a kutyam?

Tyler913 kérdése:

Miert nem hajlando enni a kutyam?

Figyelt kérdés
6 honapos kolyok amstaff.2 napja nem hajlando enni,raadasul teljesen passziv,nem jatszik,csak fekszik egesz nap,a setak alatt is csak poroszkal mogottem.Nem hiszem,hogy beteg,hiszen nem hany,nem megy a hasa,nem nyuszit,nem mutatja a jelet fajdalomnak,szoval gondoltam,a problema a nagy meleg miatt jelentkezik (raadasul emeleten lakunk,legkondi nincs).Az viszont aggaszt,hogy nem eszi meg a kajajat mar 2. napja.Mit tehetnek,hogy megegye?Van valami etvagyjavito tippetek?Vagy csak varjak,mig elmulik a meleg,es visszater az eletkedve?
2011. aug. 25. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia,


a meleg is lehet egy indok. Bár nekem is lakásban tartott kutyusom van, ahol mostanában igencsak felszökött a hőmérő mutatója, ám eszik rendesen ennek ellenére. Ha a kutyám két napja nem enne és hasonló tüneteket produkálna (bágyadtság, passzivitás napokon keresztül, nem evés) állatorvoshoz vinném annak ellenére, hogy fájdalmat nem mutat. Biztos ami biztos az állatorvost javaslom.

Üdv és remélem helyre jön a kutyus étvágya és kedve!

2011. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egy valamit még kifelejtettem, nézd át nehogy kullancs legyen benne. Remélem kullancsok ellen védekeztek.
2011. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám se eszik nyáron szinte semmit. Gondolom a meleg.
2011. aug. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet kullancs csípés is. Még ha nincs is benne már a kullancs.
2011. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
az én 5hónapos kis kutyám eszik,játszik futkorászik, és iszik normálisan. pedig itt sincs légkondi,és házban van tartva. Biztos ami biztos, nézesd meg állatorvossal ha holnap se eszik,hisz ha nem eszik - legyengül,ergó meg is halhat. De persze lehet hogy a meleg játszik közre...
2011. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A fogaival nincs semmi?
2011. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem éhes?
2011. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
persze 3napig nem éhes egy kölyökkutya...
2011. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem,hogy beteg,hiszen nem hany,nem megy a hasa,nem nyuszit,nem mutatja a jelet fajdalomnak"

Közel sem biztos hogy nem beteg.

Nekem is Amtaffjaim vannak soha nincs ilyen bajuk a meleg miatt. Ha egy Amstaff így viselkedik akkor ott nem a meleg a hibás. Vidd el dokihoz. Inni iszik ?

2011. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

ha amúgy jó étvágyú kutya, és hirtelen nem eszik,meg levert,nagyon gyorsan vidd állatorvoshoz. Babézia (kullancs által terjesztett vérparazita okozta betegség)esetében nem megy a hasa,nem is fog hányni. Lázát mérd meg,39-40 fok már magas(kutya hőmérséklete amúgy végbélben mérve 38,5) babézia első tünetei a magas láz,étvágytalanság,levertség, utána sötétedik a vizelet, sötét sárga- barna fokozatok között,mivel vér kerül a vizeletbe. A parazita megtámadja a vörös vérsejteket és kezdi szétroncsolni. Ahalott sejtek a vesében kiszűrődnek. Mikor már nagyon nagy a mennyiség, a vese felmondja a szolgálatot,a kutya meg elpusztul. Nem játék,a lefolyása 1-3 nap is lehet. Szóval minél előbb vidd orvoshoz. Ha időben elkapják a bajt, 2-3 injekciótól egész látványosan rendbe jön. tapasztalatból beszélek. Bár az injekció állítólag eszméletlenül fájdalmas.

Viszont volt kutyasuliban csaj,akinek a kutyája egy hétig volt korházban,infúzión,míg megmentették. Szóval tanulság egy életre: ha egy jó étvágyú kutya tegnap evett,ma már nem, ha holnap sem,azonnal orvoshoz vele.

Kullancs ellen meg ami bevált(az én kutyám 4 hetes Kiltix nyakörv mellett lett babéziás,úgy,hogy kullancsnak nyomát se láttam benne), az az Insecticid 2000 spray. Ez egy rovarírtó,ami a gerincesekre semmilyen hatással nincs, asszem permetrin a hatóanyaga, ami egyes spot on termékekben is van. Nekem doki mondta,hogy használhatom,max ha lenyalja, és allergiás,akkor kis mértékű nyáladzás léphet fel. Séta előtt lightosan bepermetezed,fleg a mellkasát meg az első lábát,lévén,hogy akullancs az esetek 80%ában elölről "támad" ,de a hasát,hátát is. Nekem eddig bevált. Persze lehet kombinálni kullancsnyakörvvel is.

2011. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!